Розвиток землевпорядної освіти в контексті набуття Україною членства в ЄС

20 листопада 2023 року
  16 листопада 2023 року на факультеті землевпорядкування НУБіП України у гібридному форматі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток землевпорядної освіти в контексті набуття Україною членства в ЄС», що була приурочена до 30-річчя кафедри землевпорядного проектування. До участі долучилися понад 100 учасників з університетів, науково-дослідних установ, громадських організацій та бізнесу.
  Конференцію відкрив декан факультету землевпорядкування, професор Тарас Євсюков, що привітав колектив кафедри землевпорядного проектування та учасників конференції, а також вручив подяки за підготовку висококваліфікованих землевпорядних кадрів, плідну викладацьку діяльність на кафедрі землевпорядного проектування викладачам-ветеранам, які працювали на кафедрі від перших років створення Леоніду Новаковському, Антону Третяку, Олександру Панчуку, Валентині Третяк, Андрію Тарнопольському, Юрію Альбощому, Віктору Феденку та Миколі Олещенку.
  Потому вітальні слова пролунали з уст засновника та першого очільника кафедри, доктора економічних наук, професора, академіка НААН Леоніда Новаковського, що нині є радником Президії НААН. Він привітав зі знаменною подією студентів, викладачів, випускників і професіоналів землевпорядної галузі, від роботи яких залежить ефективне управління земельними ресурсами, сталий економічний розвиток аграрної сфери, надійний захист і дбайливе використання українських земель.
  Побажання не зупинятися і постійно вдосконалюватися та розвиватися передав перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький, що і сам є випускником кафедри землевпорядного проектування.
  Від Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру з вітальним словом виступила випускниця кафедри, начальник Управління сертифікації Ольга Лахматова, яка відзначила, що кафедра впевнено тримає лідерство у наданні студентам сучасних знань, завдяки яким вони зможуть приймати відповідальні інженерні рішення.
 
  Голова найчисельнішого вітчизняного професійного об'єднання сертифікованих інженерів-землевпорядників України – «Асоціації фахівців землеустрою України» Анатолій Полтавець, у своєму виступі зазначив, що за 30 років кафедра стала потужним освітнім і науковим осередком землевпорядної науки та освіти України. Сьогодні кафедра виступає ініціатором та активним учасником масштабних фахових дискусій, які проводяться у вигляді науково-виробничих семінарів, круглих столів, конференцій на факультеті землевпорядкування та збирають, представників органів влади, відомих вчених та практиків задля вирішення найактуальніших проблем галузі. Потому Анатолій Полтавець вручив найвищу професійну відзнаку для викладачів землевпорядних закладів вищої освіти – медаль імені професора Олександра Тимофійовича Лозового – доценту кафедри землевпорядного проектування Людмилі Гунько, відзнаку «За заслуги в землеустрої I ступеня» завідувачу кафедри землевпорядного проектування, професору Андрію Мартину, а також вручив подарунки науково-педагогічному колективу.
  Також пролунали щирі привітання з ювілейною датою від представників львівської та харківської землевпорядних шкіл – завідувачки кафедри управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру Державного біотехнологічного університету, професора Ірини Кошкалди та головного ученого секретаря Львівського національного університету природокористування, доцента Наталії Стойко.
  У пленарній частині конференції учасники зосередилися на напрямах розвитку землевпорядної освіти в Україні у контексті європейської інтеграції. Академік Леонід Новаковський у своїй доповіді на тему «Заснування кафедри землевпорядкування: основні проблеми» розповів про ключові виклики кадрового забезпечення земельної реформи в Україні на початку 1990-х років, а також доручення Кабінету Міністрів України від 25.09.1992 р. № 17465/11, що стало підставою для створення кафедри землевпорядкування та започаткування підготовки висококваліфікованих інженерів-землевпорядників у столиці.
  Завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України, професор Андрій Мартин виступив з доповіддю про розвиток освітніх програм для землевпорядників у контексті європейської інтеграції та відновлення після війни. Він окреслив ключові напрями вдосконалення освітніх компонентів, серед яких: розроблення цифрової картографічної основи для створення комплексних планів громад, включаючи навчання картографуванню; розробка кваліфікованих заходів землеустрою та зонування; формування обмежень у землекористуванні, включаючи правила для контролю та збереження навколишнього середовища; створення та ведення кадастрових баз даних; відповідальне управління землекористуванням; та визначення заходів післявоєнного відновлення з урахуванням специфіки регіонів, постраждалих від війни.
  Професор кафедри геодезії та землеустрою Білоцерківського національного аграрного університету Антон Третяк в доповіді на тему «Зміна пріоритетів підготовки землевпорядників: розвиток новітнього землевпорядкування та сталого (збалансованого) землекористування» звернув увагу учасників заходу на необхідність розвитку спеціальності землевпорядкування у соціально-поведінкових науках та презентував результати дослідження певної частини тезаурусного каркасу розвитку понятійного базису.
  Завідувачка кафедри управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру Державного біотехнологічного університету, доктор економічних наук, професор, Ірина Кошкалда доповіла про особливості освітнього процесу у вищих навчальних закладах в умовах воєнного стану та в контексті європейської інтеграції, зокрема зупинилася на особливостях освітнього процесу в Державному біотехнологічному університеті.
  Експерт з питань управління земельними ресурсами проєкту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», кандидат технічних наук Сергій Кубах доповівпро внесок USAID АГРО в розвиток сучасної землевпорядної освіти. USAID АГРО активно залучає університети до національних заходів, що проводить проєкт, а надані ним матеріали використовують освітні програми за напрямами: геодезія і землеустрій, міське будівництво та господарство, урбаністика та просторове планування, геоінформаційні системи і технології, лісове господарство, агрономія, географія, екологія, науки про Землю.
  Завідувач кафедри геодезії та землеустрою Одеської державної академії будівництва і архітектури, доцент Анатолій Колосюк розглянув у своєму виступі нові виклики у підготовці інженерів-землевпорядників для півдня України та шляхи модернізації змісту освітніх програм.
  Декан факультету землевпорядкування та туризму Львівського національного університету природокористування, доцент Павло Колодій у своїй доповіді розповів про ключові складові якості вищої освіти у контексті підготовки інженерів-землевпорядників.
  Організатори конференції висловлюють щиру подяку усім учасникам за їх активну участь та внесок у розвиток землевпорядної освіту. Особливі слова подяки ми адресуємо колегам, які доклали зусиль до створення та розвитку кафедри землевпорядного проектування НУБіП України, її випускникам за невпинний професійній розвиток, а також усім нашим друзям, які підтримують факультет землевпорядкування у навчальних, наукових та громадських ініціативах.
 
Олександр Шевченко,
заступник декана факультету землевпорядкування

  


Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook