Кафедра садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка

Історична довідка

Кафедра садівництва ім. проф. В.Л. Симиренка є однією з найстаріших кафедр НУБіП України. Витоки її беруть початок з кафедри плодоовочівництва, утвореної у 1922 р., коли на базі агрономічного факультету Київського політехнічного інституту (КПІ) було створено Київський сільськогосподарський інститут (КСГІ). 
У 1994 році кафедру плодоовочівництва розділено на дві: садівництва і овочівництва.
         У 2012 р.  кафедрі садівництва присвоєно ім’я проф. Володимира Левковича Симиренка.
 
Першим завідувачем кафедри плодоовочівництва став професор А.А. ПіонтковськийУ 1926—1932 роках спочатку професором, а згодом і завідувачем кафедри був В.Л. Симиренко, видатний вчений в галузі садівництва, генетик, помолог, блискучий організатор і педагог. 
Створення матеріальної бази кафедри розпочалося з перебазування Інституту в Голосієво у 1929 році. У довоєнні роки в Голосіївському учгоспі були приведені в порядок старі монастирські сади, створено колекційні насадження плодових, ягідних та овочевих культур, закладено плодовий розсадник, організовано парникове господарство та переробну базу плодових і овочевих культур. Майже все це було зруйновано у роки війни.  
Відновлення навчання і матеріальної бази розпочалося з весни 1944 року. Після 1944 р. обов’язки завідувача кафедри плодоовочівництва виконували В.М. Марков, О.Л. Поліщук, В.Л. Сніжко, Г.О. Каблучко, Б.К. Гапоненко, О.Ю. Барабаш.
 
У 1994 р. кафедру було поділено на дві: садівництва і овочівництва. У подальшому кафедру садівництва очолювали: М.В. Андрієнко, П.В. Кондратенко, Т.Є. Кондратенко, І.І. Хоменко, В.Т. Гонтар, А.М. Силаєва, Б.М. Мазур. У червні 2016 р. на посаду завідувача кафедри за конкурсом обрано професора Кондратенко Тетяну Єгорівну.
 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook