Всесвітній день води – 2021 «Цінність води для кожного з нас»

23 березня 2021 року

 В Україні ми схильні думати, що брак питної води - проблема інших далеких країн. Але це не так. Хоча ми ще не відчуваємо цього щодня, тиск на наші прісноводні запаси і навколишнє середовище збільшується. До того ж, майже у всіх регіонах країни ми бачимо жахливе забруднення водойм, які забезпечують наші міста і села питною водою. Погане очищення і хлорування водопровідної води ставлять під загрозу наше здоров'я. А зміна клімату спричиняє додатковий тиск на водні запаси, деякі з них стають маловодними, а то і зовсім пересихають.

1

Для того щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води, привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй в 1993 році ухвалила офіційне рішення про щорічне відзначення 22 березня Всесвітнього дня водних ресурсів.

В цей день в різних країнах проводяться заходи, присвячені підвищенню інформованості громадськості стосовно важливості збереження та освоєння водних ресурсів. Мета цієї роботи - привернути увагу до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.

2

Саме тому, викладачі циклової комісії природничих дисциплін Ірина Соколовська та Оксана Олійник в рамках відзначення Всесвітнього дня води, провели виховну годину на тему: «Цінність води для кожного з нас».

В грудні 2016 года Генеральная Ассамблея ООН приняла резолюцію 71/222, щодо проголошення періоду 2018-2028років Міжнародним десятиріччям дій «Вода для стійкого розвитку».

Кожного року Всесвітній День Води присвячується певній темі. Цьогоріч тематика Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас».

Цінність води є набагато більшою, ніж її ціна (вартість) - ми всі знаємо, що вода потрібна нам кожного дня - ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, вмивання та купання, охолодження, нагрівання й майже при кожному етапі виробництва товарів.

Вода має величезне та складне значення для наших домогосподарств, для виробництва продуктів харчування, для культури, охорони здоров'я, освіти, економіки та цілісності нашого природного середовища. Якщо ми не зрозуміємо вчасно цінність води, не почнемо її оберігати та використовувати, то ми ризикуємо бути обмеженні в використанні цінного ресурсу, яким для нас є вода.

Правильне використання води допоможе в збереженні водних ресурсів, збільшить доступ до води для більшої кількості людей, знизить рівень її забруднення.

Кожен з нас має можливість внести свій вклад до цієї справи. Наприклад у нашому повсякденному житті ми можемо виконувати прості, але важливі і ефективні дії, які допоможуть в вирішенні проблеми раціонального використання та зменшення рівня забруднення води, зокрема:

  • вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті – це зберегти десятки літрів води;
  • користуватися пральною чи посудомийною машинами лише при повному завантаженні;
  • віддавати перевагу душу замість ванної;
  • вимикати воду під час чищення зубів;
  • не використовувати фосфатні миючі засоби, і взагалі потрібно використовувати якомога менше хімічних засобів під час прибирання будинку. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води вводоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин;
  • не засмічувати водойми побутовими відходами – це призводить до їх забруднення.

Вода - дуже цінний та життєвонеобхідний ресурс.

Не будьте байдужими до свого майбутнього, розпочинайте берегти воду вже сьогодні!!!

Ірина Соколовська, Оксана Олійник,
викладачі циклової комісії природничих дисциплін
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook