В НУБіП пройшов екологічний арт-пікнік

30 вересня 2017 року

 30 вересня 2017 року на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології відбувся «Екологічний Арт-пікнік», приурочений до 120-річниці НУБіП України та 15-річчю спеціальності «Екологія» в університеті. Метою проведення такого заходу є формування екологічної свідомості серед різних верств населення, популяризація НУБіП України та профорієнтаційна діяльність.Привітав учасників пікніку декан факультету Микола Доля.

 
Не дивлячись на прохолодну погоду, зареєструвалося понад 200 осіб, серед яких дуже приємно було зустрічати учнів шкіл міста Києва та Києво-Святошинського району. До уваги всіх присутніх було представлено кілька зон, а саме: екологічних тренінгів, атр-дизайну, еко-квесту, еко-кіно, дитячих професій, екологічної майстерні, фуд-корту та культурно-просвітницька зона, які працювали одночасно і кожен з відвідувачів мав змогу обрати те, що йому найбільш до вподоби.
 
 
 
Завдяки екологічному квесту учасники мали змогу познайомитися з найцікавішими родзинками університету: Ботанічним садом, кафедрами конярства та бджільництва, радіобіології та радіоекології, грунтознавства та охорони грунтів, музеєм анатомії та іншими, подихати чистим повітрям Голосієва та набути нові екологічні знання.
 
 
 
 
 
В рамках «Екологічного Арт-пікніку» було також проведено науковий Круглий стіл, на якому вели розмову про екологічні проблеми України, а також поводження з твердими побутовими відходами. У зустрічі взяли участь гості, студенти, науково-педагогічні працівники факультету, «Еко-майстерня UPCYCLER», «Україна без сміття» і «VIOLIA-Україна». Зокрема, присутні заслухали доповідь в розрізі екологічного проекту «Україна без сміття» з питань сортування і утилізації ТПВ, що зацікавило фахівців університету, які занепокоєні даними питаннями, як одним з шляхів вирішення проблем відходів університету загалом і студентського містечка. Анастасія Костенко, випускниця НУБіП України, еколог за фахом, а наразі еколог-дизайнер «Еко-майстерня UPCYCLER» представила можливі способи повторного використання придатних відходів при створення арт скульптур, інсталяції, настінних розписів, інтер’єрного та екстер’єрного дизайну, дизайну меблів, одягу, аксесуарів, тощо. 
 
 
 
 
 
Про глобальні проблеми України вели розмову завідувач кафедри екології агросфери та екологічного контролю, доктор сільськогосподарських наук, професор Чайка Володимир Миколайович – «Стан біоресурсів та зміни атмосфери і клімату на планеті: еволюційні аспекти, сучасні проблеми і перспективи», доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю Макаренко Наталія Анатоліївна – «Органічне виробництво в Україні: створення та функціонування спеціальних зон», доктор біологічних наук, професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю Гайченко Віталій Андрійович – «Основні екологічні закони», доктор хімічних наук, професор кафедри екології агросфери та екологічного контролю Максін Віктор Іванович – «Питна вода: якість, склад, властивості. Значення води в житті людини», також завідувач кафедри радіобіології та радіоекології, доктор біологічних наук, професор, академік НААН України, заслужений діяч науки і техніки України Гудков Ігор Миколайович – «Екологічні наслідки аварії на Чорнобильскій АЕС і сучасна радіаційна обстановка».
 
В науковому обговоренні Круглого столу брали участь студенти факультету, доценти кафедри екології агросфери та екологічного контролю О.І. Наумовська, С.П. Паламарчук, доцент кафедри загальної екології та БЖД Соломенко Л.І. та працівник центру «Обдарована дитина» інституту післядипломної освіти Київського університету ім. Бориса Грінченка Хімко Світлана Романівна.
 
 
 
 
 
Під час заходу для всіх охочих працювали фотозони, створені самими студентами та викладачами. Були представлені виступи художньої самодіяльності кращих талантів факультету, завдяки сильній половині людства було створено нову зону відпочинку біля 4 навчального корпусу з вторинної сировини, а саме будівельних піддонів. Вперше було представлено показ колекції одягу Еко-майстерні UPCYCLER, моделями якого стали учасники пікніку, створено панно екологічної карти України з глянцевих журналів та буклетів з метою переробки вторинної сировини у витвори мистецтва, виготовлено арт-прикраси та дизайн ручки з паперу.
 
Завершуючи захід організатори та учасники висловили надію, що започаткований екологічний арт-пікнік і надалі буде проводитися на факультеті, як один з видів пропагування проблем охорони довкілля.
 
 
Наумовська О.І., 
доцент кафедри екології агросфери та екологічного контролю,
Рибалко Ю.В. та Дрозд П.Ю., 
заступники декана 
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій