Практика з рослинництва – шлях до успіху в роботі агронома

19 липня 2024 року

Практична підготовка фахівців зі спеціальності 201 «Агрономія» є невід’ємною складовою навчального процесу в аграрних заходах освіти, оскільки під час практики студенти набувають уміння застосовувати знання набуті в період теоретичного курсу навчання. Практичні заняття проведені безпосередньо в полі, в умовах конкретного господарства формують фахові компетенції, оскільки студенти знайомляться з науковим обґрунтуванням технологічних прийомів та організаційно-господарських заходів, які потрібно виконати, щоб досягти високої врожайності.    Виконуючи програму практичного навчання студент поповнює знання систематично протягом всього терміну навчання.         

В цьому році навчальна практика з Рослинництва для студентів 2 курсу 5 групи (керівник практики Олександр Шутий) та студентів 2 курсу скороченого терміну навчання (керівник практики Тетяна Антал) спеціальності 201 «Агрономія», була проведена на базі ВП НУБіП України «Великоснітинське навчально-дослідне господарство ім. О. В. Музиченка» та є продовженням навчального процесу з метою поглиблення теоретичних знань, які отримані в процесі теоретичного навчання. Практика проводилася згідно до робочого навчального плану та наказу від 25.06.2024 р. №1097 «С». 

В дослідному господарстві студенти були присутні на збиранні озимої пшениці. Агроном господарства проінформував студентів який висівали сорт, яка була застосована технологія вирощування пшениці озимої. Практиканти були проінформовані і ознайомлені з таким методом підготовки насіння до сівби як – протруювання, її значення в загальній системі технології вирощування.

Одним із завдань програми практики було визначення густоти стояння рослин на час збирання культури. В господарстві кожен студент мав змогу визначити густоту стояння рослин на посівах пшениці озимої.      

В першу чергу студенти ознайомилися із зернозбиральний комбайном, що виконує послідовно безперервним потоком і водночас: зрізання хліба, подання його до молотильного апарата, обмолот зерна з колосу, відділення його від інших домішок, транспортування чистого зерна в бункер і механічне вивантаження з нього.

 

Студенти під керівництвом викладачів проаналізували якість збирання озимої пшениці у господарстві. Мали можливість ручним комбайном відібрати зразки для визначення  вологості зерна на час збирання.

Підсумовуючи, стверджуємо, що програму навчальної практики з рослинництва студенти виконали в повному обсязі. Бажаємо нашим студентам майбутнього професійного та навчально-наукового зростання у фаховій підготовці та діяльності.

 

Дякуємо нашим захисникам і мирного неба нам усім!!!

 

 

Тетяна АНТАЛ, Олександр ШУТИЙ

доценти кафедри рослинництва

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook