Студентський науковий гурток кафедри «Насіннєзнавство та інспекторська робота»

Агробіологічний факультет НУБіП України, 4 навчальний корпус, ауд. 65а
 
Насіння для життя
Розмножує людина,
бо вірить в майбуття
І що мала зернина
З-під снігу проросте,
укріпиться корінням…

(Світлана Петренко)

 
Керівник гуртка – канд. с-г. наук, доцент Новицька Наталія Валеріївна  

роб. тел. 527-86-26

novictska@rambler.ru
 
 
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Студентський науковий гурток «Насіннєзнавство та інспекторська робота» кафедри рослинництва функціонує з 2007 року і щорічно в його роботі приймають участь близько 10-15 студентів. В 2018-2019 н.р. в роботі гуртка приймали участь 10 студентів ОС "Магістр" за напрямом підготовки 201 "Агрономія". Старостою гуртка було обрано Лемешик Анну.

План-графік роботи наукового гуртка

Засідання гуртка "Насіннєзнавство та інспекторська робота"

Презентація наукового гуртка

Звіт за 2018-2019 н.р.

Мета діяльності гуртка - вивчення сучасних і новітніх аналітичних методів дослідження якості насіння та садивного матеріалу сільськогосподарських культур у відповідності до вітчизняних вимог та вимог міжнародних організацій в галузі насінництва.

     

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Розкриттю наукового та творчого потенціалу членів гуртка сприяють заняття в сертифікованій (№ ПТ-0359/03) навчально-науковій лабораторії “Якості насіння та садивного матеріалу” (корп. 4,ауд. 65а), де студенти проводять аналізування посівних якостей насіння та садивного матеріалу польових культур за діючими вітчизняними ДСТУ та гармонізованими зарубіжними ISO.

Лабораторія оснащена сучасним обладнанням (Спектрофотометр ЮНИКО 1205, Термостат сухоповітряний ТС 1/80, Люміноскоп «Филин», Мікроскоп електронний) для проведення аналізувань посівних якостей насіння та садивного матеріал, також налічує 6 одиниць комп’ютерної техніки і канал виходу в Інтернет, які використовуються для демонстрації презентаційного матеріалу.

 

Основні публікації членів гуртка за 2019 рік

 

1. Запорожан К.В., Мусієнко Я.В. Продуктивнясть та якість насіння сої залежно від мінеральних добрив та інокуляції в Лісостепу України // "Студенти-агробіологи - сільськогосподарському виробництву" тези доповідей 70-ї Всеукраїнської студентської конференції 22-23 березня 2019 р. - С. 58.

2. Храпійчук Б.О., Дорошенко К.Г. Вплив добрив та способу збирання на посівні якості насіння сої // "Студенти-агробіологи - сільськогосподарському виробництву" тези доповідей 70-ї Всеукраїнської студентської конференції 22-23 березня 2019 р. - С. 59.

3. Островський С. О., Андрусик П. І. Глибина загортання насіння і врожайність пшениці ярої // "Студенти-агробіологи - сільськогосподарському виробництву" тези доповідей 70-ї Всеукраїнської студентської конференції 22-23 березня 2019 р. - С. 46.


 

РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ

В рамках налагодження зв’язків з установами, організаціями та підприємствами, що пов’язані з діяльністю гуртка «Насіннєзнавство та інспекторська робота» в березні 2019 року члени гуртка відвідали Випробувальну лабораторію Української державної насіннєвої інспекції, яка в 2009 році одержала акредитацію в ІСТА та ознайомилися з її роботою.

  

 Також в березні 2019 року члени гуртка відвідали Спеціалізовану контрольно-насіннєву аналітико-технологічна лабораторію та лабораторію насінництва та насіннєзнавства буряків і біоенергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, де завідувач лабораторії, к.с.-г. н., с.н.с. Бойко Ірина Ігорівна ознйомила студентів з сучасними методиками дослідження якості насіння цукрових, кормових, столових буряків, а також зернових, зернобобових, олійних культур.

  


В травні 2019 року відбувалася екскурсія до науково-дослідного відділу тестування насіння, сортознавства і сортовивчення Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК Національного університету біоресурсів і природокористування України.

У жовтні 2019 року учасники гуртка відвідали відділ експертизи на відмінність, однорідність та стабільність Українського інституту експертизи сортів рослин, де ознайомилися з умовами зберігання насіння.   

 

ПОЛЬОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ. Навесні 2019 року на території навчально-наукової лабораторії «Демонстраційне колекційне поле сільськогосподарських культур» кафедри рослинництва, яка розташована на території Ботанічного саду НУБіП України (біля Свято-Покровського чоловічого монастиря) учасники гуртка закладали мілкоділянкові досліди з питань впливу хелатних нанодобрив на польову схожість насіння та продуктивність сої, буряків цукрових та соняшнику.

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook