Радіобіологічний гурток

400а корпус 12
Студентський науковий гурток кафедри радіобіології та радіоекології Національного університету біоресурсів і природокористування України є добровільним науковим об'єднанням студентів утвореним з метою організації та сприяння їх науково-дослідницькій, дослідно-конструкторській та винахідницькій діяльності.
Розпочав свою діяльність відразу після заснування кафедри у 1987 році. Першим керівником гуртка був доцент кафедри, канд. біол. наук Кіцно Валентин Омелянович. Під його беззмінним керівництвом гурток функціонував протягом 20-ти років і у 2007 році переданий доценту кафедри, канд. біол. наук Бондар Юлії Олегівні. З грудня 2015 р. і дотепер керівником гуртка є старший викладач Іллєнко Володимир Віталійович.
Завдання:
-       організація науково-дослідницької, дослідно-конструкторської та винахідницької діяльності;
-       створення умов для розкриття наукового та творчого потенціалу членів гуртка;
-       залучення до участі в наукових конференціях, семінарах, експедиціях та інших науково-дослідницьких і просвітницьких заходах;
-       створення сприятливих умов для активного залучення студентів до наукової діяльності;
-       сприяння розширенню університетського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного студентського співробітництва у сфері науки та інновацій;
-       сприяння фізичному розвитку студентів та формуванню високих моральних принципів;
-       розвиток взаємозв'язків з благодійними фондами, організаціями і об'єднаннями в Україні та за її межами;
-       забезпечення і захист прав та інтересів членів гуртка;
-       сприяння інноваційній діяльності членів гуртка;
-       участь у громадському житті університету.
 
 
Керівництво «Радіобіологічного гуртка»
 
Керівник гуртка:
старший викладач Іллєнко Володимир Віталійович

 


Витяг за 2017/2018 навчальний рік
Витяг за 2017/2018 навчальний рік
Звіт про роботу студентського наукового гуртка  за 2017/2018 навчальний рік
Звіт про роботу студентського наукового гуртка  за 2017/2018 навчальний рік
Звіт про роботу студентського наукового гуртка  за 2017/2018 навчальний рік
Звіт про роботу студентського наукового гуртка  за 2017/2018 навчальний рік

 

 

 

 

Події

1. Екскурсія до музею Чорнобиля

На одному із засідань було заплановано поїздку до музею Чорнобиля. Тут студентів-гуртківців чекала цікава та зворушлива екскурсія по сторінках історії катастрофи що сталася вже 31 рік тому.

  

 

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

2. Участь в міжнародному воркшопі

Студенти-магістри Володимир Романюк та Олександр Вітюк в період зимових свят взяли участь у роботі курсу «Environmental radioactivity and Radioecology course KJM351», що пройшов у Норвезькому університеті наук прожиття. Тут вони мали змогу значно поглибити свої знання з радіоекології  та загальної радіобіології, прослухавши лекції відомих вітчизняних та закордонних науковців-радіобіологів та пройти курс лабораторних робіт з оцінки міграції штучних радіоактивних ізотопів в харчових ланцюгах водних екосистем.

   

 

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

3. "Радіоекологія-2017"

24 квітня 2017 року у Києві відбулася організована Міністерством екології та природних ресурсів Науково-практична конференція із міжнародною участю «Радіоекологія-2017». Конференція, яка вже стала традиційною, проводилася у чергову річницю аварії на Чорнобильській АЕС. В цьому році на пленарному засіданні були присутні члени нашого гуртка. Дуже приємно, що розпочала роботу конференції доповідь завідувача кафедри радіобіології та радіоекології професора Гудкова Ігоря Миколайовича на тему: «Порівняльна ефективність радіозахисних заходів за трьох найбільших радіаційних аварій». Крім того з доповідями виступили й інші відомі вчені радіобіологи – напр. професор Кутлахмедов Юрій Олексійович, проф. Кравець Олександра Петрівна та інші.

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

4. Зона Відчуження

В рамках підготовки дипломної роботи організована поїздка для відбору проб та проведення оглядової екскурсії в зону Відчуження ЧАЕС та відселені території Народицького району Житомирської області. 

 

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

 

5. Святкування дня науки

10 листопада у стінах навчального корпусу №12 Національного університету біоресурсів і природокористування України вже втретє відбувся захід в межах осіннього циклу «Дні науки» – науково-популярної акції, що проводиться у наукових закладах України з 2013 року за ініціативи команди “Моя наука”. З тих пір “Дні науки” відбувалися у багатьох установах Києва, Львова, Харкова, Одеси, Житомира та Івано-Франківська. Основними організаторами "Днів науки" є представники Громадської організації "Наукова унія" та проекту "Моя наука".
Студенти-гуртківці (гурток кафедри радіобіології та радіоекології − керівник старший викладач кафедри Іллєнко В.В.Сіненко Богдан та Арутюнов Віктор навчили правильно і швидко одягати захисний комплект одягу, а аспірантка кафедри Рубан Юлія − працювати з різними видами дозиметрів.
  
 
 Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка
 
6. Екскурсія до зони Відчуження ЧАЕС
Учасники радіобіологічного гуртка, магістри спеціальності "Екологія та охорона навколишнього середовища" долучилися до екскурсії в зону відчуження Чорнобильської АЕС, яку було організовано доцентом кафедри радіобіології та радіоекології Лазарєвим М.М. 
За день перебування в зоні, студенти відвідали більшість визначних місць цієї унікальної території:
1. Місто Прип'ять
2. Проммайданчик АЕС
3. Місто Чорнобиль та ін.
 
Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка
 

7. Лекція професора Кашпарова В.О.

На кафедрі радіобіології та радіоекології практикується запрошувати для читання окремих лекцій студентам ОС «Магістр» фахівців з інших кафедр, інститутів як нашого університету, так й інших закладів та установ. Без сумніву, безпосередній контакт з відомим вченими, виробничниками, нерідко авторами підручників, за якими вивчається дисципліна, підвищує зацікавленість студентів, підвищує якість навчання.

 

Лекцію у рамках курсу «Радіоекологічний моніторинг» магістрам напряму екологія читає директор УкрНДІ сільськогосподарської радіології доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки В.О. Кашпаров. Учасники радіобіологічного гуртка з задоволенням долучилися до заслуховування цієї лекції на тему: "Оптимізація відбору проб при радіаційному моніторингу".

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

8. Члени радіобіологічного гуртка вже втретє відвідали Норвезький університет наук про життя з метою проходження курсу з експериментальної радіоекології, розширення світогляду, отримання нових знань і навичок та незабутніх вражень

Сучасний навчальний курс, протягом якого 8 магістрантів НУБіП України слухали лекції провідних і авторитетних на міжнародному рівні вчених-радіоекологів Норвергії (Brit Salbu, Deborah H. Oughton, Ole Christian Lind), України (В.О. Кашпаров), та інших країн (Peter Stegnar – Словенія, Tom Hinton – США, Hildegarde Vandenhove – Бельгія, Juan Carlos Mora Canadas – Канада), тривав більше двох тижнів (з 08 по 24 січня 2020 р.) на базі Норвезького університету наук про життя (NMBU) в м. Ос.

 

Курс на безоплатній основі вже втретє було організовано в рамках проекту «Об’єднана українсько-норвезька програма освіти в галузі радіоактивності навколишнього середовища», метою якого є заохочення майбутніх наукових кадрів до вивчення проблем радіоекології, підвищення значимості радіоекології як науки в Україні з подальшим розвитком науково-технічної бази радіоекологічних досліджень. 

 

Участь у цьому курсі прийняли наступні студенти-члени радіобіологічного гуртка -  Богдан Сіненко, Віктор Арутюнов, Варвара Фадєєва та Наталія Поліщук.
 
 
 
 
Освітня програма, в рамках якої було організовано курс з експериментальної радіоекології є результатом міжнародної співпраці науковців УкрНДІСГР НУБіП України, зокрема професора Кашпарова Валерія Олександровича, з провідними вченими Норвегії, а саме професорів Бріт Сальбу (Brit Salbu), Оле Крістіан Лінд (Ole Christian Lind) і Дебора Оугтон (Deborah H. Oughton), яка триває ще з 1989 р. і по теперішній час.
 
 
На вихідних у студентів курсу була можливість відвідати столицю Норвегії місто Осло та проглянути експозиції місцевих музеїв.
 
 
 
 
 
 
Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

 

 

8. Перша он-лайн конференція INUDECO 2020

З 27–29 квітня 2020 р. відбулася V Міжнародній конференції «Проблеми зняття з експлуатації об’єктів ядерної енергетики та відновлення навколишнього середовища» INUDECO 2020. Враховуючи умови сьогодення пленарне та секційні засідання були перенесені у веб-простір. Студенти, що є учасниками радіобіологічного гуртка прийняли активну участь у роботі конференції.

Бовкун Анна, студентка ІІІ курсу, 2 групи, спеціальності «Захист і карантин рослин», була задіяна роботі Секції № 3 «Від катастрофи до нового життя», де зробила доповідь на тему:"Радіаційна обробка сільськогосподарської продукції як метод боротьби з мікотоксинами" та подала статтю для збірника за результатами конференції.

 

 Староста гуртка, студент першого курсу магістратури спеціальності "Біотехнологія та біоінженерія" Богдан Сіненко представив доповідь на тему: "Від Чорнобиля до Марса: Використання біоти забруднених територій ЧЗВ для колонізації Марсу". Доповідь викликала жваву дискусію на засіданні секції.

 

Збірник матеріалів можна почитати за посиланням: https://inudeco.pro/media/mixed_content/INUDECO-2020_iTC9OYv.pdf

З програмо конференції можна ознайомитися тут.

 

 

 

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

 

Здобутки

1. Перемога у МАН

На засіданнях гуртка проводяться попередні захисти магістерських і бакалаврських робіт студентів, а також в рамках профорієнтаційної роботи залучаються школярі для виконання науково-дослідних робіт під егідою Малої академії наук. Цього року Тетяна Настенко, учениця 9-го класу середньої загальноосвітньої школи №111 імені С.А. Ковпака посіла 2-е місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення МАН України з роботою «Дослідження радіаційного фону дренажних систем м. Києва» (керівник с.н.с. Олена Паренюк).

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка
 

2. Участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт 

17-19 квітня 2018 року на базі Національного університету «Львівська політехніка»  пройшов ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія». За підсумками незалежного рецензування, для участі у ньому були відібрані 30 кращих робіт з 18 вишів України. Від нашого університету така нагода випала старості нашогБогдану Сіненко, студентові 3-го курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія».

 

Під час офіційного відкриття олімпіади учасників гостинно зустріли проректор з наукової роботи університету, д.е.н., проф. Чухрай Н.І., д.х.н., проф. директор інституту хімії та хімічних технологій Скорохода В.Й., д.фарм.н., проф., завідувач кафедри біотехнології Національного фармацевтичного університету Стрельніков Л.С., д.х.н., проф., завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології НУ «Львівська політехніка» Новіков В.П.

Після урочистостей відбулися засідання профільних секцій, де конкурсанти представляли наукові доповіді за результатами проведених досліджень.

Згідно з результатами засідання секції «Промислова, харчова і сільськогосподарська біотехнології» Богдан Сіненко здобув перемогу у номінації «За креативність у роботі». 

Володимир Іллєнко
керівник радіобіологічного гуртка

 

3. Перемога МАН 2  

В рамках профорієнтаційної роботи кафедри радіобіології та радіоекології в роботу гуртка залучаються школярі для виконання науково-дослідних робіт під егідою Малої академії наук. Цього року Косачевський Андрій, учень 9-го класу середньої загальноосвітньої школи №111 імені С.А. Ковпака здобув перемогу на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Київського територіального відділення МАН України з роботою «Моніторинг забруднення 137Cs грибів Полісся і Лісостепу України»(керівник Володимир Іллєнко).

 

 

Володимир Іллєнко

керівник радіобіологічного гуртка
 
 
4. Диплом ІІІ ступеня за участь у І етапі "Фестивалю студентської науки-2019" 
 
За результатами І етапу заслуховування звітів студентських наукових гуртків за 2018-2019 н.р. в рамках "Фестивалю студентської науки-2019" радіобіологічний гурток отримав диплом ІІІ ступеня.
Вітаю усіх учасників нашого гуртка з перемогою!!!
 
 
 

Володимир Іллєнко

керівник радіобіологічного гуртка

5. "Litteris et Artibus" у Львові 

21-23 листопада керівник гуртка В. Іллєнко та магістр Б. Сіненко прийняли участь в роботі 9-го Міжнародного молодіжного наукового форуму «Litteris et Artibus», проведеного Національним університетом «Львівська політехніка».

Офіційне відкриття заходу відбулося 21 листопада. Учасників наукової події привітали організатор і модератор Форуму, голова Ради молодих вчених Львівської політехніки Олександр Березко та проректор з наукової роботи Іван Демидов.
У пленарному засіданні взяли участь завідувачка науково-дослідної лабораторії Інституту досліджень Samsung Ольга Радивоненко (Київ, Україна), лінгвіст та експерт з відкритих наук Ґарет О’Нілл (Амстердам, Нідерланди), керівник відкритої та відтворюваної дослідницької групи Технічного університету Граца, старший науковий співробітник Центру знань Тоні Росс-Геллауер (Грац, Австрія), професор Чернівецького національного університету, засновник соціальної мережі «Українські вчені у всьому світі» Юрій Халавка (Чернівці, Україна).
Тематика роботи Форуму – розмаїта:
·         інформатика й інженерія;
·         геодезія, архітектура та будівництво;
·         електроенергетика та системи управління;
·         гуманітарні та соціальні науки;
·         економіка й управління;
·         машинобудування, матеріалознавство, транспорт;
·         хімія та хімічні технології;
·         право й психологія;
·         біотехнологія, екологія та сталий розвиток.
У рамках заходу було зроблено наукову доповідь в секції «Біотехнологія, екологія та сталий розвиток» на тему: «Particularities of pea (Pisum sativum L.) growth on MR-2.2 Martian regolith simulation under low doses of ionizing radiation» та прийнято участь у воркшопі «Training the trainers on Open Science», на якому детально розкрили можливості відкритого доступу до наукових публікацій та захист авторських прав у даному випадку.
 
З матеріалами опублікованими за результатами роботи Форуму можна ознайомитися за посиланням:
https://openreviewhub.org/lea
 
Володимир Іллєнко

керівник радіобіологічного гуртка

 
 
6. Гуртківці Богдан Сіненко, Поліщук Наталія, Варвара Фадєєва та Віктор Арутюнов успішно здали іспит з "Експериментальної радіоекології"   
 
     Іспит приймали професор Оле Крістіан Лінд (Professor Ole Christian Lind) та доктор Єлена Мрдаковіц Попіц (Doctor Jelena Mrdakovic Popic) дистанційно за допомогою програмного забезпечення Zoom. Робочою мовою іспиту була англійська. Для початку студентам пропонувалося підготувати коротеньку доповідь на одну із пройдених тем з використанням слайдів Microsoft Power Point. Після доповіді екзаменатори задавали питання як щодо озвученої студентом теми, так і щодо курсу в цілому.

   В цілому іспит тривав два дні, а про його результати і оцінки за навчальну роботу (виконання лабораторних завдань, курсова робота) студенти дізнаються після 20 травня, коли оримають особисті листи з сертифікатами з Норвегії поштою.

    Варвара Фадєєва поділилася враженнями щодо складеного іспиту: «Екзаменатори були дуже лояльні та привітні, намагалися створити максимально дружню атмосферу, цікавилися нашою власною думкую щодо проблем радіоекології».

     За підсумками своєї роботи, студенти отримають відповідний сертифікат про проходженням курсу на базі Норвезького університету наук про життя (10 кредитів ЄКТС). Відповідно до «Положення про екзамени та заліки у Національному університеті біоресурсів і природокористування України» студенти можуть зарахувати отриманні звання під час проходження аналогічних дисциплін у НУБіП України.

     

Володимир Іллєнко

керівник радіобіологічного гуртка

 

 

Радіобіологічний гурток буде збиратися кожний четвер по ЧИСЕЛЬНИКУ в 12 корпусі аудиторія 400 блок А.

Якщо є питання та побажання звертатися на електронну адресу: [email protected].

До зустрічі!

 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook