Підготовка проекту на конкурс програми Горизонт-2020

15 березня 2016 року

Шановні колеги, зверніть Вашу увагу на корисну інформацію (представлену на веб-сторінці http://www.nkp.univ.kiev.ua/index.php?page=project ) стосовно підготовки проекту на конкурс програми Горизонт-2020.


Алгоритм підготовки проекту на конкурс:

Етап 1. Пошук конкурсів, які є потенційно актуальними для Вас

Для цього можна звернутися за посиланнями з описом тематичних напрямків програми Горизонт 2020:
 
http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/h2020-sections

http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/find-your-area

Ознайомитись з відкритими конкурсами можна за наступними посиланнями:

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.htmlЕтап 2. Ознайомлення з конкурсною документацією

Перегляд документації,  ознайомлення з критеріями відбору та особливостями конкретного конкурсу можна здійснити зайшовши в підрубрики Topic Description та Topic Conditions & Documents обраного конкурсу на http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.html

Етап 3. Пошук партнерів та підготовка проектів

Українська організація може брати участь у більшості конкурсів програми Горизонт 2020 у ролі країни-бенефіціара за умови, якщо в консорціум уже входять декілька партнерів з різних країн-членів ЄС чи асоційованих країн програм. Українська організація може входити у консорціум у ролі партнера.

Незалежно від форми участі Вам потрібно зконтактувати з європейськими дослідницькими установами вашої галузі діяльності та зацікавити їх у власному проекті, або як партнерська установа.
 
Пошук організацій, які брали участь в попередніх програмах на: http://cordis.europa.eu/projects/home_en.htmlПошук партнерів

(http://www.nkp.univ.kiev.ua/index.php?page=partner)

Велика частина програм Horizon 2020 вимагає створення команд, так званих консорціумів, з партнерами з різних країн. Як правило, вони можуть включати учасників з різних секторів (академічних, промислових, малого та середнього бізнесу, асоціацій, ін.). Важливою передумовою успіху є створення консорціуму до складу якого входять партнери, чий досвід доповнює один одного.

Консорціум повинен складатися як мінімум з трьох учасників з щонайменше трьох держав-членів ЄС або асоційованих країн (незалежних один від одного). До його складу повинна входити координаційна організація (координатор).

Різні сайти існують для полегшення пошуку організації-партнера.

Список партнерів інструментів пошуку та веб-сайтів


1.    Соціально-економічні та гуманітарні науки: керується Net4Society, мережею СГН Національних контактних пунктів.

2.    Інформаційні та комунікаційні технології: це велика база керується Ideal-Ist, мережею ІКТ Національних контактних пунктів.

3.    CORDIS ЄС: це основна база, знаходиться у веденні служби Єврокомісії CORDIS.

4.    Ініціатива з інноваційних лікарських засобів. Пошук партнера: спільна технологічна ініціатива фінансується спільно з державами-членами ЄС та Horizon 2020.

5.    Здоров'я: ця база даних знаходиться у веденні австрійського Агентства сприяння науковим дослідженням.

6.    Космос: база даних керується Національними контактними пунктами з напрямку Космос.

7.    Транспорт: база даних керується Національними контактними пунктами транспортного сектора.

8.    Enterprise Europe Network інструмент для пошуку партнерів: EEN присвячений малому бізнесу.

9.    NMP пошук партнерів: ця база даних присвячена проектам Horizon 2020 у галузі нанотехнологій, сучасних матеріалів, біотехнології і передових виробництв.


Стати експертом

(http://www.nkp.univ.kiev.ua/index.php?page=expert)

Подана на конкурс заявка перевіряється співробітниками Європейської комісії на відповідність основним технічним вимогам (надходження до закінчення встановленого терміну подачі, повнота заповнення, мінімальний складу консорціуму), а потім прямує на незалежну наукову експертизу. В основі останньої лежать три критерії - наукова новизна, якість передбачуваних результатів і плану реалізації проекту, які точно відповідають структурі заявки. Результати експертизи (загальна оцінка, оцінка за кожним критерієм, відмічені експертами позитивні моменти і недоліки заявки) доводяться до відома координатора проекту.

Заявки, які набрали суму вище прохідного балу, ранжуються. До фінансування рекомендуються проекти, які отримали найвищий бал, при цьому сумарний обсяг їх фінансування дорівнює бюджету конкурсу. Координатори рекомендованих до фінансування заявок запрошуються до висновку грантової угоди.

Найкраща можливість перейняти досвід написання проектів Горизонту 2020 – зареєструватись як експерт. Це допоможе створити власний конкурентоспроможний проект.
    
Детальніше про критерії та порядок проведення експертизи:
http://ec.europa.eu/research/participants/docs/h2020-funding-guide/grants/from-evaluation-to-grant-signature/evaluation-of-proposals_en.htm
Європейська комісія запрошує вчених з усього світу взяти участь в експертизі проектів Горизонту 2020.

Докладніше: http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/experts/index.html.

Національний Еразмус+ офіс в Україні: http://www.erasmusplus.org.ua/

 

Л.Г. Калачнюк
 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій