Підсумки діяльності агробіологічного факультету за 2019 рік та плани на 2020 рік.

26 грудня 2019 року

26 грудня відбулися збори трудового колективу агробіологічного факультету. На зборах була присутня від ректорату начальник науково-організаційного відділу Вікторія Самсонова.

Декан Оксана Тонха прозвітувала про проведену роботу в 2019 році та поділилася планами на 2020 рік. У своїй доповіді вона наголосила, що на факультеті функціонує 11 кафедр, 26 навчальних лабораторій, 1 навчально-наукова лабораторія, 3 проблемні науково-дослідні лабораторії, 11 навчально-науково-виробничих, 2 науково-виробничі лабораторії, міжкафедральна навчально-наукова лабораторія, «Дослідне поле» з 5 науково-дослідними лабораторіями, навчально-наукова лабораторія «Демонстраційне колекційне поле с.-г. культур».

Потрібно відмітити високий рівень кадрового складу факультету. Навчально-виховний процес і наукову роботу здійснюють 117 НПП, з яких 20 докторів наук і 93 кандидати наук. Завдяки високому рівню викладацького складу студенти факультету займають командні та особисті призові місця на Всеукраїнських олімпіадах, а також на конкурсах студентських наукових робіт. Анонімне опитування випускників магістратури свідчить про високий рівень викладання фахових дисциплін.

Доповідач зупинилася на міжнародній діяльності, зазначивши, що значна частина НПП факультету мають членства у міжнародних організаціях, брали участь у міжнародних стажуваннях, конференціях, воркшопах, днях поля.

Наукова робота на факультеті виконується за державними тематиками, госпдоговірними та ініціативними. За обсягами фінансування агробіологічний факультет в університеті є лідером. Це завдяки кафедрам землеробства та гербології (завідувач Семен Танчик), генетики. селекції і насінництва (завідувач Віталій Жемойда) та рослинництва (завідувач Світлана Каленська).

Науковцями факультету у 2019 році видано 8 монографій, 3 підручники, 12 посібників, 13 наукових статей у виданнях, що індексуються в Skopus та WoS. Потрібно відмітити, що викладачі кафедр доклали зусиль в атестації навчальних електронних курсів, а на кафедрі технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва ім. проф. Б.В. Лесика на 100 % розроблені курси.

У 2019 році НПП факультету працювали плідно, про що говорять здобутки, а саме: відкриття сучасної лабораторії точного землеробства, покращення матеріально-технічної бази факультету зусиллями кафедр і благодійників. Відремонтовано аудиторії 37, 38, 66, 68, 69, 71 навчального корпусу 4.

Щодо спортивно-масових заходів, то команди факультету брали активну участь у змаганнях і зайняли перші місця у спартакіаді «Здоров’я», у конкурсі на кращу спортивну групу, інтелектуальну групу, а також у конкурсі «Голосіївська весна – 2019».

Участь в обговоренні звіту взяли професори Сергій Булигін, Григорій Подпрятов, Семен танчик. Світлана Каленська, доцент Борис Мазур. Вони позитивно оцінили роботу колективу, наголосили на важливості розвитку в науково-дослідній, навчальній видах робіт та виконання заходів для підтвердження статусу дослідницького університету і запропонували схвалити звіт. Після цього збори трудового колективу затвердили звіт декана факультету.

Начальник науково-організаційного відділу Вікторія Самсонова зазначила, що агробіологічний факультет є основопожником по всіх напрямах діяльності університету і здобутки факультету в усіх сферах для університету досить вагомі. Вона позитивно оцінила роботу колективу й наголосила на важливості розвитку в науково-дослідній, навчальній роботі та рівнонапруженості кафедр.

Про проведення державної атестації студентів ОС «Магістр» денної та заочної форм навчання доповіли голови державних екзаменаційних комісій та їхні заступники. Зі спеціальності «Агрономія» слухали професора кафедри рослинництва, старшого наукового співробітника Джамала Рахметова, «Садівництво та виноградарство» - завідувача кафедри садівництва, доцента Бориса Мазура, «Агрохімія і ґрунтознавство» - завідувача кафедри ґрунтознавства та охорони грунтів ім. проф. М.К. Шикули Анатолія Балаєва. Доповідачі зазначили, що екзаменаційні комісії працювали на належному рівні, тематики робіт актуальні та відповідали вимогам основних положень й рекомендацій щодо підготовки та написання. Однак були зауваження щодо якісного рецензування робіт.

На засідання завітали студенти і привітали присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим.

 

 

Віра Кутовенко, доцент кафедри овочівництва і закритого ґрунту.

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook