«Серце НУБіП» - дім для шляхетних коней

16 листопада 2019 року

    «Не підходьте до коней, коли вас охоплюють почуття. Гнів, нетерплячість, страх… Будь-яка людська емоція перешкоджає ефектного спілкування з конем», зазначає Джоджо Мойес у творі «Танцююча з кіньми»...

   «Зачаровують й окриляють ці розкішні породисті тварини, яких так люблять у світі. Коні родом із України мають попит. Граціозні тварини викликають захоплення своєю ставною красою, міццю укладеною в сильних копитах. Магнетичне дійство: сила м’язів й грива, що розвивається за вітром. Міцні й витривалі, вільно вони беруть найвищі бар'єри під овації навколишніх. Конюшня в університеті - це на лише навчальна база, це місце для натхнення і радості кожному, хто торкнеться королівської тварини, коні - це енергія радості й гармонії природи», - розповідає студентам керівник гуртка із журналістики - доцент Вероніка Василівна Чекалюк. Студенти першокурсники найбільше люблять свій університет, щоразу відкриваючи нові кафедри, музеї й лабораторії, знайомляться із колективом. Нещодавно майбутні лікарі-ветеринари, разом із доцентом Веронікою Василівною Чекалюк побували на конференції на запрошення професора Миколи Гавриловича Повозникова, а нині готуються до нового науково-практичного батлу. Першокурсники вивчають світ природи крізь призму журналістики, цікаві теми з життя тварин перетворюються на неймовірні тексти, оповідання та есе, замітки й аналітичні, наукові статті.

     «Кінь у творчості» - це одне із досліджень Марини Шкумат, любительниці коней, майбутньому ветеринару.

      Так, каже Марина, нікого не здивуєш, якщо почнеш розповідати про працелюбність коней. Усі знають, що коні носили на своїх спинах рицарів в обладунках, тягли плуг і гинули на війнах. А чи замислювались ви як часто коні надихають митців? Як часто вони з’являються у фільмах, книгах та на картинах? Насправді, якщо почати шукати інформацію на цю тему, можна дуже здивуватись! Коні завжди привертали увагу скульпторів, художників і письменників.

     У світі існує близька ста тисяч скульптур присвячених коням, більш ніж п’ять сотень фільмів і серіалів та безліч зображень коней! Із давніх часів коні були улюбленим об’єктом митців. Потрібно лише згадати про зображення на стінах в печері Ласко, про символ поетів – пегаса, про єдинорога – символ шляхетності, щирої любові та духовної чистоти.

     Також, не слід забувати про книги, яких написано дуже багато. Вони поділяються на наукові, енциклопедії та художні.

     Говорячи про книги, не можна не згадати, фільми. Адже значна їх частина відзнята за книгами. Наприклад, «Чорний красень» створений за однойменною книгою А.Сьюелл і розповідає про життя очима коня у дев’ятнадцятому столітті. «Бойовий кінь», «Спіріт – душа прерій», «Фаворит» і т.д. є такими прикладами. У цих фільмах коні є головними героями і події розгортаються навколо них. Всі розуміють, що без головного персонажа нічого не вийде, але навіть коли коні відграють епізодичну роль вони суттєво впливають на фільм. Спробуйте уявити собі будь-який історичний фільм без вершників на конях, другу частину «Володаря перстнів» чи звичайну Попелюшку. Я люблю свій фах, люблю коней і пишаюся тим, що я студентка НУБіП. На парах і під час роботи гуртка «Юний журналіст» ми з колегами-студентами спілкуємося про природу й вивчаємо володіння університету, наші музеї та парки, особливо, конюшня - надихають на творчість і любов до професії.

    Спілкуючись з кіньми - ми бачимо їх силу і самобутність, даровану природою. Ці тварини надихали і продовжують надихати людей у різних куточках світу. Вони є скрізь, треба лише озирнутись навколо.

    Пишіть, читайте, відкривайте світ природи...

    Спілкуючись з кіньми - ми стаємо добрішими. Ветеринари-першокурсники захоплюються шляхетними тваринами

Шкумат Марина

студентка НУБіП факультету

ветеринарної медицини

1 курс, 6 група,

гурток «Юний журналіст».

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook