6 листопада – День визволення Києва від фашистських загарбників!

6 листопада 2020 року

Шановні ветерани, викладачі, співробітники і студенти університету!

 

     77 років тому, 6 листопада 1943 року, радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили від німецько-фашистських загарбників столицю України – місто Київ. Із вдячністю всі ми схиляємо голови перед героями. Ми у вічному боргу перед Вами – за обірвану війною юність і самопожертву. Саме Вам ми завдячуємо мирним небом, свободою, можливістю творити і навчатися. Величний подвиг наших батьків, дідів та прадідів назавжди залишиться джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.

 

     Сьогодні, згадуючи сторінки минулого, ще раз усвідомлюємо, кому зобов’язані мирним небом над головою. Цей День відлунює радістю і печалю… Уже, на жаль, немає багатьох тих, хто виборов свободу і мир. Вічна їм слава!

     Ми переконані, що Велика Перемога не була б можливою без героїзму українського народу. Нині нашому народу, як повітря, потрібні нові здобутки і перемоги. Героїчний приклад українців надихає нас і нині на захист нашої держави, конституційних прав і свобод. Таким прикладом мужності є наші колеги – колишні фронтовики Григорій Дима, Анатолій Дьомін, Василь Клюй, Василь Кондратюк, студенти-фронтовики факультету механізації Вільям Давидов, Борис Веремецький, лісогосподарського інституту – Леонід Богуш…

     Згадаймо – в ході Другої світової війни понад дві тисячі наших викладачів і студентів були нагороджені орденами та медалями. Семеро мають найвище звання Героя Радянського Союзу, ще двоє є повними кавалерами ордена Слави. 
     Світлий образ студента факультету агрохімії і ґрунтознавства, захисника Києва в 1941 році Миколи Скиби – назавжди увіковічений в монументі на території університету. Під гранітними шлибами монументу поховано майже 90 наших старших товаришів – оборонників і визволителів Києва.


     Нинішня дата – це не лише данина історичній пам‘яті визволителів від фашистської чуми, а й час для роздумів про наше сьогодення: забезпечення миру, збереження єдності і патріотизму українців, незалежності і суверенітету держави.

 

     Пам’ять про подвиг українського солдата, його мужність і звитяги не згасне ніколи. Тому, вітаючи співробітників і студентів із Днем визволення Києва від фашистських загарбників, ректорат бажає миру, міцного здоров’я, щастя, добра, твердої волі і віри!

 

Світла пам'ять переможцям!

Честь і слава героям!

 

З повагою,

 ректор  НУБіП України,

академік Національної академії
педагогічних наук України    
 Станіслав Ніколаєнко 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook