Студентський Квест-флешмоб до Міжнародного дня рідної мови

20 лютого 2021, 14:00
Київ
 Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
  
21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.

 
Провідний фахівець відділу виховної роботи і студентських справ Навчально-наукового центру виховної рооботи і соціального розвитку кандидат психологічних наук Каріна Арзуманян, до дня рідної мови записала чудову пісню вірменською мовою.

 
Фахівець кафедри культурології Анжеліка Федоренко записала пісню рідною білоруською мовою, якою неперевершено співає ії мама Валентина Іванівна директорка центру Ремесел, і з народження передала свій талант рідній донечці!
 
 

 Вже два роки поспіль студенти і науково-педагогічні працівники університету  беруть участь в проведенні квест-флешмобу з нагоди вшанування Міжнародного дня рідної мови.

 

 
 
 

 Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.
Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.
До участі в квесті-флешмобу з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови долучились і чисельна когорта студентів іноземців підготовчого відділення Національного університету біоресурсів і природокористування України з різних куточків світу.
 
 

 
Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.
Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10.000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.
Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.
Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
 
 
Щороку питання рідної мови залишається актуальним для багатьох народів та малих етнічних груп. Недарма кажуть: «Якою мовою думаєш і мрієш, така мова є тобі рідною» та «Скільки ти знаєш мов, стільки ти разів людина!».
Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
 
Любіть і поважайте свою рідну мову!
Геннадій Ржевський,
директор Навчально-наукового центру
виховної роботи і соціального розвитку
Ірина Майданюк,
завідувач кафедри культурології
гуманітарно-педагогічного факультету
НУБіП України
 
Відео матеріали надано колективами інститутів і факультетів НУБіП України
 

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook