Студент магістратури Юрій Звєрєв про своє навчання в Естонії
Перш за все, хотів би повідомити, що я є студентом дослідницької магістратури Національного університету біоресурсів і природокористування України, факультету енергетики і автоматики за програмою «Автоматизоване управління технологічними процесами», випуск студентів за якою провадить кафедра автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І. І. Мартиненка. Саме завдяки останній та науковому керівнику доценту В. М. Решетюку маю можливість виконувати наукові дослідження, представляти результати роботи в Україні та за її межами.
У нинішньому році мені пощастило перемогти у конкурсі грантів на навчання, анонсованому Фондом Архімедеса. Відповідно до домовленостей Міністерств освіти і науки України та Естонії, я отримав змогу навчатись на магістерській програмі Талліннського університету технологій протягом 10 місяців, 2 з яких на даний момент уже вичерпано.
Мушу сказати, що тут, у цьому університеті, діє цілий Інститут автоматики, навіть не кафедра, серед дисциплін якого я обрав ті, що найближче відповідають моїй магістерській програмі у Києві та тематиці досліджень, зокрема «Інтелектуальні системи управління», «Моделювання та ідентифікація», «Методи і засоби автоматики», «Мережі і системи».
Темою моєї магістерської дослідницької роботи є ефективна переробка біовідходів тепличного господарства. Лекційні і лабораторно-практичні заняття із зазначених дисциплін допомагають зорієнтуватись і цілеспрямовано проводити наукові дослідження за цією темою. Так, наприклад, курс «Інтелектуальних систем управління» розглядає моделювання складних систем і методів управління, їх застосування при проектуванні надійних систем, крім того, методи штучного інтелекту (такі, як штучні нейромережі, нечіткі системи, генетичні алгоритми).
З допомогою науковців Талліннського університету я опанував метод прогнозованого управління для отримання паливних брикетів з біовідходів, отримав важливі діаграми і графіки для моделювання технологічних процесів.
«Моделювання та ідентифікація» надає мені знання про операційний аналіз та проблеми оптимізації, лінійне програмування тощо.
Із суто особистісних уподобань можу виділити «Методи і засоби автоматики», що дає можливість ознайомитись із реальними системами проектування і обладнанням, навчитись налаштовувати різноманітні типи регуляторів, вибирати давачі, підсилювачі, виконавчі механізми і т.і.
Крім того, я відвідую різноманітні виробничі об’єкти, пов’язані з моєю науковою роботою. Наприклад, сьогодні маю за розкладом екскурсію на підприємство з переробки відходів на енергію, що розташоване у м. Іру.
Насамкінець, хочу сказати, що дуже задоволений, що маю нагоду перейняти знання і досвід викладачів і науковців Талліннського університету технологій, що є флагманом інженерної і технічної освіти Естонії і Європейського Союзу. Дякую за підтримку кафедрі автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І. І. Мартиненка!
Студент магістратури
Юрій Звєрєв