«ІнтерАГРО 2016»: українському агробізнесу – європейське майбутнє!

15 листопада 2016 року
Виставковий центр «КиївЕкспоПлаза», м.Київ
 З 08 по 11 листопада на території виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» відбулася найбільша Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2016» – подія, яка не могла залишити байдужими майбутніх випускників Ніжинського агротехнічного коледжу, завтрашніх фахівців-аграріїв.
 
 У трьох павільйонах та на відкритому майданчику виставкового центру були зібрані й представленні інноваційні розробки в галузі сільськогосподарського машинобудування, новітні технології та «ноу-хау» в технічному сервісі й ремонті машин, засоби виробництва, програмне забезпечення, транспорт і логістику.
 
 Щоб мати уявлення про масштаби заходу, слід тільки зауважити, що 400 компаній-учасниць з України та 19 зарубіжних країн, серед яких світові заводи-виробники, презентували сільськогосподарську техніку і обладнання.
Крім значної кількості технічних конференцій та круглих столів, присвячених вирішенню актуальних питань агропромислового сектору, програма ділових заходів виставки включала бізнес-семінари, інтерактивні платформи тощо.
 
 Заключний день роботи Міжнародної виставки, 11 листопада, був оголошений Днем молодого спеціаліста-аграрія «Твій професійний старт», учасниками якого стали студенти та викладачі нашого навчального закладу. В складі делегації були представники різних спеціальностей:
  • спеціальність «Агроінженерія» представляли студенти групи МН131 та МС151ск під керівництвом голови циклової комісії технічного сервісу та експлуатації машин і обладнання Олександра Кириченка, групи МС161ск під керівництвом викладача Станіслава Дейнеки, групи МН141 під керівництвом викладача Василя Фагуника;
  • спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» представляли студенти групи ЕН141 під керівництвом викладача Руслана Кубрака;
  • спеціальність «Транспортні технології» представляли студенти групи ПС151, керівником якої був викладач, керівник навчальної практики з автомобільних пасажирських перевезень Анатолій Петрик.
 Делегація, яка складала понад 50 студентів з одного навчального закладу, вразила своєю чисельністю й організованістю під час реєстрації навіть організаторів виставки. Студенти й викладачі із захопленням знайомилися з новинками світових та вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки, актуальними проблемами агропромислового виробництва, враховуючи останні світові тенденції розвитку галузі.
 
 Легко можна було розгубитися в різноманітті представленої техніки та обладнання, але наставники студентських груп надали корисні рекомендації, на що саме необхідно звернути увагу студентам, враховуючи свій профіль.
 
 Делегація коледжу була запрошена на «Марафон співбесід» для молодих фахівців «Твій професійний старт», який відбувся в конференц-залі виставкового павільйону. На зустрічі зі студентами були присутні представники кадрових та технічних відділів відомих на українському аграрному ринку компаній таких, як "Політехніка", Національна агропромислова група AgricomGroup, Сварог Вест груп, CygnetAgrocompany. Під час співбесід наші студенти мали можливість ознайомитися із технічним забезпеченням виробничих потужностей підприємств, рівнем технічного сервісу та потребою у відповідних фахівцях. Представники компаній наголосили, що мають бажання і можливість взяти студентів-майбутніх випускників до себе на роботу. Також в ході співбесід стало відомо, що студентів, які виявлять бажання працювати, після отримання диплому ВУЗу, господарство не тільки прийме на роботу, але й організує на власній виробничій базі додаткове навчання щодо експлуатації та обслуговування техніки, яка є в наявності, і за умови добросовісного виконання студентами своїх обов’язків, забезпечить їх гідними заробітними платами й житлом. По закінченню співбесід кожен учасник отримав можливість заповнити аплікаційну форму практиканта, що і зробили переважна більшість студентів.
 
 Кожен з представників компаній під час індивідуальних діалогів зі студентами зауважив на тому, що їх підприємство також може бути базою для проходження виробничих технологічних та переддипломних практик, тому що підприємства зацікавлені в залучені молодих спеціалістів.
 
 Після дискусій представник сервісної служби компанії «Політехніка» провів екскурсію до власного стенду й розповів студентам про особливості технічного сервісу складної сучасної автотракторної техніки, наголосивши на тому, що для роботи необхідні знання і практика. Після закінчення екскурсії кожен учасник мав можливість задати питання та отримати відповідь фахівця.
 
 Студенти отримали безліч задоволення від відвідування виставки, повернулися додому сповнені нових вражень, а «Марафон співбесід» став для них серйозною мотивацію до навчання й здобуття перспективної професії.
Олександр Кириченко, голова циклової комісії технічного сервісу та експлуатації машин і обладнання

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015