На економічному факультеті визначили переможців І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей

8 квітня 2025 року
Згідно наказу ректора НУБіП України №140 від 14.02.25 p. «Про проведення І туру Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2024/2025 н.р.» на економічному факультеті відбувся І тур Всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт з галузей знань і спеціальностей, метою якого є сприяння підготовці фахівців нової генерації європейського рівня, формування у них знань і умінь дослідницької діяльності. Основними завданнями конкурсу було виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей; стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді; популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій.
На кафедрі обліку та оподаткування підвели підсумки наукової роботи студентів зі спеціальності «Облік і оподаткування» та предмету «Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах сучасних викликів та загроз». Комісії оцінили представлені на конкурс наукові роботи здобувачів ОС «Бакалавр» та ОС «Магістр», відмітили високий ступінь їх актуальності, відповідність вимогам, обґрунтованість запропонованих рішень, різноманітність досліджуваних проблем.
За результатами І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Облік і оподаткування» комісія у складі завідувача кафедри обліку та оподаткування Володимира ЛИТВИНЕНКА, професорки Любові ГУЦАЛЕНКО та доцентки Людмили МЕЛЬЯНКОВОЇ визначила переможців:
І місце Валентина ЗАДОРОЖНЯК з науковою роботою на тему: «Механізм управління рухом палива в аграрних підприємствах: обліково-контрольний аспект» (науковий керівник: професор, д.е.н., професор  Любов ГУЦАЛЕНКО).
ІІ місце - Вікторія ТКАЧЕНКО з науковою роботою на тему: «Теоретико-методичні аспекти обліку розрахунків за виплатами працівникам в умовах економічної невизначеності» (науковий керівник: доцент, к.е.н., доцент Любов МИСЬКІВ).
За результатами І туру конкурсу наукових робіт з предмету «Інформаційне забезпечення управлінської діяльності в умовах сучасних викликів і загроз» комісія у складі завідувача кафедри Володимира ЛИТВИНЕНКО, доценток кафедри Тамари ГУРЕНКО і Любові МИСЬКІВ, визначила переможців:
І місце - Катерина БОРОХОВИЧ з науковою роботою на тему: «Звітність як інструмент корпоративного управління та контролю» (науковий керівник: доцент, к.е.н., доцент Людмила МЕЛЬЯНКОВА);
ІІ місце - Рената МЕЛЬНИК з науковою роботою на тему: «Формування стратегічного контролінгу в умовах діджиталізації» (науковий керівник: доцент, к.е.н., доцент Людмила МЕЛЬЯНКОВА).
 
На кафедрі банківської справи та страхування відбувся І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямами: «Банківська справа» та «Страхування»Захід був спрямований на виявлення талановитої молоді, стимулювання студентів до проведення наукових досліджень та розвиток критичного мислення. Натомість, студенти отримали можливість продемонструвати власні наукові здобутки, покращити дослідницькі навички та закласти основу для подальшої наукової діяльності.
Представлені роботи оцінювало журі у складі голови, завідувачки кафедри банківської справи та страхування Вікторії КОСТЮК та членів журі: доцентів кафедри Руслани ОПАЛЬЧУК, Олексія МУРАВСЬКОГО, старшого викладача Сергія МЕЛЬНИКА
 
 
Євгенія ЖУКОВА (студентка 4 курсу ОПП «Облік і оподаткування») представила доповідь на тему: «Особливості та проблеми функціонування банківської системи України». Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Олексій МУРАВСЬКИЙ. В роботі було проаналізовано вплив макроекономічних факторів на стабільність банківської системи; розглянуто питання цифровізації банківських послуг, впровадження фінтех-рішень та зростання конкуренції між традиційними банками та небанківськими фінансовими установами. Особливу увагу приділено необхідності підвищення якості ризик-менеджменту в банківському секторі. У висновках студентка наголосила на важливості подальшого реформування банківської системи, вдосконалення регулювання та підвищення рівня довіри до фінансових установ.
 
Катерина КАРПЛЮК (студентка 1курсу скороченого терміну навчання ОПП «Фінанси і кредит») представила доповідь на тему: «Розвиток діджитал технологій в банківській сфері». Науковий керівник – к.пед.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Лідія АВРАМЧУК. В роботі було проаналізовано вплив цифрових фінансових рішень на трансформацію банківського сектора та розглянуто ключову роль мобільного банкінгу як інструменту забезпечення безперервного доступу до фінансових послуг. Особливу увагу студентка присвятила питанням кібербезпеки та боротьбі з фінансовим шахрайством і загрозами кібератак. У висновках до роботи були визначені перспективи подальшого розвитку банківської системи України через інтеграцію інноваційних рішень і посилення фінансової стійкості.
 
Варвара ПРИБУЛА (студентка 2 курсу ОПП «Економічна кібернетика») представила доповідь на тему: «Інновації в банківській системі України в умовах воєнного стану». Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Олена ЖАРІКОВА. В роботі булорозглянуто ключові фінансові рішення, спрямовані на забезпечення стабільності банківського сектора та підтримку економіки. Особливу увагу студентка приділила цифровізації банківських послуг, що дозволило громадянам використовувати фінансові операції навіть в умовах бойових дій та тимчасової окупації. Окремо було проаналізовано роль банків у підтримці Збройних Сил України, зокрема розвиток зручної платформи для донатів, інтеграцію благодійних функцій у мобільні засоби та введення спеціальних фінансових продуктів для волонтерських організацій.
 
Марина ЧЕРКЕСЕНКО (студентка 1 курсу скороченого терміну навчання ОПП «Фінанси і кредит») представила доповідь на тему: «Розвиток страхування крізь призму історії: витоки, тенденції, перспективи». Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Руслана ОПАЛЬЧУК. В роботі було розглянуто ключові історичні події, які вплинули на формування страхового ринку; досліджено основні тенденції ХХ століття, включаючи поширення медичного, пенсійного та соціального страхування. У презентації також піднімалися питання сучасних викликів, зокрема цифровізації, кіберризиків та впровадження інноваційних страхових продуктів. Також студенткою були запропоновані перспективи розвитку страхування, серед яких розширення страхових послуг, використання великих даних та штучного інтелекту.
 
Софія РЕДЬКА (студентка 3 курсу ОПП «Фінанси і кредит») представила доповідь на тему: «Сучасні тенденції розвитку страхових систем Австрії та України: порівняльний аналіз». Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Руслана ОПАЛЬЧУК. В роботі було представлено сучасний стан страхових систем Австрії та України, їх ключові особливості та відмінності. Проаналізовано структуру страхового ринку в обох країнах, включаючи регулювання та основні види страхування. Значну увагу приділено державному та приватному страхуванню, зокрема особливостям медичного, пенсійного та соціального страхування. Студенткою було проведено порівняльний аналіз рівня довіри населення до страхових послуг, а також запропоновано можливості розвитку страхового ринку в Україні з урахуванням австрійського досвіду.
 
Софія ДАЦЕНКО (студентка магістратури ОПП «Фінанси і кредит») представила доповідь на тему: «Розвиток страхових екосистем як стратегічний вектор ефективності та трансформації страхового ринку України». Науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри банківської справи та страхування Вікторія КОСТЮК. В роботі було представлено концепцію страхових екосистем як інноваційного підходу до підвищення конкурентоспроможності страховиків. Особливу увагу приділено інтеграції страхових продуктів із сумісними фінансовими послугами, в т.ч. студентка розглянула перспективи партнерства страхових компаній із технологічними стартами та банками для формування комплексних страхових рішень. У висновках було наголошено на необхідності подальшої трансформації страхового ринку України шляхом цифровізації, розширення послуг та підвищення рівня довіри клієнтів.
 
 
На підставі оцінювання наукових доповідей учасників І туру конкурсу студентських наукових робіт комісія визначила переможців:
за напрямом «Банківська справа»
І місцеВарвара ПРИБУЛА (науковий керівник – к.е.н., доцент Олена ЖАРІКОВА);
ІІ місцеКатерина КАРПЛЮК (науковий керівник – к.пед.н., доцент Лідія АВРАМЧУК);
ІІІ місцеЄвгенія ЖУКОВА (науковий керівник – к.е.н., доцент Олексій МУРАВСЬКИЙ).
за напрямом «Страхування»
І місце Софія РЕДЬКА (науковий керівник – к.е.н., доцент Руслана ОПАЛЬЧУК);
ІІ місцеСофія ДАЦЕНКО (науковий керівник – к.е.н., доцент Вікторія КОСТЮК);
ІІІ місце Марина ЧЕРКЕСЕНКО (науковий керівник – к.е.н., доцент Руслана ОПАЛЬЧУК).
28 березня 2025 року на кафедрах фінансів і банківської справи та страхування  відбулось засідання комісії із захисту наукових робіт студентів зі спеціальності «Фінанси і кредит». До складу комісії увійшли: завідувачка кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Наталія ШВЕЦЬ, завідувачка кафедри банківської справи та страхування, кандидат економічних наук, доцент Вікторія КОСТЮК, а також кандидати економічних наук, доценти Оксана СТОРОЖЕНКО та Ольга ФАЙЧУК.
До уваги комісії було представлено результати досліджень п’яти наукових робіт, кожна з яких стосувалася актуальних фінансових питань.
Першим виступив Григорій ПІНЧУК, здобувач другого (магістерського) рівня, спеціальності 072 – «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» із темою "Розвиток ринку ОВДП в Україні" (Науковий керівник: к.е.н., доцент Ольга ФАЙЧУК). У науковій роботі досліджено перспективи розвитку ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) України в умовах економічної та політичної невизначеності. Позитивним у роботі є те, що автором запропоновано економіко-математичну модель визначення інвестиційної привабливості ОВДП, що враховує зміну валютного курсу та відсоткових ставок у різних сценаріях макроекономічного розвитку. Відповідаючи на запитання комісії, Григорій продемонстрував високий рівень підготовки та глибоке розуміння теми.
 

Наступною доповідала Катерина КОСТЮК, здобувачка другого (магістерського) рівня, спеціальність 072 - «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», яка представила своє дослідження на тему "Дослідження сучасного стану фінансування сталого розвитку в Україні" (Науковий керівник: к.е.н., доцент Оксана СТОРОЖЕНКО). У своїй роботі вона розглянула основні джерела фінансування екологічних, соціальних та економічних проєктів, а також проаналізувала міжнародний досвід у цій сфері. Її доповідь викликала жваву дискусію серед членів комісії щодо перспектив залучення іноземних інвестицій у сталий розвиток, а також механізмів залучення фінансових ресурсів за рахунок грантів та проєктів.

  

Третім виступив Богдан ВОРОБЕЙ, студент 3 курсу 5 групи, із темою "Інвестиційний клімат аграрного сектору України" (Науковий керівник: д.е.н., професор Наталія ШВЕЦЬ). Його дослідження висвітлило проблеми та можливості залучення інвестицій у сільське господарство, враховуючи сучасні економічні виклики. Члени комісії відзначили актуальність теми та глибину аналізу, проведеного студентом.

 

Далі слово взяла Аліна ВАСИЛЕНКО, здобувачка освіти 3 курсу, 7 групи, яка презентувала свою роботу "Фінансова безпека аграрного сектору України" (Науковий керівник: д.е.н., професор Зоя ТІТЕНКО). У своїй доповіді вона розглянула загрози фінансовій стабільності сільськогосподарських підприємств, механізми їх мінімізації та роль державної політики у забезпеченні фінансової безпеки аграрного сектору.

 

Останньою виступила Ольга ЧЕРНЯВСЬКА із темою "Фінансове забезпечення миру та справедливості в Україні" (Науковий керівник: д.е.н., професор Наталія ШВЕЦЬ). Її робота викликала особливий інтерес, оскільки стосувалася надзвичайно важливої для України теми. Ольга детально проаналізувала фінансові аспекти відновлення країни, зокрема в контексті цілі № 16 сталого розвитку та ризики, які можуть впливати на процес мирного врегулювання.

 

За результатами захисту всі студенти отримали схвальні відгуки від комісії. Викладачі відзначили високий рівень підготовки студентів, практичну значущість їхніх досліджень та актуальність піднятих проблем.

На основі дискусії та обговорення за рішенням комісії студенти посіли наступні місця:
І місцеГригорій ПІНЧУК, здобувач другого (магістерського) рівня спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок.
ІІ місцеКатерина КОСТЮК, здобувачка другого (магістерського) рівня, спеціальність 072 - «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
ІІІ місцеАліна ВАСИЛЕНКО, здобувачка першого (бакалаврського) рівня, 3 курс 7 група, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
В номінації «За креативність наукового доробку» нагороду отримав Богдан ВОРОБЕЙ, здобувач першого (бакалаврського) рівня, 3 курс 5 група, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
В номінації «За інноваційні підходи до наукового дослідження» нагороду отримала Ольга ЧЕРНЯВСЬКА, здобувачка першого (бакалаврського) рівня, 3 курс 6 група, спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».
   

28 березня на кафедрі фінансів відбувся І етап конкурсу студентських наукових робіт з предмету "Фінансова безпека", де здобувачі мали можливість продемонструвати високий рівень підготовки, майстерності та жаги до перемоги.

У складі комісії працювали: канд. екон. наук,  доцент Юлія БІЛЯК; канд. екон. наук,  доцент Лариса ОЛІЙНИК; канд. екон. наук.,  доцент  Оксана СТОРОЖЕНКО; д-р філос., асистент Світлана ВОЙЦЕХІВСЬКА.
Роботи студентів, представлені на конкурсі, були високо оцінені членами комісії та охоплювали широку тематику – фінансової безпеки домогосподарств; пандемії та економічної кризи: як забезпечити фінансову безпеку бізнесу; захисту комерційної та фінансової інформації; кіберзагрози у фінансовій сфері та методів їх нейтралізації; цифровізації фінансів та банківського сектору; біометричної ідентифікації та її значення для фінансової безпеки; впливу фінансової грамотності керівників на безпеку компанії; безпеки фінансових операцій тощо.
 
 
На підставі оцінювання наукових доповідей учасників І етапу конкурсу студентських наукових робіт комісія визначила переможців конкурсу та прийняла рішення про присвоєння:
І місцеДарія ПШЕНИЧНА, ОП «Корпоративні фінанси»: «Кіберзагрози у фінансовій сфері та методи їх нейтралізації» (науковий керівник – к.е.н., доцент Юлія Біляк).
ІІ місцеКатерина ХАРИТОНОВА, ОП «Корпоративні фінанси»: «Біометрична ідентифікація та її значення для фінансової безпеки» (науковий керівник – к.е.н., доцент Лариса Олійник).
ІІІ місцеНазар ВОВЧЕНКО, ОП «Корпоративні фінанси»: «Вплив фінансової грамотності керівників на безпеку компанії» (науковий керівник – к.е.н., доцент Юлія Біляк).
 
 
Комісія відзначила високий рівень наукової підготовки здобувачів, якість представлених доповідей, а також неабияку волю конкурсантів до перемоги, яка дозволила їм у наш непростий час мобілізуватися та гідно представити свої наукові здобутки.
3 квітня 2025 року відбувся конкурс з «Гендерних досліджень».
В конкурсі прийняли участь здобувачки вищої освіти Ольга ПРОНЬ, Анастасія ШІСТЯ, Анастасія ОСМІРКО, Ірина КОМАРОВСЬКА, Юлія ЛЮБАР. Учасниці представили сучасні та креативні дослідження.
Ольга ПРОНЬ, студентка 1 курс, ОС «Магістр», спеціальність «Геодезія та землеустрій» представила наукове дослідження на тему: «Проблеми гендерної рівності в доступі до професій землевпорядника в Україні» науковий керівник к.е.н., доцент Людмила ГУНЬКО, де зауважила, що в Україні діяльність інженерів-землевпорядників, геодезистів та оцінювачів окремо сертифікується, а отже гендерний баланс вивчався серед фахівців на основі даних відповідних державних реєстрів. Так сертифікатом інженера-землевпорядника на сьогоднішній день володіють 6019 осіб, з яких 59% чоловіків та 41% жінок. Сертифікованих інженерів-геодезистів, згідно реєстру в Україні налічується близько 1700. З них 80% чоловіків та 20% жінок. В органах управління земельними ресурсами на керівних посадах сьогодні ситуація інша: 58 % керівних посад займають жінки, 42 % - чоловіків. Хоча раніше (в 2021 році) було 61% чоловіків, 39% жінок. Ці зміни ми пов’язуємо з повномасштабним вторгнення росії в України. І після 24 лютого 2022 року значна чисельність чоловіків в державних органах управління земельними ресурсами стали на захист нашої держави і нині перебувають в лавах ЗСУ. Оля зауважила, що головне – професіоналізм, а не стать. Маючи знання і хист, жінки повинні обіймати рівні з чоловіками посади та отримувати рівну заробітну плату.
Анастасія ШІСТЯ, студентка 1 курс, ОС «Магістр», спеціальність «Підприємництво і торгівля» досліджувала «Роль жінки в розвитку органічного виробництва в Україні» науковий керівник д.е.н., професор Юлія НЕГОДА, де зауважила, що результати дослідження чітко демонструють зростаючу значущість жінок в українському бізнесі, особливо в аграрному секторі. Їхня активність та здатність адаптуватися є важливим фактором економічного розвитку. Водночас, дослідження виявляє помітну гендерну нерівність на керівних позиціях в агробізнесі, попри більш збалансоване представництво на інших рівнях. Жінки оцінюють рівень складності ведення аграрного бізнесу як середній у 56% випадків, складним – у 37%, легким 1%. Оцінюючи рівень складності ведення аграрного бізнесу серед чоловіків варто зазначити , що складним вважають 35%, середнім 54% і легким 2 %. Хоча чоловіки загалом схильні до активного ведення бізнесу, вони також стикаються з труднощами, подібно до жінок, про що свідчать результати.
Юлія ЛЮБАР, студентка 3 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» дослідила «Гендерний підхід до управління закладами вищої освіти України», науковий керівник к.е.н., доцент Лариса ОЛІЙНИК звернувши увагу на гендерні диспропорції в українській вищій освіті. Попри перевагу жінок у викладацькому складі, чоловіки домінують на керівних посадах. В закладах вищої освіти більшість керівників – чоловіки (очолюють 318 закладів), жінок значно менше (очолюють 163). Також є 41 заклад, де керівник не призначений. Це свідчить про наявність «скляної стелі» та гендерних стереотипів, що обмежують кар'єрний ріст жінок в академічній сфері.
Ірина КОМАРОВСЬКА, студентка 3 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Облік і оподаткування» ОП «Аналітичне та обліково-правове забезпечення бізнесу» досліджувала «Європейські практики гендерної рівності в Європейському парламенті», наукові керівники к.е.н., доцент Тетяна КУЦЬ та Тетяна СОБЧЕНКО. У своєму досліджені Ірина зауважила, що оцінка гендерної чутливості парламенту набуває важливого значення, оскільки виступає основою для реальних змін у напрямку забезпечення рівних прав та можливостей. Застосування інструменту «Гендерно чутливі парламенти», розробленого Європейським інститутом гендерної рівності (EIGE), дозволяє всебічно проаналізувати, наскільки парламент відповідає сучасним стандартам гендерної рівності, та виявити ключові напрямки для вдосконалення законодавства та практик. Частка жінок серед членів Європейського Парламенту з 1979 по 2024 роки зросла з 15,9% до 38,5%.
Анастасія ОСМІРКО, 2 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Облік і оподаткування» ОП «Аналітичне та обліково-правове забезпечення бізнесу» у своїй доповіді на тему «Гендерна рівність в місцевому самоврядуванні», науковий керівник к.е.н., доцент Леся ВОЛЯК, проаналізувала сучасний стан гендерної рівності в органах місцевого самоврядування України, основні бар’єри для участі жінок у політичному процесі та роль гендерного профілю громади як інструменту стратегічного планування. На прикладі м. Києва продемонстровано, як аналіз гендерного складу населення може сприяти розробці ефективних політик та усуненню гендерних розривів. Дослідження підкреслило важливість подолання стереотипів та залучення всіх членів суспільства до формування рівноправного середовища.
Члени комісії в складі д.е.н., професора Юлії НЕГОДИ, к.е.н., доцента Інни ДОЛЖЕНКО  та PhD, ст. викладача Максима КЛИМЕНКА  відзначили високий рівень підготовки студенток і креативність досліджень та підкреслили, що такі заходи сприяють розвитку та вдосконаленню навичок, підвищенню інтересу до питань гендерної рівності.
Переможцями стали:
І місцеОльга ПРОНЬ, 1 курс, ОС «Магістр» спеціальність «Геодезія та землеустрій»
ІІ місцеАнастасія ШІСТЯ, 1 курс, ОС «Магістр» спеціальність «Підприємництво і торгівля»
ІІІ місцеЮлія ЛЮБАР, 3 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
В номінації «За креативність наукового дослідження» нагороду отримала Ірина КОМАРОВСЬКА, 3 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Облік і оподаткування»
В номінації «За оригінальність обґрунтування наукової позиції» нагороду отримала Анастасія ОСМІРКО, 2 курс, ОС «Бакалавр» спеціальність «Облік і оподаткування».
 
27 березня 2025 року кафедрою статистики та економічного аналізу проведено І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Економічна аналітика і статистика»Щороку науково-педагогічні працівники кафедри разом зі студентами готують наукові роботи та подають їх на Всеукраїнський конкурс наукових робіт. У цьому році підготовку наукових робіт зі студентами було здійснено на основі функціонуючого на кафедрі студентського наукового гуртка «Цифрова статистика»
Результати підготовлених наукових робіт були заслухані та обговорені на кафедрі статистики та економічного аналізу створеною комісією на чолі з завідувачем кафедри Андрієм МУЗИЧЕНКОМ.
Цьогорічними переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Економічна аналітика та статистика» стали:
І місце -
Софія СИДОРЕНКО, студентка  3 курсу, 8 групи (спеціальність 076 «Підприємництво та торгівля», ОП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»), тема наукової роботи: «Статистична оцінка стану та перспектив розвитку ринку олійних культур в Україні», науковий керівник: канд.екон.наук., доцент Оксана МАКАРЧУК.
ІІ місце - Сергій ДУМАНЧУК, студент 2 курсу, 1 групи (спеціальність 051 «Економіка», ОП «Економіка підприємства»), тема наукової роботи: «Статистико-прогностична оцінка виробництва жита в Україні», науковий керівник: канд.екон.наук, доцент Алла ЧУХЛІБ.
Наукова конкурсна робота Софії СИДОРЕНКО присвячена статистичній оцінці стану та виявлення перспектив розвитку ринку олійних культур в Україні. У роботі здійснено статистичну оцінку ринку олійних культур та досліджено основні чинники, які сприяють його прибутковості. Оцінено перспективи розвитку ринку олійних культур за допомогою побудови динамічних моделей для основних олійних культур: соняшнику, сої та ріпаку. Сидоренко С. відмітила, що завдяки високим цінам на олійні культури, їх виробництво залишається рентабельним для сільськогосподарських підприємств. Розвиваються переробні потужності, що сприяє зростанню експорту продукції з високою доданою вартістю. Основними покупцями олійних культур та продукції її переробки, зокрема соняшникової олії є країни ЄС, Китай, Індія та інші азійські ринки. Інвестиції у модернізацію портової інфраструктури і логістичних ланцюгів сприяли оптимізації транспортування та нарощенню обсягів постачання продукції.
Наукова конкурсна робота Сергія ДУМАНЧУКА присвячена теоретико-методичним та прикладним питанням статистико-прогностичної оцінки виробництва жита. У роботі здійснено оцінку сучасного стану, тенденцій та перспектив виробництва жита в Україні. Виявлення тенденцій виробництва жита здійснено за допомогою простих методів аналізу рядів динаміки та побудованих лінійних і параболічних трендових моделей. Думанчук С. відмітив, що для прогнозування виробництва жита доцільно використовувати методи математичної екстраполяції та різного роду модифікації цих методів. Проаналізовано варіацію емпіричного і аналітичного рядів динаміки урожайності та валового виробництва жита, обґрунтовано вибір трендових моделей для проведення прогностичних розрахунків. Прогнозування результативних показників виробництва жита у вигляді динамічної системи та відтворення цієї системи у короткостроковій перспективі з певним рівнем ймовірності здійснено з використанням лінійних трендових моделей.
26 березня 2025 року на кафедрі економіки був проведений І тур Всеукраїнського конкурсу наукових робіт за спеціальністю 051 «Економіка та міжнародні економічні відносини (за спеціалізаціями)». На розсуд комісії члени гуртків «Економіст» та «Соціальний пульс» представили власні різнопланові дослідження.
Аліна ГЛІМБОЦЬКА представила роботу на тему «Формування прибутку підприємств в умовах зміни споживчих вподобань» (на прикладі ТОВ «АТБ-маркет»), керівник к.е.н., доцент Людмила СТЕПАСЮК.
Едуард ГІЗЕТДІНОВ представив роботу на тему «Інноваційні технології при виробництві картоплі», науковий керівник – д.е.н., професор Тетяна МІРЗОЄВА.

Віталій КОШОВИЙ представив роботу на тему «Ефективність виробництва молока в контексті забезпечення потреб ринку», науковий керівник – к.т.н., доцент Олена ЧЕРЕДНІЧЕНКО.
Денис ПАВЛЕНКО презентував роботу на тему: «Виробництво насіння соняшнику як перспективний напрям агробізнесу», науковий керівник Олександр БАЛАН.

 

Ігор МАШЕВСЬКИЙ представив роботу на тему: «Стан продовольчої системи в Україні та основні тренди її забезпечення», науковий керівник Людмила СТЕПАСЮК.

Голова комісії – завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор Вікторія БАЙДАЛА – разом із членами комісії, к.е.н., доцентом кафедри економіки Людмилою СТЕПАСЮК та старшим викладачем кафедри економіки Ларисою КОВАЛЕНКО оцінили роботи студентів і визначили переможців.
І місце Аліна ГЛІМБОЦЬКА (науковий керівник – к.е.н., доцент Людмила СТЕПАСЮК).
ІІ місцеЕдуард ГІЗЕТДІНОВ (науковий керівник – д.е.н.,професор Тетяна МІРЗОЄВА).
ІІІ місце Віталій КОШОВИЙ (науковий керівник – к.т.н., доцент Олена ЧЕРЕДНІЧЕНКО).
На кафедрі організації підприємництва та біржової діяльності відбувся конкурс наукових робіт з предмету «Бізнес трамплін», де студенти продемонстрували високий рівень дослідницької майстерності та інноваційний підхід до бізнес-ідей.
Голова комісії – завідувач кафедри, доктор економічних наук, професор Микола ІЛЬЧУК разом із членами комісії, доцентами кафедри, кандидатами економічних наук Ананстасією КИРИЧЕНКО та Сергієм НІКІТЧЕНКО, оцінили роботи студентів і визначили переможців.
І місце Анастасія ШІСТЯ з роботою «Ферментований успіх» (науковий керівник – к.е.н., доцент Анастасія КИРИЧЕНКО).
ІІ місцеАндрій ЗАЙЧЕНКО з темою «Будівництво свинарського комплексу повного циклу виробництва» (науковий керівник – к.е.н., доцент Сергієм НІКІТЧЕНКО).
ІІІ місцеСофія МАРЧЕНКО з проєктом «Відкриття суші-ресторану» (науковий керівник – к.е.н., доцент Ольга ТОМАШЕВСЬКА).
Особливо приємно відзначити, що переможниця конкурсу, Анастасія ШІСТЯ, представлятиме наш факультет на VІІ Всеукраїнському студентському конкурсі бізнес-проєктів «БІЗНЕС-ТРАМПЛІН», який відбудеться на базі Державного торговельно-економічного університету. Загалом, конкурс студентських наукових робіт надав молодим науковцям можливість не лише продемонструвати власні наукові розробки, але й презентувати результати своїх досліджень перед фаховою аудиторією, вдосконалити навички публічних виступів і наукової аргументації. Учасники мали можливість обмінюватися ідеями з колегами, що сприяло генерації нових підходів до вирішення актуальних наукових проблем та налагодження професійних контактів. Крім того, конкурс створив умови для формування конструктивного зворотного зв’язку від експертів, що дозволило молодим дослідникам оцінити рівень їхньої роботи для подальшого вдосконалення та адаптувати своє дослідження відповідно до сучасних наукових вимог.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!!!
Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися!
Юлія НЕГОДА,
заступник декана економічного факультету

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook