Вступна кампанія 2018: початок фінішної прямої і цьогорічні тенденції

27 липня 2018 року
27 липня 2018 року під головуванням ректора Станіслава Ніколаєнка приймальна комісія зібралася, аби проаналізувати ситуацію зі вступом. Відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Шевчук свою доповідь розпочав з дат і цифр. Учора завершився прийом документів на денну форму навчання до бакалаврату на базі повної загальної середньої освіти, а сьогодні – до магістратури. Третій день тривають фахові вступні випробування для вступників на базі молодшого спеціаліста. До бакалаврату маємо понад 15 тисяч заяв, порівняно з минулим роком більш, ніж у двічі зросла кількість заяв від вступників, які бажають навчатися за контрактом. Загальними ж трендами цьогорічної вступної кампанії можна назвати збільшення кількості заяв (на фоні зменшення з 9 до 7 можливих для кожного вступника), збільшення кількості заяв з першим пріоритетом, популярність нових спеціальностей і освітніх програм. Зокрема – «Професійна освіта», «Психологія», «Журналістика», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Туризм», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Найбільше подано заяв на спеціальності «Право», «Біотехнологія та біоінженерія», «Ветеринарна медицина», «Агрономія», «Екологія», «Філологія». На всі спеціальності бакалаврату маємо конкурс як на місця державного замовлення, так і на відведений ліцензійний обсяг для контрактної форми навчання. Разом з тим за окремими спеціальностями маємо невисоку кількість заяв з першим пріоритетом. Це є сигналом до перегляду як назв самих спеціальностей, так і наповненням, осучасненням їх змісту до сучасних вимог роботодавця. 
 
Що ж до вступних випробувань, які складають вступники на освітній ступінь бакалавра на базі молодшого спеціаліста, то вони проходять злагоджено. Жодних апеляцій на даний час не надходило, повідомив Віктор Шевчук. Їхні результати публікуватимуться на офіційному сайті відповідно до вимог правил прийому.
 
Начальник відділу регіонального розвитку, дистанційної освіти та заочного навчання Олег Єресько проінформував про вступну компанію у відокремлених підрозділах. Обсяг державного замовлення на підготовку молодших спеціалістів зріс, але зменшилася загальна кількість бажаючих вступати до коледжів. Якщо аналізувати вступ випускників відокремлених підрозділів до НУБіП, то їх кількість сягає 29% або 468 осіб і це з урахуванням зменшення їх загальної чисельності порівняно з минулим роком. В цілому ж, ситуація напружена. Особливо відчувається нерозуміння своєї ролі в структурі університету керівництва Ірпінського економічного коледжу, що відмітили Олег Єресько та куратор – декан економічного факультету Анатолій Діброва.
 
Із загальної оцінки ситуації, зазначив ректор Станіслав Ніколаєнко, випливають кільки висновків, які потрібно реалізовувати у профорієнтаційній роботі. Зокрема, працювати з 8-9-10-класникам, організовувати для них інтелектуальні творчі змагання, олімпіади, школи юних дослідників, заключати договори з закладами середньої освіти і наповнювати їх змістом, реальною співпрацею. 
 
Сьогодні останній день прийому документів до магістратури. Маємо майже три тисячі заяв, з них 1413 оригіналів на 1058 державних місць. З інших закладів вищої освіти до НУБіП йдуть навчатися на спеціальності «Педагогіка вищої освіти», «Управління навчальним закладом», «Економічна кібернетика», «Геодезія та землеустрій». Вже завтра починаються вступні іспити.
 
Наступне засідання відбудеться 1 серпня – у день оголошення результатів широкого конкурсу.
 
Денис Рудень
 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook