Розмова зі студенткою 1 курсу спеціальності 035 «Філологія» групи ФілА-18003б Людмилою Вашекою

10 січня 2019, 14:17
Гуманітарно-педагогічний факультет

Першокурсниця Людмила Вашека: «НУБІП НАДАЄ ЗНАННЯ, ЯКІ Є ЗАПОРУКОЮ УСПІШНОГО МАЙБУТНЬОГО!»

Розмова зі студенткою 1 курсу спеціальності 035 «Філологія»

групи ФілА-18003б Людмилою Вашекою

- Людмило, розкажіть, будь ласка, детальніше про себе.

- Я народилася й виросла в містечку Кагарлик на Київщині. Під час навчання в школі активно брала участь в спортивних змаганнях з легкої атлетики та баскетболу, а також займалась танцями і малюванням. Батьки дали мені можливість розвиватися з різних сторін, тому відвідувала ще й гурток журналістики, радіомовлення, хореографії та фортепіано.

- Чому вирішили здобувати вищу освіту і саме в НУБіП України?

- З дитинства я мріяла вирости достойною людиною, яка зможе підтримувати своїх рідних, допомагати навіть в складних ситуаціях. Давно зрозуміла, що для здійснення цієї мрії я повинна розвиватися і міцно стояти на власних ногах. Тому питання про те, чи буду я здобувати вищу освіту, навіть не з'являлося, оскільки відповідь була б однозначно «так». Що ж до вибору закладу вищої освіти, то про НУБіП я вперше почула від своїх знайомих, які тут навчаються та охоче діляться позитивними відгуками. Згодом двічі приїжджала на дні відкритих дверей, ознайомилася із перспективами навчання тут. Вагомим аргументом для мене теж стало те, що НУБіП входить у ТОП-10 кращих університетів України.

- Чому вирішили обрати спеціальність 035 «Філологія»?

- Чесно кажучи, мені було досить важко визначитися з вибором майбутньої професії. Серед різноманіття, яке сьогодні пропонує ринок освітніх послуг, молодій людині легко розгубитися. Вирішальним поштовхом до мого остаточного вибору стала родина. Усі близькі люди говорили про те, що зараз без мови нікуди, я й сама це розуміла, тому зараз опановую фах філолога. 

- Які враження після першого семестру навчання? 

- Досить позитивні, я люблю навчатися та розвиватися. Звичайно, за кілька місяців бували і труднощі, але я вважаю це плюсомPer aspera ad astra!  Переконана, що тут нам дають знання, які є запорукою успішного майбутнього, та неоціненний досвід. 

- Про що мрієте?

- Окрім навчання в Україні, мрію спробувати свої сили в університеті за кордоном. На щастя, наш гуманітарно-педагогічний факультет уже надає таку можливість своїм студентам, тож з нетерпінням чекаю на участь у програмі подвійних дипломів та поїздку за обміном до Поморської академії у Слупську, Польща. 

                                                    Розмову вела Оксана Захуцька,

доцент кафедри романо-германських мов і перекладу,

наставник групи ФілА-18003б 

Першокурсниця Марина Литовченко:
«ЯКЩО ДОКЛАСТИ МАКСИМУМ ЗУСИЛЬ, ВСЕ МОЖЛИВО!»
Розмова зі студенткою 1 курсу спеціальності 035 «Філологія»
групи ФілА-18003б Мариною Литовченко
- Марино, розкажіть, будь ласка, детальніше про себе.
- Я – випускниця Заводської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, що на Полтавщині, а з 1 вересня 2018 року – щаслива першокурсниця одного з найкращих та найпрестижніших університетів м. Києва – НУБіП України. Рідні й знайомі часто називають мене творчою особистістю з активною життєвою позицією. Подобається вивчати іноземні мови та пізнавати щось нове, з дитинства захоплююсь танцями. 
- Чому вирішили здобувати вищу освіту і саме в НУБіП?
- Навчання – дуже цікавий процес, який, звичайно, вимагає багато часу та значної уваги. Крім того, навчання формує подальший життєвий шлях, професійну діяльність та впливає на якість самого життя в перспективі. Тому дуже важливо навчатися саме там, де комфортно і де можна здобути потрібну якісну підготовку. Ще навчаючись у школі, я неодноразово чула про НУБіП України від друзів, тож активно зайнялася пошуком додаткової інформації в інтернеті, зокрема на офіційній сторінці НУБіП.
- Що вплинуло на Ваш вибір спеціальності?
- У голові кожного промайне своя відповідь, наприклад: обрали батьки, за компанію з товаришем, вступив на бюджет, порадили знайомі, подобається спеціальність. Серед цих думок промайнула і моя. Після школи потрібно йти у самостійне життя та обирати свій шлях. Коли я почала замислюватись про майбутнє, я слухала не тата з мамою, не товаришів, а саму себе і підійшла до вибору майбутньої професії дуже відповідально. Зважувала переваги тієї чи іншої спеціальності, порівнювала заклади вищої освіти та навіть цікавилася, яка може бути заробітна плата (сміється). Зрештою зупинила свій вибір на спеціальності 035 «Філологія» і стала студентка елітного гуманітарно-педагогічного факультету. Саме ця спеціальність надає можливість поїхати на навчання до Польщі і таким чином отримати ще й диплом європейського зразка. У наш час іноді одного диплома не вистачає для здобуття престижної роботи, тому така перевага неодмінно допоможе у працевлаштуванні. Впевнена, що знання англійської, німецької та польської мов не залишать мене без роботи у майбутньому. Сподіваюся, що принесу користь суспільству, адже в сучасних умовах євроінтеграції та міжнародного співробітництва дуже важливо знаходити спільну мову та порозуміння з іноземцями в усіх сферах діяльності, і перекладачі тут стануть у нагоді. Хочеться, щоб мої рідні, близькі та мій університет мною пишалися. Звичайно, це мрії першокурсниці, але, якщо докласти максимум зусиль, все можливо!
- Які враження після першого семестру навчання?
- Наразі можу впевнено сказати, що мій університет відповідає усім критеріям щодо навчального процесу. Перше, що мене приємно вразило, – зручне розташування: зелена зона, чисте повітря, доглянута територія щиро вітають кожного біля стін уже рідного НУБіП. По-друге, в моєму університеті дуже розгалужена система підготовки фахівців. Я вважаю це великим плюсом, адже є можливість обрати саме те, до чого людина прагне багато років. По-третє, активне студентське життя, регулярне проведення різноманітних творчих заходів, конференцій та наукових тижнів.
Особливу увагу хочеться приділити науково-педагогічним працівникам НУБіП, які кожного дня створюють нам гарну атмосферу та завдяки яким ми навчаємось в задоволення. Щиро хочеться подякувати декану гуманітарно-педагогічного факультету Шинкаруку В. Д., який за такий короткий термін став нам наче рідний батько. Дякую завідувачу кафедри романо-германських мов і перекладу Малихіну О. В. за допомогу у вирішенні різних проблем та жагу до навчання. Також дякую моєму куратору Захуцькій О.В. та всім викладачам, завдяки яким нас прийняли у велику дружню університетську родину як рідних дітей. Загалом вважаю, що мій вибір університету був правильний, оскільки я маю змогу не тільки здобувати якісну освіту, а ще й творчо розвиватися.
- Чим цікавитеся, окрім навчання?
- З шести років я захоплююся хореографією. У своєму рідному містечку Заводське була учасницею народного аматорського ансамблю танцю «Веселка», з яким мене багато чого пов’язує і дотепер. Звісно, долучилася і до танцювальних колективів університету.
- Про що мрієте?
- Зараз у мене дві основні мрії – гарно закінчити університет та знайти гідну роботу, яка буде приносити задоволення і даватиме можливості для саморозвитку. 
                                                    Розмову вела Оксана Захуцька,
доцент кафедри романо-германських мов і перекладу,
наставник групи ФілА-18003б

  

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook