Захисти бакалаврських робіт у НУБіП: впевнений старт для майбутніх землевпорядників і геодезистів

19 червня 2024 року
факультет землевпорядкування
 Із 17 червня 2024 року на факультеті землевпорядкування НУБіП України розпочалися захисти бакалаврських кваліфікаційних робіт. Протягом тижня наші студенти освітнього ступеня «Бакалавр» денної форми навчання за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» демонструватимуть свої знання та навички, здобуті під час навчання, перед екзаменаційною комісією.

 Цього року студенти представлять різноманітні проєкти, що охоплюють широкий спектр тем у сфері геодезії та землеустрою. Від сучасних методів картографування до інноваційних рішень у сфері управління земельними ресурсами – кожна робота є результатом глибоких досліджень і практичної підготовки. Загалом же бакалаврська кваліфікаційна робота за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» передбачає вирішення складної прикладної задачі з геодезії та землеустрою із застосуванням сучасних теорій, методів, приладів та обладнання.

 Екзаменаційні комісії у 2023-2024 навчальному році очолюють завідувач кафедри землевпорядного проектування, професор Андрій Мартин та завідувач кафедри управління земельними ресурсами, професор Ольга Дорош. До складу також увійшли професори Тарас Євсюков, Іван Ковальчук та доценти Наталія Мединська, Людмила Гунько, Антоніна Москаленко й Олексій Жук. Здобувачі першого рівня, як показали перші дні захистів, із захопленням поринули у світ науки й демонструють високу обізнаність з топографо-геодезичного знімання, геоінформаційного моніторингу, інвентаризації земельних ділянок, обґрунтування зміни їхнього цільового призначення, складання кадастрових планів і розроблення багатьох видів землевпорядної документації.

 Тематика бакалаврських кваліфікаційних робіт актуальна і змістовна. Зокрема, Георгій Юрченко під керівництвом професора Тараса Євсюкова презентував роботу на тему «Топографо-геодезичне забезпечення досудових розслідувань кримінальних проваджень, пов’язаних з використанням земель державної власності», яку він виконував у відповідь на звернення, що надходили до НУБіП України від Київської обласної прокуратури про необхідність залучення спеціаліста у сфері геодезії та землеустрою для здійснення досудового розслідування при огляді земельних ділянок, що здійснювалось слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області у кількох кримінальних провадженнях. Результати його роботи допомагають суддям приймати об'єктивні рішення на основі точних геопросторових даних, отриманих з використанням спеціалізованого геодезичного обладнання і програмного забезпечення, що дозволяє проводити високоточні вимірювання й аналіз даних, необхідних для досудових розслідувань, а це, в свою чергу, сприяє захисту державних інтересів, запобіганню корупції та забезпеченню законності у земельних відносинах.

 Не менш цікавою є робота Дмитра Матвійчука, що присвячена «Інженерно-геодезичним вишукуванням для попередження руйнування і спостереження за станом будівлі навчального корпусу №1 НУБіП України». Як відомо, протягом осені-зими 2022-2023 рр. на південно-західній стіні будівлі навчального корпусу №1 НУБіП України утворилась вертикальна тріщина. Для вжиття невідкладних заходів щодо збереження конструкційної цілісності історичної будівлі необхідно було провести відповідні інженерно-геодезичні й геологічні вишукування на основі яких виконати ремонтні роботи з попередження руйнування будівлі. Виконання даних робіт було покладено на кафедру геодезії та картографії НУБіП України і Дмитро, разом із командою геодезистів, кинувся рятувати корпус. У результаті були виконанні інженерно-геодезичні вишукування на території навчального корпусу №1 НУБіП України, укладено топографічний план масштабу 1:500, що був використаний для попередження руйнування і спостереження за станом об’єкту.

 Необхідно наголосити, що захисти тривають з дотриманням правил безпеки в умовах воєнного стану. У другий день до роботи екзаменаційної комісії також доєдналися роботодавці, зокрема член ради роботодавців факультету землевпорядкування Олександр Іванов. Засідання відбувалися за планового відключення електроенергії, але це не стало перепоною, адже факультет має альтернативні джерела живлення – портативні зарядні станції FJDynamics PowerSec MP2000, що свого часу були люб’язно надані партнерами з Німецько-українського агрополітичного діалогу. Ці зарядні станції забезпечують безперебійну роботу екзаменаційної комісії, що є надзвичайно важливим для успішного проведення захистів.

 Загалом можна сказати, що перші дні захистів пройшли цікаво, організовано й насичено. Було багато запитань від членів комісій, на які здобувачі дали вичерпні відповіді. Завершить роботу екзаменаційна комісія з підсумкової атестації здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» 22 червня 2024 року. А вручення омріяних дипломів бакалаврів заплановано на 27 червня 2024 року.

 Тому щиро бажаємо всім нашим здобувачам сил, успіхів і натхнення!

 

Олександр Шевченко,
заступник декана
факультету землевпорядкування

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook