Кафедра інформаційних і дистанційних технологій

Семінар "Відкрита наука"

      Відкритий доступ до наукових публікацій
     На першому семінарі ми поговоримо про вільний доступ до наукових публікацій і як він може сприяти розвиткові наукової кар'єри. Ітиметься про те, де шукати відкриті наукові ресурси, як забезпечити відкритий доступ до своїх матеріалів і збільшити кількість цитувань, переглядів, завантажень ваших робіт.

 Відкритий доступ до публікацій (презентація)

 Відкритий доступ до публікацій (завдання)

        Відкриті наукові дані
        На другому семінарі ітиметься про менеджмент наукових даних і відкриті наукові дані. Ми поговоримо про успішні практики, корисні ресурси і вільні онлайн-інструменти з менеджменту науковими даними. "Відкриті, наскільки можливо, закриті, наскільки потрібно" - такою є вимога багатьох організацій, які фінансують наукові дослідження і прагнуть забезпечити доступ до наукових даних з мінімальними обмеженнями, дотримуючись вимог конфеденційності і приватності. Практична частина семінару буде присвячена плану менеджменту наукових даних, який є одним із перших етапів наукового дослідження. Він описує, які дані потрібні для дослідження, в яких форматах, в якому обсязі, з якою регулярністю, і хто є власником даних. Ми поговоримо про те, де можна зберігати дані, як можна забезпечити їхнє довгострокове збереження, якою має бути структура даних і формати файлів, і які дані можна відкривати для повторного використання.

 Менеджмент наукових даних і відкриті наукові дані (презентація)

 Створення персонального авторського профілю Web of Science (презентація 1, презентація 2)

      Як збільшити вплив наукових досліджень. На третьому семінарі ітиметься про те, як збільшити вплив наукових досліджень: як забезпечити їхнє поширення і легке знаходження для тих, хто зацікавлений; і як відстежувати їхнє використання. Ми поговоримо про традиційні та іноваційні методи оцінки наукового впливу і онлайн профайли науковців. І ви матимете можливість взяти участь у семиденному імпакт челенджі.

  Як збільшити вплив наукових досліджень (презентація)

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015