Юридичний факультет НУБіП України успішно провів заходи в рамках «Тижня правових знань»
Юридичний факультет НУБіП України успішно провів заходи в рамках «Тижня правових знань»
20 жовтня 2024 року
15 жовтня 2024 року на юридичному факультеті Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулися заходи, проведені викладачами кафедри теорії та історії держави і права, присвячені «Тижню правових знань». Студенти мали змогу долучитися до цікавих подій, які допомогли їм краще зрозуміти професію юриста.
В.о. завідувача кафедри Ірина Єрмоленко організувала вікторину з правознавства для студентів 1 курсу юридичного факультету та факультету землевпорядкування. Учасникам було запропоновано придумати назви своїм командам та представити їх. Здобувачі вищої освіти землевпорядного факультету назвали свою команду «Землеміри», а юридичного факультету – «Правознавці». Студенти змагалися у знаннях з основ права, відповідаючи на різноманітні запитання, що сприяло не лише закріпленню теоретичних знань, але й розвитку командної роботи та критичного мислення. Вікторини проходили у приємній, дружній атмосфері, а винагородою за знання та кмітливість були дипломи та солодощі.
Старший викладач кафедри Світлана Авраменко провела філософську гру «Як це бути юристом?». Основна мета цієї гри – навчити студентів робити важливі життєві та професійні вибори. Під час гри учасники мали змогу обирати між різними аспектами життя правника, зокрема юридичною діяльностю, сім'єю, особистими шансами, самоосвітою та підвищенням кваліфікації. Кожна карта, яку витягував гравець, мала індивідуальний характер і могла як принести позитивні бали, так і тимчасово зупинити його прогрес у грі. Студенти зазначили, що цей інтерактивний формат допоміг їм глибше усвідомити, як важливо приймати зважені рішення в житті та кар'єрі.
Того ж дня старший викладач кафедри Тарас Панталієнко провів просвітницьку бесіду під назвою «Що таке бути юристом?», в якій розкрив ключові аспекти професії юриста. Студенти дізналися про важливі риси успішного юриста, виклики, з якими стикаються фахівці у цій сфері, та роль правника в суспільстві. Дані події сприяли підвищенню правової обізнаності студентів та надихнули їх на подальший розвиток у професійній сфері.
Естафету правових заходів підхопила доцент кафедри теорії та історії держави і права Олена Попова, яка провела круглий стіл «Перспективи та правові аспекти шляхів входження в світ бізнесу» зі здобувачами вищої освіти 4 курсу юридичного факультету з вибіркової дисципліни «Основи бізнес-права». Захід був спрямований на обговорення та обмін думок в питаннях даної теми заходу.
Зі здобувачами вищої освіти 2 курсу спеціальності «Психологія» гуманітарно-педагогічного факультету з дисципліни «Правова культура особистості» доцентом кафедри теорії та історії держави і права Іриною Андрушко та доцентом кафедри теорії та історії держави і права Оленою Поповою було проведено юридичну вікторину «Я і Право!». Здобувачі вищої освіти мали як найшвидше дати відповідь на питання з правової культури особистості та з правознавства, розв’язати правові ребуси змодельовані ситуаційні задачі тощо.
Крім того, доцентом кафедри теорії та історії держави і права Іриною Андрушко було проведено вікторину «Я і мої права!» зі здобувачами 2 групи 2 курсу спеціальності «Психологія» гуманітарно-педагогічного факультету з исципліни «Правова культура особистості».
Наприкінці «Тижня правових знань» старший викладач кафедри Анна Мельник провела зі студентами 1 курсу економічного факультету (Спеціальність Міжнародна економіка) тренінг «Права людини». Учасники тренінгу мали обрати будь-яке право людини, що зафіксоване в Загальній декларації прав людини або Конституції України і презентувати його візуально та вербально. В процесі тренінгу студенти глибоко дослідили основоположні права людини і громадянина, застосували творчий підхід до вивчення питання і в результаті – поглибили свої знання з цієї теми.
Завершальним і найбільш яскравим заходом «Тижня правових знань» стали судові дебати, організовані Світланою Авраменко за участі співробітників кафедри теорії та історії держави і права Ірини Єрмоленко, Анни Мельник та Тараса Панталієнка.
Завданням учасників було вирішення складної справи про поділ майна після розірвання шлюбу. Колишнє подружжя, за умовами кейсу, звернулося до суду для вирішення питання поділу спільної власності. Студенти мали можливість працювати з різними типами майна, включаючи нетипові об'єкти, що робило завдання ще більш складним та цікавим. Загалом, захід показав високий рівень підготовки студентів і дав їм змогу на практиці застосувати знання, отримані в рамках навчання. Судові дебати стали важливим кроком у їхньому професійному розвитку.
«Тиждень правових знань» на юридичному факультеті завершився на високій ноті, продемонструвавши активну участь студентів у різноманітних заходах. Від вікторин до судових дебатів, кожен захід став платформою для розвитку критичного мислення та практичних навичок. Співробітники кафедри теорії та історії держави і права як організатори заходів, змогли створити атмосферу, в якій студенти відчули себе справжніми професіоналами. Подібні ініціативи не лише поглиблюють знання молоді про правову систему, але й формують відповідальність та обізнаність майбутніх юристів у їхній професії, відкриваючи нові горизонти для подальшого навчання та кар'єри. «Тиждень правових знань» на юридичному факультеті, який проводиться щороку, став гарною традицією, яка дає змогу зануритися кожному учаснику у царину юридичної науки.
Адміністрація юридичного факультету щиро вдячна викладачам кафедри теорії та історії держави і права за проведені креативні заходи, адже вони викликають інтерес до юриспруденції та формують правову культуру особистості не тільки у студентів юридичного факультету, а й на загальноуніверситетському рівні.
Олена ЯРА,
декан юридичного факультету