Година спілкування на тему: «Імунітет. Що це?» присвячену Всесвітньому дню імунітету

2 березня 2020 року

 

11 березня у світі відзначається Всесвітній день імунітету.

Рішення про святкування цього дня прийняте за ініціативи ВООЗ у 2002 р. з метою залучення суспільної уваги до проблем, пов'язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням і зміцненням імунітету. За даними Асоціації клінічних імунологів, у різних країнах світу від 8 до 15% населення мають порушення імунної системи, які можуть частково виявлятися в дитинстві, молодості чи середньому віці.

Необхідно виділити проблеми, пов'язані із способом життя людини: шкідливі звички, стрес, переїдання, гіподинамія, які неминуче призводять до порушення здоров'я, підвищуючи ризик розвитку патології.

Проявами порушень у роботі імунної системи є часті застуди, тривале підвищення температури, синдром хронічної втоми, больові відчуття в суглобах і м'язах, збільшені лімфовузли. Серед тривожних ознак також можна назвати порушення сну, частий головний біль, поява висипань на шкірі.

1 березня – Всесвітній день імунітету був вибраний невипадково, адже саме на початку весни проблеми пов’язані з ослабленням функцій імунної системи виражені особливо яскраво.

23

Саме тому, викладачами циклової комісії природничих дисциплін Оксаною ОЛІЙНИК та Іриною СОКОЛОВСЬКОЮ було проведено годину спілкування на тему: «Імунітет. Що це?» присвячену Всесвітньому дню імунітету. Студенти мали чудову можливість отримати корисну інформацію про значення імунної системи, особливості її формування та функціонування, способи її зміцнення, а також пройти тестування «Твоє здоров'я» і отримали загальні рекомендації, як його покращити.

Всесвітній день імунітету – всього лише один день у переліку медичних дат, але його значення величезне. Адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя. Якщо говорити в цілому, то всі чинники, пов'язані зі здоровим способом життя, а це: здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування, тощо,  позитивно позначаються на стані захисних сил організму та створюють основу нашого здоров'я.

Оксана ОЛІЙНИК та Ірина СОКОЛОВСЬКА

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook