Студенти факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК провели святковий Street food до Дня працівників харчової промисловості

2 листопада 2024 року

 Щорічно згідно з Указом Президента України № 714/95 від 8 серпня 1995 року в Україні відзначається День працівників харчової промисловості. Дата свята змінюється, але завжди випадає на третю неділю жовтня.

Забезпечення населення будь-якої країни продовольством неможливе без підприємств переробної промисловості та харчової галузі. Працівники цієї сфери постійно розроблюють нові види товарів, розширюють вибір, працюють над підвищенням якості, тим самим роблять свій внесок в економічний розвиток країни та добробут населення. В Україні харчова промисловість представлена більш ніж 40 різними галузями, а також тисячами підприємств різних форм власності та різних за чисельністю працівників. Вони виробляють приблизно 20% від всього обсягу промислової продукції.

Тож не порушуючи традицій на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК відбулось щорічне свято, якого всі чекали.

Цьогоріч свято відбулось у вигляді Вуличної їжі (Street food). Цей захід став справжнім святом на факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК як для гурманів так і всіх любителів нових смакових вражень. Адже на фесті були представлені різноманітні стрітфуди – від напоїв, гамбургерів, вареників до смачної рибної юшки.

Для цього серед усіх академічних груп проводиться конкурс страв, які власноруч виготовлені студентами. Заздалегідь серед учасників шляхом жеребкування були обрані різноманітні страви «вуличної їжі», які мають бути приготовлені власноруч студентами.

Цьогоріч участь брали команди академічних груп першого, другого, третього та четвертого курсів.

Для оцінки вишуканих страв, було створено дегустаційну комісію, до складу якої увійшли: Лариса Баль-Прилипко – голова комісії; Сергій Михнюк, Олександр Савченко, Ірина Момот, Анастасія Кононенко – члени комісії.

Усі учасники чудово продемонстрували свої вміння з приготування страв, тож комісії було важко визначитись із вибором переможця.

Осінні дні вимагають гарячих напоїв, і ніщо не зігріває швидше, ніж чашка какао або чаю. Тому студенти 1 курсу 1 групи, разом з куратором доцентом Валентиною Ісраелян розповіли про найкращі гарячі напої для осені та холодної зими й пригощали фруктовим, зігрівальним, злегка пряним чаєм, який до того ж не містить кофеїну.

Але родзинкою частування був гарячий, ароматний  і безалкогольний глінтвейн – прекрасний напій для  осінніх днів. Крім того, він є хорошим засобом при застуді.

Анастасія Привала розповіла цікаву історію створення цього напою – «Розпочнімо з класики. Напевно, кожен хоч раз у житті, тремтячи від холоду, забігав до кав’ярні або бару та замовляв глінтвейн. Воно й не дивно — адже це найпопулярніший гарячий алкогольний напій. Глінтвейн відомий світові ще з часів Стародавнього Риму - раніше гаряче вино з травами та медом подавали лише багатим людям та використовували для кращого апетиту. І ми безмежно щасливі, що зараз кожен може відчути себе справжнім римським імператором! Золота осінь на вулиці, чудовий настрій, прянощі та прекрасний аромат — що ще треба для щастя?».

Софія Доля презентувала комісії смачне, ароматне какао. «Що може бути краще, ніж смачне, солодке та гаряче какао з пухкими круасанами? Звісно ж: студентське какао! Та чи знали ви, що раніше у цьому напої не було ні цукру, ні молока? У південній Америці, звідки походять какао-боби, їх перетирали на дрібний порошок разом з зернами маїсу, гострим перцем та іншими специфічними складовими. Какао переливали з однієї ємності в іншу до тих пір, поки воно не збивалося в піну. Називали напій «чоколатль», що у перекладі з місцевого діалекту значило «пінна вода». Пили таке какао лише високопоставлені чоловіки і воїни. Але забудьте про чилі або гидку плівку та дитячий садок, адже його можна приготувати смачно і по-дорослому. Хоча що тут фантазувати — краще спробуйте!» - говорить Софія.                                                                               

Студенти 1 курсу 2 групи, спільно з куратором Наталією Голембовською, презентували рибну юшку, яка має давню історію і є традиційною стравою в багатьох регіонах України, особливо в місцевостях поблизу річок, озер та морського узбережжя. Її готували рибалки після тривалих походів, використовуючи свіжозловлену рибу. Страва має глибокий зв’язок із побутом та культурою українського народу, а також зустрічається під різними назвами в кухнях сусідніх народів.

 

 

«Секрет смаку полягав у використанні кількох видів риби, що додає насиченості та аромату. Особливість подачі рибної юшки залежить від атмосфери заходу: вона може бути простою та невимушеною або вишуканою з елементами декору», говорить староста Даніїл Генералов.

«Ізюминкою було те, що додаткові компоненти до рибної юшки на столі створювали завершений образ страви та забезпечували гостям можливість самостійно налаштувати смак, відмітила декан Лариса Баль-Прилипко.

 

Студенти оформили стіл в українському стилі, поєднуючи з традиційним стилем подаючи її в казані, де вона готувалась. 

Цікавинкою студентів 1 курсу 3 групи була гаряча, надзвичайно смачна близькосхідна страва арабського походження з піти або лавашу, який начиняють рубленим смаженим м'ясом з додаванням приправ, соусів і салату зі свіжих овочів. Вживається без використання столових приборів - це Шаурма. У XXI ст. шаурма широко розповсюдилася в Європі, зокрема й в Україні, завдяки мігрантам з Близького Сходу.

 

Історичні факти виникнення даної страви, розповів староста Олександр Лютий: «Донер кебаб, гірос або шаурму винайшли у 1972 році. Автором рецепту став Кадір Нурман, який народився в Туреччині й згодом емігрував до Німеччини, де відкрив свій перший вуличний фаст-фуд. Спочатку він продавав просто смажене м'ясо із салатом, однак згодом здогадався замотувати начинку в лаваш. Нурман ніколи не патентував свій винахід. У 2011 році Асоціація турецьких виробників донерів у Європі, штаб-квартира якої розташована в Берліні, визнала Кадіра Нурмана винахідником донера».

 

Академічна група 2 курсу 1 групи приготувала надзвичайно цікаву та малопоширену в Україні страву «Тако». «Це одна з найпопулярніших та універсальних мексиканських вуличних страв. Складається з м'яса, риби або овочів, які зазвичай смажені чи грильовані та подаються в тортільях - тонких м'яких кукурудзяних коржиках. Це страва здатна задовольнити найвибагливіших гурманів. Важливу роль в тако відіграють різноманітні начинки, соуси, сир та свіжі овочі» - із захопленням розповідає Анна Галушко.

«Класика світового стріт-фуду включає в себе різноманітні страви та напої багатьох культур, які вже давно є популярними серед вуличних продавців та гастрономічних шанувальників. Деякі з найвідоміших класичних страв стріт-фуду ви, найімовірніше, вже куштували. Якщо ні, тоді варто обов'язково спробувати!, доповнює куратор Тетяна Бровенко.

Студенти 2 курсу 2 групи під керівництвом куратора Анастасії Іванюти, готували кулінарну композицію на тему: «Картопля та овочі». Студенти власноруч приготували надзвичайно смачне осіннє рагу, використавши більшість сезонних овочів. Також було презентовано картоплю по селянські зі хрусткою шкоринкою та приправами. Ну і не менш вишуканими були овочі гриль, а саме: гриби, перець, баклажани - підсмажені на факультетському, сучасному гриль-обладнанні. 

Кожний святковий стіл на будь-якому святі, звичайно не обходиться без солодощів. Тому, студенти 2 курсу 3 групи приготували справжню іспанську випічку у вигляді довгих, тонких паличок – Чурос.

«Чурос – це смачний іспанський десерт, який по суті являє собою звичайні трубочки із заварного тіста, обсмажені у фритюрі. Якщо ви хочете потішити близьких смачним печивом до чаю, приходьте до нас і ми навчимо вас готувати справжні іспанські чурос», впевнено стверджує Наталія Личманюк.

В Україні складно знайти людину, яка не знає, що таке хот-дог. Аромат підсмаженої ковбаски, присмачений хрускотом булочки та феєрверком смаків від соусів - найкращий стимулятор апетиту. Найпильніші шанувальники здорового харчування іноді балують себе цим фастфудом, нехай і без майонезу та кетчупу. Навіть у невеликих містечках представлений хоча б один різновид хот догів. Настільки популярною стала ця страва.

«Хот-дог, без сумніву, став улюбленою стравою для всіх гурманів завдяки своїй різноманітності та унікальному смаку» – без сумніву говорять студенти 3 курсу, які приготували найсмачніші студентські хот-доги.

Студенти 4-го курсу мали обʼєднану команду, її представляв студент 3-ї групи - Максим Бойко. Він власноруч виготовив соковиті бургери. Як зазначає студент: «Найголовнішими інгредієнтами у бургерах є булочка та котлета. Важливо обрати якісну мʼясну сировину та хлібобулочні вироби, аби отримати гарний та смачний результат».

Таки підкорив Максим своєю стравою усіх дегустаторів, тож найвища нагорода - Гран-прі - отримала саме команда потоку 4-го курсу.

Перше місце посіли студенти першого курсу, які підійшли до приготування став креативно, виділяючи особливість кожної.

Срібло забрали студенти другого курсу, приготувавши надзвичайно смачний «Чурос».

Третє місце посіла команда третього курсу, які вразили своїми смачними хот-догами «Харчовик».

Захід був сповнений яскравих емоцій та незабутніх вражень. Це була чудова нагода для студентів продемонструвати свої таланти та відзначити важливий день для всіх працівників харчової промисловості.

Вдячні за організацію адміністрації факультету та університету, Сенату Студентської організації. Безмежна подяка воїнам Збройних Сил України, завдяки яким маємо змогу проводити такі заходи!

 

 

Шановні колеги, від щирого серця вітаю всіх вас з Днем харчовика! Це важливий день для всіх нас, так як ми обрали саме цю професію! Нехай у вас життя буде солодким, без гірких і гострих спецій, нехай в ній присутні тільки позитивні та незабутні моменти!

Щастя вам, добра і всього самого смачного і поживного!

 

Тетяна Науменко,

заступник декана з виховної роботи

факультету харчових технологій

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook