Розвиваємо міжнародну наукову співпрацю
Розвиваємо міжнародну наукову співпрацю
3 липня 2025 року
16-19 червня 2025 року в м. Бергені (Норвегія) на базі Норвезької школи економіки відбулася ювілейна 30-а конференція Європейської асоціації економістів з питань навколишнього середовища та ресурсів (EAERE). До її роботи долучився професор кафедри організації підприємництва та біржової діяльності НУБіП України Віталій РАДЬКО.
EAERE була заснована в 1990 році і налічує приблизно 1300 членів у понад 70 країнах Європи та за її межами, представників академічних та дослідницьких установ, міжнародних організацій, державного сектору та ділового світу. Членство відкрите для осіб, які за своєю професією, освітою та/або функціями пов'язані з екологічною, кліматичною та ресурсною економікою як наукою, а також для установ, що працюють у галузях, пов'язаних з цілями Асоціації.
EAERE – це міжнародна наукова асоціація, діяльність якої спрямована на розвиток екологічної, кліматичної та ресурсної економіки як науки; заохочення до співпраці та комунікації між науковцями, дослідниками, політиками, студентами, що спеціалізуються на екологічній, кліматичній та ресурсній економіці в різних європейських країнах; поглиблення співпраці між університетами та дослідницькими установами в Європі.
Для виконання статутних завдань асоціація організовує різноманітні заходи (конференції, воркшопи, літні школи тощо) в різних країнах. Для заохочення та підвищення мотивації до наукової діяльності EAERE надає можливості отримання фінансування (гранти, часткове фінансування, оплата витрат на публікацію результатів наукових досліджень і т.д.). А для науковців з України передбачені спеціальні умови членства.
Найважливіші здобутки та досягнення оприлюднюються на регулярних щорічних конференціях, які проводяться щоліта в одній з європейських країн і збирають близько 700 учасників з усього світу. Захід збирає міжнародних дослідників, науковців, економістів та студентів для участі в обговоренні актуальних тем в екологічній та ресурсній економіці.
Програма цьогорічної конференції включала, окрім основної частини, більше 15 різних заходів (панельні дискусії, лекції, презентації, круглі столи, книжкову виставку, ярмарку вакансій). Робота була організована в розрізі 8-ми тематичних сесій.
Кафедра організації підприємництва та біржової діяльності буде поглиблювати співпрацю з Європейською асоціацією економістів з питань навколишнього середовища та ресурсів, розвивати спільні проекти, залучати науково-педагогічних працівників та аспірантів ОНП «Торгівля та підприємництво» до європейської наукової спільної діяльності.
Руслан ЛЮБАР,
доцент кафедри організації підприємництва
та біржової діяльності