На факультеті ветеринарної медицини відбулася Міжнародна наукова конференція «Єдине здоров’я – 2024»

22 вересня 2024 року
ФВМ НУБіП України

   19–20 вересня 2024 року в очно-дистанційному форматі відбулась Міжнародна наукова конференція «Єдине здоров’я – 2024».

   Згідно наказу ректора НУБіП України № 349 від 05 квітня 2024 року, конференція відбувалась у вигляді пленарного та секційних засідань на базі факультету ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України. У роботі конференції прийняли участь більше 150 учасників-представників закладів вищої освіти України та зарубіжжя, роботодавців, бізнесу, студентства.

 

   З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету ветеринарної медицини, доктор біологічних наук, професор, академік НААН України Цвіліховський Микола Іванович, який акцентував увагу на проблемах та викликах сьогодення в забезпеченні здоров’я людства та наголосив на відповідальності, яка покладена на лікарів ветеринарної медицини. Микола Іванович також привітав присутніх та побажав плідної праці на конференції.

 

   На конференції було вшановано хвилиною мовчання загиблих випускників факультету в наслідок нападу росії на Україну.

   Першою була доповідь наукового співробітника кафедри біоінженерії Університету Орегону (США), докторанта стипендії Розарії Хаугланд – Наталії Щоткіної на тему «Від бичачого перикарду до регенерації серця: інноваційне застосування туаніномодифікованого скафолду».

 

   Тарас Бойчук, доктор медичних наук, професор кафедри гістології, цитології та ембріології Буковинського державного медичного університету, заслужений діяч науки і техніки України, директор ТОВ НВП «СТІПЕН» доповів на тему «Технології симулятивного навчання, реалії, перспективи та ключові проблеми», а також подарував кафедрі ветеринарної хірургі ім. акад. І.О. Поваженка хірургічні макети для альтернативних методів навчання.

 

 

   Лікар ветеринарної медицини, керівник ветеринарної клініки «Animal Health» Іван Стойков представив дуже цікаву і практичну доповідь на тему «Використання модифікованої техніки проведення TPLO на досвіді 400 операцій».

 

   Роман Блонський, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії КМУ, президент ГО «Асоціація спортивної медицини України», головний науковий співробітник відділення спортивної та балетної травми ДУ «ІТО НАМНУ» представив надзвичайно актуальну доповідь на тему «Можливості використання регенеративних технологій в лікуванні ушкоджень сухожилків у військовослужбовців».

 

   Результати свого практичного досвіду на тему «Актуальні аспекти діагностики та лікування онкологічних захворювань у собак і котів» представив кандидат ветеринарних наук, ветеринарний лікар-онколог, керівник ветеринарної клініки «Vet.generation» – Артем Костюк.

 

   З не менш актуальними доповідями до учасників конференції звернулись доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України Наталія Бездєнєжних на тему «Роль епітеліально-мезенхімального переходу в пухлинному процесі» та аспірант НУБіП України Ольга Мартиненко на тему «Переваги застосування методу «Малді Тоф» у лабораторній практиці».

 

 

   Таким чином, доповіді, які були представлені на пленарному засіданні, надзвичайно актуальні, влучно підкреслювали тематику «єдиного здоров’я», розкриваючи її з різних сторін і пропонуючи шляхи вирішення та напрямки подальшої діяльності науковців усього світу.

 

 

 

   Секційні засідання проходили у 5 секціях:

  • Секція 1. Науково-практичні аспекти використання клітинних технологій у ветеринарній медицині за хірургічної патології. Робота секції була присвячена 100-річчю кафедри ветеринарної хірургії ім. акад. І.О. Поваженка.
  • Секція 2. Актуальні питання незаразної патології тварин.
  • Секція 3. Актуальні питання заразної патології тварин.
  • Секція 4. Гігієна ‒ основа ветеринарної профілактики та безпечності продукції.
  • Секція 5. Студентська наука.

 

 

 

 

 

   На секціях було заслухано більше 50 доповідей з актуальних проблем ветеринарної освіти, науки і практики.

 

  

 

   Загалом, у пленарному та секційних засіданнях взяли участь представники Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, Одеського НАУ, Білоцерківського НАУ, Поліського державного університету, Державного біотехнологічного університету, Полтавського ДАУ, Дніпровського державного аграрно-економічного університету, Інституту мікробіології і вірусології ім. А.К. Заболотного НАН України, Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок, ННЦ «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини», ДНДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК. А також в онлайн-форматі доєднались колеги із зарубіжних країн (Естонія, Польща, Ізраїль, США, Греція Данія, Канада).

 

 

 

   Дякуємо всім учасникам, які взяли участь в Міжнародній науковій конференції «Єдине здоров’я – 2024», а також спонсорам, які представили свою продукцію для повсякденного використання у практиці лікарів ветеринарної медицини.


Микола МАЛЮК,
завідувач кафедри ветеринарної хірургії
ім. акад. І.О. Поваженка

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook