Методологічні засади економічної оцінки підприємницької діяльності в аграрному секторі – у полі зору вчених університету

7 квітня 2017 року

     6 квітня на базі економічного факультету кафедрами економіки підприємства ім. проф. І.Н.Романенка, підприємництва та організації агробізнесу, економіки праці та соціального розвитку проведено науково-методичний семінар «Методологічні засади економічної оцінки підприємницької діяльності в аграрному секторі».

     У ході семінару відбувався обмін інформацією та презентація досліджень учасників з проблем формування концептуальних теоретико-методологічних засад оцінки підприємницької діяльності в аграрному секторі з урахуванням сучасних тенденцій, реалій та подальших перспектив. На заході були присутні представники наукових установ та вишів України.

     Відкриваючи засідання, декан факультету Анатолій Діброва, привітав учасників семінару та підкреслив значне теоретико-методологічне та практичне значення проблем оцінки підприємницької діяльності, які залишаються і актуальними, і дискусійними. Саме такі зустрічі забезпечують можливість колективного обговорення фахівцями проблемних питань та вироблення спільної думки. Від керівництва університету з вітальним словом до учасників семінару звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку Вадим Ткачук, який відзначив важливість таких зустрічей, які надають можливість відкритого обговорення й обміну думками між провідними науковцями. До вітальних слів приєднався також директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН України Юрій Лупенко

     Значний інтерес в учасників семінару викликав виступ академіка НААН України Миколи Маліка, присвячений теоретичним аспектам сутності підприємництва та економічної оцінки підприємницької діяльності, аналізу вітчизняних й зарубіжних методологічних підходів щодо її визначення.

     Завідувач кафедри підприємництва та організації агробізнесу Микола Ільчук презентував доповідь, в якій було розкрито сучасні методичні підходи оцінки підприємництва аграрної сфери в кризовому економічному середовищі. Його виступ викликав жваву дискусію серед учасників заходу.

     Надзвичайно цікава доповідь про еколого-економічні підходи оцінки господарської діяльності в аграрному секторі із застосуванням комплексного інтегрального підходу щодо її визначення була представлена завідувачем кафедри економіки підприємства ім. проф. І.Н.Романенка Світланою Рогач.

     У доповіді професора Олександра Захарчука розкрито вплив недооцінки основних засобів на фінансові результати підприємницьких структур та обґрунтовано пропозиції запровадження практики їх постійної переоцінки через вдосконалення нормативно-правового й методичного забезпечення.

     Професор кафедри економіки підприємства Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка Наталія Мазур у своїй доповіді зосередила увагу присутніх на методиці оцінки ефективності використання трудового потенціалу підприємства як важливої складової підприємницької діяльності.

     Усі доповіді учасників семінару супроводжувались низкою запитань та наукових дискусій, що свідчить про своєчасність проведення даного науково-методичного заходу. Методичні підходи оцінки ефективності підприємницької діяльності в аграрному секторі, що були обговорені на заході, в подальшому знайдуть своє застосування в наукові роботі та навчальному процесі.

      Також учасники семінару провели обговорення освітньо-наукової програми підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії «Економіка підприємств і галузей національного господарства» за спеціальністю 051 «Економіка». Зокрема, академік НААН України Микола Малік оголосив свою рецензію зазначеної ОНП, звернувши увагу присутніх на її сильних сторонах та перевагах. 

Тетяна Гуцул,
доцент кафедри економіки підприємства
ім. проф. І.Н. Романенка  

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook