Міжнародна співпраця ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження: новий якісний рівень

17 квітня 2017 року

     6-7 квітня п.р. в Києві відбулися Українсько-польські дні освіти, науки та інновацій. Вони були організовані за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Польщі, Міністерства освіти і науки України за активної участі Фонду розвитку системи освіти, Національного координаційного центру «Горизонт 2020» та Освітянської фундації «Перспективи».
     Це значна подія для наших країн, адже в Польщі навчається дуже багато українців, в Україні студентів з Польщі, на жаль, не так багато, але ми сприяємо цьому, щоб їхня кількість зростала. Крім студентських обмінів дуже важливою є співпраця в наукових та інноваційних проектах, а також співробітництво між вищими навчальними закладами України та Польщі в програмах Європейського Союзу.
     Програмою дводенного форуму передбачалось проведення пленарних засідань і сімох паралельних круглих столів, присвячених різним галузям наукового співробітництва – міжнародній та зовнішньоекономічній діяльності технічних вишів як фактору їхньої інтернаціоналізації, європейській акредитації інженерної освіти та сертифікації інженерів, впровадженню програм подвійних дипломів, спільної участі в проектах ЄС в рамках програми «Горизонт 2020» і розвитку контактів у рамках програми «Erasmus+» тощо. І, звичайно, обговорювалися питання розширення мережі стартап-шкіл та формування спільних інноваційних середовищ.

     Участь в одному із круглих столів прийняв доцент кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І.Мартиненка Володимир Решетюк. Він провів зустріч із науковцями Варшавського університету наук про життя drinż. Joanna Aleksiejukі drinż. Karol Bronisz. Обговорювалися питання про участь у конкурсі спільних українсько-польських науково-дослідних проектів для реалізації у 2018-2019 рр. Адже є багато спільних напрацювань у науковців обох університетів: спільні статті в міжнародних виданнях, монографії за участю українських і польських колег, стажування науково-педагогічних працівників в обох університетах, обмін студентами і аспірантами. На черзі науково-дослідна робота на користь обох університетів.

     І найближчим часом такий проект буде представлений до Міністерств освіти і науки України та Республіки Польща під назвою «Альтернативне тепло і освітлення в сучасних тепличних технологіях». Після перевірки відповідності пропозицій вимогам, кожна заявка буде передана для наукової експертизи, що проводиться паралельно в Україні та Республіці Польща. За тим спільна Комісія з питань співробітництва в сфері науки і технологій, яка збирається за ініціативою міністерств обох країн, проводить остаточний розгляд та відбір проектів для надання фінансування.

Побажаймо ж успіху нашому творчому колективу!

В. Козирський,
директор
ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій