Міжнародна співпраця України і Данії. Обмін досвідом в рамках проєкту Ecotwins
Міжнародна співпраця України і Данії. Обмін досвідом в рамках проєкту Ecotwins
1 липня 2024 року
У проєкті HORIZON Ecotwins приймають участь 4 країни: Україна, Швеція, Данія та Іспанія. Одне із завдань проєкту це спільне керівництво студентами магістратури та аспірантури. Теми роботи студентів базуються на спільних польових дослідженнях країн учасників щодо агроекологічних практик, а саме: продуктивність зернових і бобових проміжних культур, надання екосистемних послуг, реакція врожайності на застосування біостимуляторів, оцінка впливу на навколишнє середовище, оцінка життєвого циклу та оцінка проміжних культур в якості харчових продуктів і кормів.
Ми - Ірина Шпакович, аспірантка кафедри генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського та Едуард Франчук - студент агробіологічного факультету, мали унікальну можливість навчатися в сучасних лабораторіях на сучасному обладнанні в рамках проєкту Ecotwins в Університеті Копенгагена (Данія), де познайомилися з інноваційними методами досліджень в галузі агрономії, агроекології та сталого сільського господарства.
Тут на території навчально-дослідного центру університету під керівництвом Bhim Bahadur Ghaley разом із його аспірантами ми відбирали зразки рослин з дослідних ділянок, навчалися науковим методам та аналізу даних, які використовуються науковцями університету Копенгагену. Разом з Saad Mir, аспірантом університету, порівнювали вихід зеленої маси та сухої речовини з різних варіантів та повторень досліду, а також вивчати заселеність рослин шкідниками.
Цікавою частиною роботи була ідентифікація і зберігання шкідників, що заселяли рослини варіантів досліду.
Цікавий воркшоп провели для нас Albert Colom, асистент, та Vaibhav Chaudhary, аспірант, щодо визначення площі листкової поверхні за допомогою програм Easy Leaf/Canopy Area. Ці програми дозволяють дослідникам швидко та точно вимірювати площу листя рослин, що є важливим показником їх продуктивності. Ми навчилися використовувати ці програми на різних видах рослин і були вражені їх точністю та простотою використання.
Під час програми ми мали можливість відвідати дослідницькі поля, теплиці та лабораторії Університету Копенгагена. Крім польових та лабораторних дослідів в рамках проєкту Lene Korsholm Jorgensen, ознайомила нас з сучасними лабораторіями університету, пояснила принцип їх роботи і запропонувала наступного разу при нагоді провести воркшоп по роботі з обладнанням в лабораторіях молекулярної біотехнології.
"Я був вражений масштабами та різноманітністю
дослідницьких проектів, які тут проводяться."
Едуард
Захопливий досвід отримали від Jens Carl Streibig, професора університету та дрона DJI Mini 3 Pro. Професор з великою люб’язністю продемонстрував навички пілотування дроном. “Я всього лиш фотограф-аматор” - жартівливо відгукнувся. Обмінялись практичними та теоретичними знаннями з питань внесення засобів захисту рослин агродронами.
*Знімки науково-дослідно-навчального центру університету
зроблені під час спільного обговорення безпілотних технологій
Участь у програмі обміну досвідом Ecotwins стала для нас незабутнім досвідом. Ми отримали цінні знання та навички в галузі агрономії та сталого сільського господарства, а також налагодили зв'язки з однодумцями з усього світу. Впевнені, що цей досвід допоможе нам в майбутній кар'єрі.
Міжнародний проєкт це чудова можливість подорожувати для молодих науковців, порівнювати та оцінювати надбання наукові та творчі. Так, окрім навчання і виконання досліджень в Університеті Копенгагену, ми у вільний час, будучи на батьківщині Ганса Крістіана Андерсона, не могли не з’їздити і помилуватися славнозвісною Русалонькою на узбережжі, яка роками споглядає з моря красеня принца. Приємно вразили парки, в яких особливу увагу приділяють формуванню крони дерев.
Отож, приймати участь у міжнародних програмах, переймати досвід іноземних колег це не лише можливість розширити коло корисних наукових знайомств, а й спосіб завести нових друзів, відкрити для себе нові горизонти (до речі, ця поїздка була саме в рамках проєкту HORIZON) і, звісно, це чудова можливість подорожувати і чудово провести час. Сподіваємося в найближчому майбутньому все більше молодих науковців сміливо співпрацюватимуть з науковцями всього світу, все більше спільних проєктів буде виконуватись з повтореннями у всіх частинах світу, адже наука це спільне надбання, яке не повинно мати ніяких меж, зокрема територіальних та у вигляді мовних бар’єрів.
P.S.: За час поїздки під керівництвом Bhim Bahadur Ghaley підготували матеріали для участі в міжнародній конференції на основі проведених досліджень
Дякуємо проєкту Ecotwins, зокрема його координатору Оксані Тонсі, за можливість перейняти досвід кращих науковців університету Копенгагену. Дякуємо Bhim Bahadur Ghaley за можливість працювати під його керівництвом, за участь в мозкових штурмах по вирішенню складних питань та можливість навчитися нового. А також всім учасникам проєкту за сприяння та підтримку.
Ірина Шпакович,аспірантка кафедри генетики, селекції інасінництва ім. проф. М.О. Зеленського Едуард Франчук,студент агробіологічного факультету