Студенти Мукачівського фахового коледжу взяли участь у віртуальній екскурсії «Гривня та шаг крізь час»

15 вересня 2024 року
Національний банк України проводить освітні заходи, спрямовані на розвиток фінансової грамотності молодого покоління та формування високої фінансової культури українського суспільства, до яких запрошує викладачів та студентів.
Цього разу, у ВСП «Мукачівський фаховий коледж НУБіП України» на відділенні бухгалтерських та туристичних дисциплін викладачі та здобувачі освіти спеціальностей Облікі оподаткування та Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок прийняли участь у віртуальній екскурсії «Гривня та шаг крізь час».
 
Екскурсію проводив доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошейАндрій Бойко-Гагарін.
 
Під час віртуальної екскурсії учасники дізналися про зародження традиції використання гривні та шага в грошовому обігу в Україні, закріплення гривні та шага в грошовому обігу Української Народної Республіки на законодавчому рівні та введення гривні в грошовий обіг унаслідок проведення грошової реформи 1996 року.
 
 
Здобувачі дізналися про історію розвитку грошей в Україні, їхні функції, технологію виготовлення та елементи захисту від підроблення, побачили повну колекцію нумізматичної продукції, випущеної Національним банком України.
 
Також відвідувачі отримали відповіді на такі запитання:
  1. Чому для утвердження незалежності важливо було ввести власну грошову одиницю – гривню?
  2. Хто створив дизайн і де надрукували перші банкноти гривні?
  3. Чому Національний банк України пропонував для розмінної монети назву «шаг», але Верховна Рада України затвердила назву «копійка»?
  4. Як проходила грошова реформа з обміну українського карбованця на нашу гривню.
Екскурсія була цікавою, змістовною та корисною. Студенти отримали вичерпні відповіді на задані питання.
 
Велика вдячність ЗСУ за можливість проводити такі заходи та організаторам, адже саме молодь сьогодні має стати справжніми агентами змін у сфері фінансової обізнаності наших громадян. Саме їй під силу впроваджувати позитивні зміни, які впливатимуть на формування нових фінансових навичок та належної фінансової поведінки, що у свою чергу сприятиме досягненню як індивідуального так і колективного фінансового успіху на державному рівні.
Разом до Перемоги!
 
Наталія Павлишинець,
завідувачка відділення бухгалтерських

та туристичних дисциплін 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook