Новини та події

 

 

Семінар в межах WP4 на тему: «Розроблення тренінг-курсів для перепідготовки науково-педагогічних працівників ВНЗ»

16 червня 2016 р. на базі ОДЕКУ відбувся семінар в межах WP4 проекту TEMPUS QANTUS на тему: «Розроблення тренінг-курсів для перепідготовки науково-педагогічних працівників ВНЗ».

Учасники методологічного семінару у складі представників партнерських університетів проекту:

Захарченко Вадим Миколайович, Парменова Дана Георгіївна (Національний університет «Одеська морська академія»),

Степаненко Сергій Миколайович, Сафранов Тимур Абісалович, Владимирова Олена  Геннадіївна, Польовий Анатолій Миколайович, Хохлов Валерій Миколайович, Чугай Ангеліна Володимирівна, Шаблій Олег Віталійович (Одеський державний екологічний університет),

Тітенко Ганна Валеріївна (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна),

Кректун Богдан Васильович (Львівський національний аграрний університет),

Пушкарева-Безділь Тетяна Миколаївна, Слободяник Галина Яківна (Уманський національний університет садівництва),

Рибалко Юлія Володимирівна (Національний університет біоресурсів та природокористування України),

обговорили стан розроблення тренінг-курсів, що передбачені робочим пакетомWP4 (Development of training courses on developing and implementing new study programmes compatible with QF in Environmental Science) проектуTEMPUS QANTUS. 

 

НУБіП успішно прозвітував про результати роботи та здобутки в рамках програми TEMPUS QANTUS

     4 березня 2016 року НУБіП України успішно відзвітував за участь у програмі TEMPUS QANTUS “Кваліфікаційні рамки у сфері природничих наук в українських університетах”. Про здобутки та результати роботи в межах проекту доповіли члени робочої групи на чолі з координатором проекту Оксаною Зазимко та контактною особою від університету Віктором Каленським в Національному офісі Еразмус+.


 

 

Третій навчальний візит в рамках проекту Темпус "QANTUS - Кваліфікаційні рамки в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах", який відбувся в Університеті м. Генуя (University of Genova, Italy) та Університеті м. Павія (University of Pavia, Italy)

25–28 травня 2015 року відбувся третій навчальний семінар в рамках проекту Темпус «QANTUS - Кваліфікаційні рамки в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах» на базі Університету Генуї та Університету Павії (Італія).

 

 

НУБіП України презентувала начальник навчального відділу, доцент Оксана Зазимко. У заході взяли участь представники МОН України, НМЦ «Агроосвіта», Інституту екології Карпат та університетів-партнерів України, серед них окрім нашого університету, були представлені Одеська національна морська академія; Одеський державний екологічний університет; Львівський національний аграрний університет; Білоцерківський національний аграрний університет; Уманський національний університет садівництва та Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

 

На семінарі були заслухані презентації всіх учасників проекту, а також лекції, тренінги та дискусії, які проводили професори і співробітники університетів міст Генуя та Павія (Італія) - Винченсо Бьянко, Альфредо Скварцони, Моника Пенко, Анжело Мусайо (Університет Генуї) та Мария Конфалоньері і Мишелла Кобелли (Университет Павії).

Учасники семінару були ознайомлені з практичними особливостями системи вищої освіти Італії у цілому та організації навчального процесу в Університеті Генуї і Університеті Павії зокрема, запровадження ступеневої освіти і  університетах Італії та системою накопичення кредитів. Розглядались питання про національні та галузеві рамки кваліфікації, особливості кваліфікаційних рівнів вищої освіти в Італії, планування результатів навчання в галузі наук про навколишнє середовище, особливості розробки навчальних програм та організації навчального процесу в університетах Італії.

 

 

Темпус-проект QANTUS: екологічне майбутнє України

 

14-15 травня на базі Уманського національного університету садівництва відбулося спільне засідання консорціуму Темпус-проекту 544524 «Qualifications Framework in Environmental Science at Ukrainian Universities (Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS), учасником якого є також наш університет, та науково-методичної комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування Міністерства освіти і науки України. Участь у ньому взяли начальник навчального відділу Оксана Зазимко та начальник навчально-методичного відділу Лариса Кліх, а також члени зазначеної комісії МОН від НУБіП професори Наталія Рідей та Володимир Боголюбов.

                             

 Засідання відкрив голова комісії з екології Сергій Степаненко, який закцентував увагу присутніх на темі зібрання, присвяченому освітньому міжнародному проекту, та його основним досягненням, від яких залежатиме екологічне майбутнє України. З вітальним словом до учасників наради звернувся і перший проректор університету-приймаючої сторони Іван Мостов’як.     

З доповіддю «Розробка рамки кваліфікації у галузі “Environmental Science” в рамках Темпус-проекту QANTUS» виступив координатор української частини проекту QANTUS, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні, проректор ОНМА Вадим Захарченко.

                                 

Про попередні варіанти галузевої рамки кваліфікації у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування в рамках Темпус-проекту QANTUS проінформували професор Сергій Степаненко та декан еколого-економічного факультету Одеського державного екологічного університету Олена Владимирова.

                             

 

 

Координаційна нарада консорціуму проекту Європейської комісії «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities – QANTUS»

 З 31 березня по 1 квітня 2015 р. у м. Відень (Австрія) на базі Університету природних ресурсів та наук про життя (University of Natural Resources and Life Sciences, BOKU) проходила координаційна нарада (загальні збори) консорціуму проекту Європейської комісії 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Qualifications Frameworks for Environmental Science at Ukrainian Universities – QANTUS». У роботі наради взяли участь партнери проекту з вищих закладів освіти та інших освітніх й професійних установ з Австрії, Італії, Німеччини, Польщі, Бельгії та України, у тому числі представники Національного університету біоресурсів та природокористування України (Україна): Оксана Володимирівна  Зазимко та Віктор Петрович Каленський.

     

 

Доповідав про хід реалізації робочих пакетів №1 та №2, Олег Шаблій (Одеський державний екологічний університет) – про реалізацію Робочих Пакетів №3 та №7, проф. Ганна Тітенко – про реалізацію робочих пакетів №1, №4 та №5, до участі у розробці, яких був залучений Національний університет біоресурсів та природокористування України (Україна) і результати презентували – доцент  Зазимко О.В. та  професор  Каленський В.П..

 

 
 
Участь НУБіП України в моніторингу
міжнародного Темпус-проекту  № 544524
«Рамка кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище
для українських університетів»
 
НУБіП України є активним учасником Темпус-проекту QANTUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів».
15-16 жовтня 2014 року на базі Одеської Національної морської академії відбулося засідання робочої групи щодо моніторингу Темпус-проекту QANTUS, в якому прийняли участь представники від НУБіП України менеджер проекту (контактна особа) від НУБіП України, кандидат сільськогосподарських наук, професор Каленський Віктор та начальник навчального відділу, кандидат технічних наук, доцент  Зазимко Оксана.
 
 
Програма зустрічі була дуже насиченою, адже кожна з команд українських університетів учасників Темпус-проекту QANTUS  презентувала результати проведених проміжних заходів за період дії проекту, що розпочався у 2014 році.
З привітальним словом відкрив роботу засідання ректор Одеської Національної морської академії, доктор технічних наук, професор М.В. Міюсов, який ознайомив присутніх з особливостями навчального закладу.  Координатор проекту, проректор В.М. Захарченко презентував очікувані та отримані результати проекту на момент проведення моніторингу. Далі виступи продовжили представники Національного Еразмус+  офісу Оржель Олена та Таланова Жанна.
 
 
Представники всіх українських університетів – учасників проекту виступили з інформацією про пророблену роботу.
Зазимко Оксана представила повну інформацію про роботу, виконану НУБіП України в рамках участі у проекті.  Обговорено актуальність цілей та завдань Темпус проекту для НУБіП України та заходи, реалізовані університетом в рамках проекту за звітний період (сформовано робочі групи за робочими пакетами, розроблено план заходів для виконання завдань за робочими пакетами, здійснена участь у координаційному та навчальних візитах, проведено семінари в університеті в рамках проекту, сформовано Інтернет-сторінку проекту на сайті НУБіП України та створено тренінг-центр проекту на базі факультету екології і сталого розвитку).
 
 
 
Для реалізації наступник кроків щодо реалізації проекту Темпус QANTUS необхідно:
1. Не пізніше кінця  жовтня 2014 р. сформувати пропозиції щодо питань, які необхідно буде  включити до Анкети для опитування стейкхолдерів (роботодавців).  Предмет опитування – інформованість, ставлення, думки та пропозиції стейкхолдерів щодо існуючих професійних та освітніх стандартів, рівня компетентності випускників ВНЗ, вимог до галузевої рамки кваліфікацій.
Пропозиції всіх українських університеті-учасників проекту, у т.ч. НУБіП України,  будуть узагальнені та зведені до єдиної анкети. Проект анкети має пройти погодження консорціумом, а після цього узгоджена Анкета має направлятись стейкхолдерам.
2. Необхідно визначити перелік організацій, до яких наш університет зможете звернутись для анкетування.
По можливості, потрібно щоб відповіді були б завірені печатками, штампами організацій або були надруковані на їх бланках (чим більше відповідей, тим вагоміше дослідження).
3. Кожен університет-партнер проекту до кінця жовтня 2014р., користуючись паперовими та електронними версіями довідників кваліфікаційних характеристик професій працівників та Класифікатора професій, повинен сформувати список існуючих кваліфікаційних характеристик, що стосуються професій, пов’язаних із навколишнім  середовищем, та «банк» електронних копій цих характеристик.
Список кваліфікаційних характеристик має містити назву характеристики (назву професії або професійної назви роботи) та чітке бібліографічне посилання на джерело, де вона опублікована.
4. Сформувати список існуючих галузевих стандартів вищої освіти (ОПП, ОКХ, засоби діагностики), які на Вашу думку корелюються з науками про навколишнє середовище, за усіма освітньо-кваліфікаційними рівнями (відомості по кожному з стандартів у списку має відобразити його назву як на титульній сторінці стандарту (тип компоненти стандарту (ОПП, ОКХ, …), назву напряму чи спеціальності, освітньо-кваліфікаційний рівень), ким і коли затверджений стандарт, ким і коли опублікований (якщо була публікація).
 
 
Всім українським університетам – учасникам проекту необхідно також зібрати та узагальнити наступну інформацію:
1. Думки стейкхолдерів щодо змісту існуючих професійних та освітніх стандартів, рівня компетентності випускників ВНЗ, пропозиції стейкхолдерів щодо удосконалення цих стандартів та інші пропозиції, що можуть стосуватись тематики нашого проекту.
2. Список кваліфікаційних характеристик професій працівників, що пов’язані із професійною діяльністю у галузі екології, природокористування, навколишнього середовища тощо та самі кваліфікаційні характеристики. Ці характеристики будуть відображувати існуючі на теперішній час професійні стандарти.
3. Список існуючих вітчизняних стандартів вищої освіти, які можуть бути віднесеними до наук про навколишнє середовище (environment sciences).
 
 

Навчальний семінар в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах»

      09 жовтня 2014 року о 15.00 було проведено навчальний семінар для науково-педагогічних працівників задіяних у підготовці фахівців напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах» за результатами візиту до Ллейди (Іспанія). Учасників семінару ознайомили з інформацію щодо національної системи вищої освіти Іспанії, обговорили кваліфікації вищої освіти та документи про вищу освіту в Іспанії, ознайомилися з національною класифікацією освіти та системою забезпеченості якості освіти.

 

 

Другий навчальний візит проекту

     Професор кафедри агросфери та екологічного контролю Рідей Наталія Михайлівна з 6 по 13 вересня 2014 року (відповідно до запрошення) була направлена до Університету Ллейда, Іспанія (University of Lleida) для участі у другому навчальному візиті в рамках проекту TEMPUS QANTUS «Запровадження галузевих кваліфікаційних рамок для спеціальності «Екологія» в українських університетах».

 

 

     Протягом візиту учасники отримали інформацію щодо національної системи вищої освіти Іспанії, обговорили кваліфікації вищої освіти та документи про вищу освіту в Іспанії, ознайомилися з національною класифікацією освіти та системою забезпеченості якості освіти. Викладачі Університету Ллейда поділилися досвідом планування результатів навчання в галузі наук про навколишнє середовище, організації та проведення тренінгів для викладачів курсу екології у ВНЗ та розробників програм вищої освіти. 

 

 

 
 
 
Навчальний семінар  в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах»

        14 липня 2014 року о 15.00 в аудиторії № 222 навчального корпусу №17 було проведено навчальний семінар для науково-педагогічних працівників задіяних у підготовці фахівців напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах» за результатами візиту до Відня (Австрія).

Відповідальна за проведення навчального семінару Рибалко Юлія Володимирівна, декан факультету екології і сталого розвитку ознайомила присутніх з системою управління якістю та новими методами навчання засвоєними в Університеті природних ресурсів та наук про життя (UniversityofNaturalResourcesandLifeSciences). Провела дискусію на тему «Болонський процес – експеримент українських університетів».

 

 

 

 

Перший навчальний візит проекту

          Декан факультету екології і сталого розвитку, доцент Рибалко Юлія Володимирівна з 29 червня по 5  липня 2014 року (відповідно до запрошення) була направлена до Університету природних ресурсів та наук про життя (University of Natural Resources and Life Sciences) (м. Відень)) для участі у першому навчальному візиті в рамках проекту TEMPUS QANTUS «Запровадження галузевих кваліфікаційних рамок для спеціальності «Екологія» в українських університетах».

          Під час перебування на навчанні була ознайомлена з інфраструктурою університету, а саме: центром міжнародних зв’язків, бібліотекою університету, програмним забезпеченням і управління нею, з відділом «Води-Атмосфери-Охорони довкілля», з інститутами: гідравліки та сільського водного господарства; санітарної інженерії та контролю забруднення води; водного господарства, гідрології та гідротехніки; управління відходами та ін..

      

  

           Прослухала та засвоїла інформацію з лекцій провідних професорів університету, а саме «Управління якістю в BOKU», «Нові методи навчання», «Болонський процес – експеримент BOKU» та «Болонський процес – експеримент українських університетів». Всі присутні на навчанні провели плідну дискусію, обговорили та обмінялися досвідом щодо запровадження Болонського процесу в університетах, отримали відповіді на питання які виникали.

 

Ознайомчий семінар в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах»

 

    29 квітня 2014 року о 15.00 в аудиторії № 222 навчального корпусу №17 було проведено ознайомчий семінар для науково-педагогічних працівників задіяних у підготовці фахівців напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» в рамках міжнародного проекту QANTUS«Кваліфікаційні рамки для науки про навколишнє середовище в українських університетах» за результатами візиту до Варшави (Польща).

 

 

 

Перша координаційна зустріч у Варшаві

З 13 по 16 квітня 2014 року в м. Варшава на базі Варшавського університету природничих наук (SGGW) відбулась координаційна зустріч учасників проекту QUANTUS «Запровадження галузевих кваліфікаційних рамок для спеціальності «Екологія» в українських університетах». У зустрічі взяли участь українські університети, представники міністерства освіти та науки України та університети-партнери з Іспанії, Австрії, Італії, Німеччини, Польщі.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся координатор проекту від ЄС Стефан Ігнар, який розповів про проект, його цілі та очікувані результати. Протягом двох днів зустрічі всі партнери проекту презентували свої навчальні заклади та освітні установи.

Національний університет біоресурсів та природокористування України представили проф. Оксана Зазимко та проф. Віктор Каленський.

Протягом двох днів зустрічі були розглянуті основні проблеми, які стосуються тематики проекту: «Запровадження галузевих кваліфікаційних рамок для спеціальності «Екологія» в українських університетах». Даної тематики безпосередньо стосувалися презентації експерта ЄС із запровадження Болонської системи професора Марека Франковича (Ягелонський університет, м. Краків, Польша), професора Вадима Захарченка (Одеський національний морський університет, Україна) а також професора Йозефа Мосея (Варшавський університет наук про життя, Польща).

В результаті роботи координаційної зустрічі за участю українських та європейських партнерів були створені окремі групи, які будуть реалізовувати проект відповідно до окреслених цілей і завдань. 

 

 


Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook