Наукове мужніння студентів гуманітарно-педагогічного факультету

8 квітня 2025 року
На базі гуманітарно-педагогічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України за безпосередньою участю кафедри журналістики та мовної комунікації проведено в режимі онлайн-офлайн Усеукраїнський студентський науковий семінар «Феномен шістдесятництва в українському інтелектуально-духовному світі (до 95-річчя від дня народження Ліни Костенко»).

Основна мета цього наукового зібрання — дослідження світоглядних орієнтирів нового покоління інтелігенції (шістдесятників), яке пропагувало культ сакрального сприйняття України, рідної мови та правдивої історії; визначення в контексті шістдесятництва місця та ролі геніальної поетки сучасності Ліни Костенко; виховання патріотичних почуттів у здобувачів освіти, залучення їх до активної інтелектуально-духовної діяльності в період нових воєнних випробувань нашої держави — повномасштабного вторгнення росії в Україну.

З-поміж проблем, яким приділено виняткову увагу на семінарі, — світоглядні орієнтири шістдесятництва; духовна спадщина Ліни Костенко й духовна авра України; оцінка творчості письменниці в діахронійно-синхронійному контексті.

Наукове керівництво студентськими дослідженнями здійснювали професори Світлана ХАРЧЕНКОТетяна СЕМАШКОМикола СТЕПАНЕНКО, доценти Наталія АДАМЧУКНіна СТЕПАНЕНКОСвітлана ЛИТВИНСЬКАНіна ЖЕЖЕРАНаталія КОЧУКОВА. У роботі семінару взяли участь (онлайн) члени оргкомітету — Світлана ІГНАТЬЄВА, професор кафедри філології та мовної комунікації Національного технічного університету «Дніпровська політехніка»Тетяна ХОМИЧ, доцент, завідувач кафедри української мови, літератури та журналістики Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. ШевченкаЛюдмила ШИТИК, професор, завідувач кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

З вітальним словом до учасників семінару звернулася завідувач кафедри журналістики та мовної комунікації НУБіП України Світлана ХАРЧЕНКО. Вона наголосила на винятковій актуальності обговорюваних проблем, на зацікавленісті ними майбутніх журналістів. 

Коротке наукове повідомлення «Шістдесятники — “діти нашого народу”» виголосив професор Микола СТЕПАНЕНКО.

Стосовно тем, що їх обрали здобувачі освіти, то вони досить різноманітні. Вісь, навколо якої точилися основна розмова, — прецедентна особистість, «королева української поезії», яскрава представниця шістдесятництва Ліна Костенко: «Біотопічні преференції в художньому світі Ліни Костенко: системно-функційний аналіз флористичних та фауністичних образів у поетичних текстах» (Катерина КОТЕНКО), «”Я вибрала долю собі сама…”: філософсько-світоглядні засади творчості Ліни Костенко» (Даша ВІТКІВСЬКА), «Чорнобильська катастрофа як екзистенційний топос у творчому доробкові Ліни Костенко: трансформація екологічної свідомості та поетика апокаліптичних візій» (Евангеліна МУСІЧ), «Ліна Костенко та Іван Світличний: віртуальний літературознавчий діалог» (Валерія КРИВІЦЬКА), «Ліна Костенко й Іван Драч: державницькі позиції митців» (Олександра ОЖЕРЕЛЬЄВА), «Усталене світорозуміння Ліни Костенко» (Дар’яна СКРИННІК) та ін.

Науковий дискурс постійно переростав із монологу в діалог, наповнювався дискусією, він не залишив нікого байдужим. Розмову продовжили після закінчення семінару на кафедрі.

Усі усвідомили, що шлях у майбутнє прямує з минулого, яке треба знати й об’єктивно оцінювати, через сьогодення, яке треба сумлінно вершити.

 

 

Анастасія ГЕРАСІНА (текст),
Йордана КУРГАНЕВИЧ (фото)
студентки 3 курсу
спеціальності «Журналістика»

 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook