Жіночий клуб «Ілона»

Навесні 2009 року в Мукачівському аграрному коледжі розпочало своє існування ще одне громадське об'єднання – жіночий клуб «Ілона».
Необхідність появи неформального об'єднання жіноцтва коледжу виникла недаремно, адже 75 % працівників навчального закладу складають жінки, та й адміністративні посади обіймає найслабша половина людства.
За ініціативою директора коледжу Балаж Надії Йосипівни, наслідуючи ідею Тетяни Федорівни Мельничук – голови жіночого клубу «Гармонія» Національного університету Біоресурсів і Природокористування України про об'єднання жінок з активною життєвою позицією, в Мукачівському виші зібралися найбільш активні жінки – Кнап Н.В., заступник директора з навчальної частини, Мікуліна О.М., інспектор по кадрам, Місюк В.О., голова профкому, викладач коледжу, Абель М.В, заступник директора з виховної роботи та Олексик Н.П, методист коледжу. Вони й стали засновниками аналогічного «Гармонії» клубу.
На зібранні, де обговорювались мета і напрямки нашої майбутньої діяльності першим постало питання про назву новоутвореного об’єднання. Зробили екскурс в історію Закарпаття та Мукачева, згадали всіх найвідоміших жінок нашого краю і зійшлися на думці, що всесвітньо відомою нашою землячкою є Ілона Зріні – графиня, яку польський король Ян Собеський назвав «найвеличнішою жінкою Європи», а король Франції Людовік ХІV пропонував їй стати союзником у війні з могутнім цісарем Австрії. Довго  не розмірковували, адже Ілона Зріні - приклад для наслідування усім жінкам.
Незважаючи на важкі життєві удари долі – смерть первістка, страта батька, божевілля матері, конфіскація майна за участь у змові проти австрійського цісаря, загибель чоловіка і неприховану ненависть свекрухи Софії Баторі - Ілона зуміла відстояти свою гідність , залишитися привабливою жінкою, знайти своє кохання і вберегти від ворогів доміную предків - Мукачівський замок.
Ця унікальна жінка, матір двох малолітніх дітей, з 2 тисячами гвардійців, три роки обороняла свою фортецю - замок «Паланок», від наступу 14-тисячної австрійської армії, у якій 4 рази змінювався головнокомандуючий. Ілона чекала на підтримку свого союзника - турецького султана, який за мужність і нечуваний в ті роки жіночий героїзм нагородив її (єдину в історії жінку) військовою грамотою – атнаме. Такою грамотою, як орденом, турки нагороджували найкращих своїх генералів, але жінка - герой в турецькій історії тільки одна – Ілона Зріні!
Красива жінка,надійний союзник, турботлива мати, вірна дружина, гідний противник – Ілона стала для жіноцтва клубу прикладом і талісманом.
А згодом прийшла ідея про використання абревіатури ІЛОНА:
І – історична
Л – літературна
О – освітня
Н – найжіночніша
А – асоціація
          Основні напрямки діяльності клубу:
    ·         Духовність
    ·         Благодійність
    ·         Етнічність
    ·         Співпраця з іншими громадськими організаціями коледжу.
 
Так почалось «клубне життя» «ІЛОНИ»…
Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook