Осінь селекційної роботи або "І кожен фініш - це по суті старт" (Л.Костенко)

1 жовтня 2021 року

 

Вишиває осінь на канві зеленій
Золоті квітки.
О.Олесь
    Для когось осінь – це кава з корицею, кленове листя, теплі булочки з ваніллю і тонкий запах диму… А для когось це час радіти її дарам та результатам своєї роботи, насолоджуватися золотими барвами та згадувати влучні вислови поетів.
   Кафедра генетики, селекції та насінництва ім. проф. М.О. Зеленського також не втрачає можливості насолодитися красою осені в ДГ “Агрономічна дослідна станція”, де завідувач кафедри Олександр Макарчук та асистент Роман Спряжка провели навчальну практику з “Селекції та насінництва польових культур” для студентів 4-го курсу агробіологічного факультету.
Звичайно ж не обійшлося без запальних дискусій на тему ідеальної моделі сорту.
   
    З цікавістю вивчали хвилююче нині селекціонерів кукурудзи питання вологовіддачі на різних генетичних плазмах культури.
 
    Оцінили колекцію і видове різноманіття кукурудзи, колекція якої зібрана в цілях навчання та проведення наукових досліджень кафедрою генетики, селекції та насінництва ім. проф. М.О. Зеленського.
  
  
    Асистент кафедри Спряжка Роман Олегович поділився  результатами своїх досліджень спрямованих на створення гібридів кукурудзи із поліпшеними біохімічними показниками на дослідних полях.
 
 
    Обговорили особливості екологічного випробування кукурудзи та соняшника. 
 
    І, звісно ж, хороший селекціонер повинен бути водночас не поганим агрономом. Тому не обійшлося без обговорення таких важливих питань як:
  • особливості обробітку грунту на селекційних та насінницьких посівах;
  • способи збору насіннєвого матеріалу на дослідних та насінницьких ділянках;
  • технологія післязбиральної доробки насіння. 
    Магістри кафедри на чолі з завідувачем кафедри Макарчуком Олександром Сергійовичем також не втратили можливості помилуватися красою осені, а також провести чергові спостереження та виміри на дослідному полі.
    Аспірантка 1-го року навчання Шпакович Ірина Валентинівна ознайомилася з завершальними польовими селекційними роботами на дослідному полі і тепер з ентузіазмом приступає до початку закладання дослідів на озимій пшениці, що розпочинається з формування посівної відомості колекції та підготовки насіння до посіву.

 Осінь – це друга весна, коли кожен листок – квітка. 
Альбер Камю

 

Роман Спряжка - асистент
Ірина Шпакович - завідувач лабораторії
кафедри генетики, селекції і насінництва
ім. проф. М.О. Зеленського


Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook