Карантин - не час для відпочинку, а особливо якщо ти PhD – студент

5 травня 2020, 21:48

   Не дивлячись на карантин на кафедрі епізоотології, мікробіології і вірусології навчальний процес знаходиться в повному розпалі. При цьому студенти освітніх ступенів «Бакалавр» та «Магістр» виконують самостійні завдання, активно спілкуються з викладачами використовуючи різні платформи та месенджери, прослуховують лекції. Але ми не забуваємо і про наших PhD – студентів (аспірантів) 1-го року навчання з освітньої наукової програми «Заразні хвороби тварин», з якими професор Віталій Недосєков проводить заняття з дисципліни «Епізоотологія та інфекційні хвороби тварин» використовуючи платформи Skype та Zoom. Наразі нам довелось побувати присутніми на занятті, на якому розглядали тему «Системи нагляду щодо контролю інфекційних хвороб».
   В рамках цієї теми були розглянути світові системи нагляду за інфекційними хворобами. Безумовно, кожне теоретичне питання даного заняття розглядалось в емпіричному ракурсі, приклади, що були наведені під час цього заняття були побудовані на поширенні таких емерджентних транскордонних захворюваннях як АЧС, вузликуватий дерматит, ящур, блютанг та хворобі Шмалленберга, які є потенційно актуальними на даний час в світі.

   Детально були розглянути альтернативні підходи до імплементації системи контролю «ерадікація проти вакцинації» з акцентом економічного впливу стратегій, враховуючи прямі та непрямі витрати, як на тварин і господарства так і на держави та тваринництво в цілому. Особливу увагу було приділено епізоотологічним гостальним категоріям в поширенні хвороб, інтерпретації результатів та розглядом симулятивних завдань.
   Практично кожне заняття з епізоотології у PhD – студентів (аспірантів) 1-го року навчання з освітньої наукової програми «Заразні хвороби тварин» закінчується «довідкою з полів» щодо ситуації з COVID-19 та аналізу перспектив щодо даної інфекції. По закінченню лекції було підведено підсумки, що мали на увазі компромісне застосування різних підходів щодо контролю інфекційних хвороб та перевагою ветеринарної практики з можливістю застосування системи стемпінг-аут щодо контролю інфекційних хвороб тварин.
   По завершенню заняття студенти отримали самостійну роботу, що передбачала аналіз можливих трендів розповсюдження інфекційних захворювань у середині країни, обґрунтовуванні радикальних (стемпінг-аут) або паліативних заходів контролю хвороб із застосуванням вакцинних препаратів, направлених на ерадикацію інфекційних хвороб тварин.

Професор кафедри епізоотології,

мікробіології і вірусології Віталій Недосєков
 



Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook