Майстер-клас “Використання нетрадиційної рослинної сировини в технології виробів з січеного м’яса оздоровчого призначення” для магістрів-нутриціологів факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК
Керівництво факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК на високому рівні забезпечує усі умови для очного навчання своїх студентів та організації заходів, зокрема, майстер-класів.
На факультеті харчових технологій та управління якістю продукції АПК відбувся майстер-клас “Використання нетрадиційної рослинної сировини в технології виробів з січеного м’яса оздоровчого призначення” для магістрів спеціальності 181 “Харчові технології” освітньої програми “Нутриціологія”, організований доцентами кафедри технології м’ясних, рибних та морепродуктів Ігорем Устименком та Валентиною Ісраелян.
На початку майстер-класу Ігор Устименко та Валентина Ісраелян магістрам-нутриціологам подали інформацію щодо хімічного складу, харчової цінності та позитивного впливу на організм людини продуктів переробки амаранту, ненаркотичної коноплі як перспективної сировини для використання в технології виробів з січеного м’яса.
Також, молодим дослідникам було наведено ряд недоліків традиційно використовуваних компонентів, що використовуються з метою часткової заміни м’ясної сировини в класичних технологіях виробів з січеного м’яса. Так, традиційно використовувані компоненти не дають змоги підвищити харчову цінність, а деякі навіть можуть її знижувати з одночасним погіршенням органолептичних показників якості готового продукту.
Сьогодні існує ціла низка сировини рослинного походження, зокрема, конопляне борошно, конопляний шрот, конопляний протеїн, амарантове борошно, амарантові пластівці, екструдований амарант, псиліум, які у порівнянні з традиційними компонентами володіють підвищеним вмістом білка, незамінних амінокислот, мінеральних речовин та гідратаційною здатністю, що вкрай важливі для отримання виробів з січеного м’яса з підвищеною харчовою цінністю та високими органолептичними показниками якості.
Після теоретичної вступної частини та визначення мети майстер-класу магістри факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК приступили до експериментальної.
Майбутні нутриціологи були залучені до дослідження ступеня гідратації нетрадиційної рослинної сировини.
Здобувачами було виготовлено модельні зразки виробів з січеного м’яса з використанням гідратованої нетрадиційної сировини рослинного походження.
В подальшому магістри дослідили органолептичну оцінку якості та харчову цінність виготовлених виробів з січеного м’яса. За результатами проведених досліджень магістрами було встановлено покращені консистенцію, смак, запах та підвищену харчову цінність інноваційних виробів з м’яса порівняно з контролем, виробленим за класичною технологією.
Наприкінці майстер-класу Ігорем Устименком та Валентиною Ісраелян разом із майбутніми нутриціологами було сформульовано висновки.
“Щиро дякую керівництву факультету харчових технологій за можливість поза заняттями брати участь у цікавих майстер-класах, що дають змогу розширювати знання та отримувати практичний досвід з виробництва харчових продуктів оздоровчого призначення” - каже Ксенія Кузьменко.
“Дуже сподобався майстер-клас, набуті знання допоможуть мені в майбутній професійній діяльності, з нетерпінням очікую наступні цікаві заходи на рідному мені факультеті” - ділиться враженнями Максим Палій.
Проведений майстер-клас дав змогу майбутнім нутриціологам дізнатись багато нового та корисного для майбутньої професійної і наукової діяльності.
Інна Михайлівна, асистентка кафедри
технології м'ясних, рибних та морепродуктів