На факультеті ветеринарної медицини відбулася Година Пам'яті

11 травня 2017 року

4 травня  в рамках відзначення Дня пам`яті та примирення та 72-ї річниці перемоги над фашизмом на факультеті ветеринарної медицини відбулася Година Пам'яті. Захід було організовано деканатом та доцентом кафедри історії і політології Кропивко О.М. Перед студентами виступили заступник декана, доц. Данілов В.Б. та доц. Кропивко О.М., які згадали про звитягу і жертовність українського народу в роки другої світової війни.

Доц. Кропивко О.М. наголосила на фальсифікаціях, які роками нав'язувалися радянською, а потім і російською історіографією, значній заполітизованості і заангажованості при обговоренні цього явища. У своїй доповіді: «Друга світова війна – український рахунок» доц. Кропивко О.М. показала основні цифри і факти, які переконливо доводять значний внесок України і українців в перемогу над нацизмом: чисельність українців в арміях світу і СРСР, кількість українців, нагороджених орденами і медалями, Героїв СРСР, людські втрати СРСР, Німеччини і її союзників  та України, загальні демографічні втрати України, статистику матеріальних збитків, завданих економіці.


Заст. декана Данілов В.Б. наголосив на необхідності усвідомленого сприйняття подій і наслідків другої світової війни, зокрема закликав присутніх не підтримувати заходи пропагандистського та ідеологічного характеру, які можуть бути організовані 8-9 травня. Доц. Кропивко О.М.  вказала, що війна є складним суспільно-політичним процесом, протистоянням між країнами, народами, поглядами, але завжди – лихом, руйнацією, що дорого коштує кожному громадянину й руйнує економіку, культури держав і долі пересічних людей.
В рамках заходу присутні переглянули ролик Українського інституту національної пам'яті «Пам'ятаємо. Перемагаємо» та документальний фільм, присвячений періоду окупації м.Києва «Місто, яке зрадили».

М. Цвіліховський
 


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій