I етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт: актуально, цікаво, сучасно!

30 квітня 2025 року
Відповідно до наказу ректора Національного університету біоресурсів і природокористування України (№140 від 19.02.2025) 22 квітня 2025 року на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології урочисто було проведено І етап конкурсу студентських наукових робіт.

Мета конкурсу — розвиток потенціалу найталановитіших студентів та всебічна підтримка їх наукової діяльності як аспект стимулу до участі в наукових проектах та розробках.
Для ефективної та кваліфікованої оцінки було сформовано авторитетне журі, а саме: голова комісії — декан факультету Юлія КОЛОМІЄЦЬ, члени комісії — д.б.н. Світлана ПРИЛУЦЬКА, д.с.-г.н. Мирослав ПІКОВСЬКИЙ, д.с.-г.н. Микола ДОЛЯ, к.с.-г.н. Олена НАУМОВСЬКА, к.с.-г.н. Валерія БОНДАРЬ та секретар — к.с.-г.н. Наталія НЕСТЕРОВА.

Студенти спеціальностей H1 «Захист та карантин рослин» (Агрономія), G21 «Біотехнологія та біоінженерія» та E2 «Екологія» представили презентації своїх досліджень у вигляді очних доповідей. Слід зазначити, що представлені роботи були підготовлені на актуальні та важливі теми, носять науковий характер та мають практичну цінність для виробництва. Звичайно, всі роботи заслуговують найвищої оцінки, проте журі розподілило місця наступним чином:

  • спеціальність H1 «Захист та карантин рослин» (Агрономія):

І місце — беззаперечний лідер Марія БЕЗОБЧУК з роботою «Ідентифікація збудників хвороб банану (Musa)» (науковий керівник к.б.н., доц. Олена БАШТА). Банан – тропічна культура, проте сьогодні вже активно вирощується у багатьох фермерських господарствах України. Натомість, хвороби банану можуть суттєво впливати на врожайність даної культури, тому шляхи порятунку, які запропонувала Марія викликали жваву дискусію і підтримку серед членів журі.

ІІ місце розділили між собою роботи: Владислав КРАМАР з роботою «Внутрішньостеблові шкідники смородини» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Людмила КАВА), який поділився секретами отримання високих врожаїв даної культури. Тетяна КУЧЕР з роботою «Мурахи та особливості її біології» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Людмила КАВА), яка ознайомила присутніх із фізіологією цієї комахи та запропонувала шляхи обмеження її діяльності у садових та паркових насадженнях. Марія ШИЛО «Діагностика хвороб хвойних рослин» (науковий керівник к.б.н., доц. Олена БАШТА) поділилася методами діагностики хвороб хвойних рослин та пояснила причини їх виникнення.

Призерів ІІІ місця визначити було надскладною задачею для журі, оскільки кожна робота відрізнялася актуальністю та перспективністю, а студенти були готові до бою! Однак, порадившись, комісія все ж визначила призерів: Катерина ЛЕОНТЬЕВА «Вивчення біологічних особливостей представників ряду Богомоли – Mantoptera» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Людмила КАВА) ознайомила присутніх із різними видами богомолів, що зустрічаються на території України та пояснила їх значимість у ентомології. Дарина САГАН з темою «Екологічне значення нектароносних рослин у підтримці популяцій ентомофагів для біологічного захисту рослин» (науковий керівник доктор філософії Ольга СТАТКЕВИЧ). Робота Дарини була присвячена визначенню ролі нектароносних рослин для підтримки діяльності ентомофагів, що є вкрай актуальним для України та світу в цілому! Ольга ВАРВАРЧУК у роботі «Розробка методики визначення тривалості відродження імаго в різновікових популяціях трихограми: наукові підходи та практичне значення» (науковий керівник доктор філософії Ольга СТАТКЕВИЧ) поділилася технологією відродження імаго у популяціях трихограми. Аналогічних досліджень на сьогодні обмаль, що зумовлювало дискусію та цікавість серед членів журі. Володимир ФРІДРІХ «Вивчення представників родини кокцинелліди» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Людмила КАВА) неординарно познайомив присутніх із родиною кокцинелліди та запевнив, що боятися їх не варто.

 

  • Спеціальність G21 «Біотехнологія та біоінженерія»:

І місце — Єлизавета ДІДУР з роботою «Використання вуглецевих наночастинок при вирощуванні зернових культур для підвищення ефективності доставки поживних речовин» (науковий керівник д.б.н., проф. Світлана ПРИЛУЦЬКА). Дослідження Єлизавети були спрямовані на вивчення впливу вуглецевих наночастинок на процеси вирощування зернових культур.

ІІ місце здобула робота Катерини СУШИЦЬКОЇ «Вплив біологічно активних речовин гриба Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. на динаміку овочевих культур» (науковий керівник д.б.н., доц. Ольга БОЙКО) У роботі піднімалося питання, що собою являє гриб опеньок осінній та шляхи його використання у виробництві біологічно-активних препаратів.

ІІІ місце заслужено дісталося Станіславу ФУРМАНЦЮ «Вплив фулерену С60 морфометричні показники мікрозелені гороху (Pisum sativum) за умов водного дефіциту» (науковий керівник д.б.н., проф. Світлана ПРИЛУЦЬКА).

 

  

  • Спеціальність Е2 «Екологія»:

І місце — Аліна КАЧАНОВА з роботою «Вегетаріанство як екологічно свідома модель харчування» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Анна СЕРБЕНЮК). Вегетаріанство або свідома відмова від продуктів тваринного походження це тема, що викликає безліч запитань уже не один десяток років, але Аліна вичерпно пояснила чому це питання залишається й досі дискусійним та викликає у людей необґрунтовані страхи.

ІІ місце завоювала робота Марини МАЛИШЕВОЇ та Тетяни ПОМІН «Мікропластик у водних екосистемах: екотоксичні загрози та соціальна відповідальність» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Анна СЕРБЕНЮК), що стосувалася проблеми забруднення водних екосистем залишками пластику та іншими компонентами. Студентки провели значні моніторингові дослідження, що довели високий ступінь обізнаності суспільства із перспективами можливого забруднення мікропластиком.

ІІІ місце було присуджено одразу 2 роботам: Дарина ТИМОШЕВСЬКА та Олександра НОВІКОВА «Екологічний стан Національного природного парку «Голосіївський» локації Дідорівського ставу» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Євгеній БЕРЕЖНЯК). Робота стосувалася важливого питання екологічних досліджень флори, про що цікаво і науково розповіли студентки. Євгенія ОВДІЄНКО з темою «Весняно-осіння міграція птахів біля села Сергіївка (Прилуцький район, Чернігівська обл.): аналіз видового складу та впливу кліматичних змін» (науковий керівник к.с.-г.н., доц. Анна СЕРБЕНЮК) розповіла про шляхи міграції птахів у Чернігівській області.

Вітаємо переможців з чудовими результатами, пишаємося вашими успіхами! Бажаємо наснаги, творчого пошуку, віри у себе та перемогу!

 


Наталія НЕСТЕРОВА,
Голова РМВ факультету 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook