Тематична пізнавальна конференція «Наука – це вона»

19 квітня 2021 року

 

0Світ науки - це світ,
який дозволяє нам дізнаватися той світ,
в якому ми існуємо.
В рамках тижня циклової комісії фізико-математичних дисциплін та інформаційних систем, 19 квітня у групі ОФП-11М, викладачкою Оксаною Лещишин проведено пізнавальну конференцію «Наука – це вона».

17

Метою конференції є ознайомлення з сучасними заходами, які сприяють залученню молоді до науки: Освітній арт-проєкт STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа. Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях. До проєкту доєднуються агентство стратегічних комунікацій TRUMAN Agency, інноваційний парк Unit City, юридична фірма Asters, арт-портал Spline Art, онлайн-видання The Page та медіагрупа StarLightMedia.

Здобувачам освіти на початку роботи в проєкті була надана можливість обрати тематику есе про одну із 12-ти жінок-науковиць та взяти участь у Всеукраїнському конкурсі для дівчат на краще есе про жінку-науковицю, головний приз конкурсу – стипендія на освіту. Арт проєкт STEM is FEM цього року представляли 12 жінок-науковиць, портрети яких можна було побачити на початку заходу.

Конференція складалася з двох секцій: фізико-математичного напряму та природничого.

Фізико-математичний напрям:

  1. Кібернетикиня Катерина Ющенко, доповідачка Дрибник Аліна
  2. математикиня Клавдія Латишева, доповідачка Стефінів Юлія
  3. математикиня Олена Ванєєва, доповідачка Марущак Христина
  4. математикиня Марина В’язовська, доповідачка Голюшова Вікторія
  5. фізикиня Антоніна Прихотько, доповідачка Болюх Христина
  6. фізикиня Ольга Перевозчикова, доповідачка Дубницька Вікторія

Природничий напрям:

  1. молекулярна біологиня Ганна Єльська, доповідачка Відьмук Ірина
  2. нейроморфологиня Галина Скибо, доповідачка Бучак Діана
  3. нейробіологиня Нана Войтенко, доповідачка Дмитрів Марта
  4. орнітологиня Наталія Атамась, доповідачка Стрілка Олена
  5. генетикиня Оксана Півень, доповідачка Миськів Оксана
  6. генетикиня Світлана Арбузова, доповідачка Абрамець Ольга

1312

12378910111819151620

Після виступу доповідачок, усі присутні пройшли підсумковий тест – перевірка на уважність та знання відомостей про сьогоднішніх героїнь.

В ході заходу студенти переглянули інтерв’ю з відомими науковицями: математикинею Оленою Ванєєвою та нейрофізіологинею Наною Войтенко, які особисто закликають молодь поглиблювати математичні знання та займатися наукою.

Світ науки – це світ, який дозволяє нам дізнаватися той світ, в якому ми існуємо. Робити відкриття для себе та інших! Кожне знання, отримане або здобуте людиною просуває його вперед і відкриває перспективу для отримання нового, так людина пізнає все... в тому числі і себе. Незмінним залишається лише одне, щоб проводити дослідження потрібна математика. Тому закликаю всіх приділяти більше часу для вивчення даного предмету.

Роксолана ЛОМНИЦЬКА,
викладачка-методистка циклової комісії
фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook