Три, два, один… В Україні стартувала вступна кампанія 2023
Три, два, один… В Україні стартувала вступна кампанія 2023. Більше двохсот тисяч випускників шкіл обирають свій життєвий шлях на найближчі чотири-п’ять років. Бо саме стільки триває навчання в університетах.
Скільки з них стане студентами Національного університету біоресурсів і природокористування України, покаже час, говорить відповідальний секретар приймальної комісії Сергій Ковалевський. Одне можу сказати з певністю: попри всі переваги електронного кабінету, чимало нинішніх вступників – дітей віку електроніки – віддають перевагу особистій подачі документів…
Це і засвідчив перший день прийому заяв на вступ до бакалаврату в нашому університеті, причому на всіх факультетах та ННІ.
Родина Семенюків з міста Рожище, що на Волині, приїхала підтримати свого старшого сина Богдана, який мріє стати ветлікарем. А опанувати цей фах найкраще можна на факультеті ветеринарної медицини НУБіП, якому юнак беззастережно віддає перший пріоритет.
Маю на це всі підстави, запевняє він. Що таке лікар ветеринарної медицини знаю, як то кажуть, «з перших рук»: всі куми моїх батьків, а відтак і мої хрещені – ветлікарі. Та й з малечку мене оточувало господарство, в якому була найрізноманітніша живність – і птиця, і худоба. Хіба що корови не було. І все це потребує уваги і належного догляду, в тому числі і медичного. Батьки мій життєвий вибір підтримали.
У перший же день подачі документів до приймальної комісії приїхали і двоє з Катюжанки (чомусь саме так хочеться назвати цих симпатичних вступників з Київщини) – Іван Сувид і Діана Ємець, які закінчили Катюжанський ліцей. Їх, до речі, теж супроводжувала батьківська група підтримки.
Іван подав документи на спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія». А найкращим прикладом будівельника хлопець вважає для себе прадіда Омелька: свого часу той вибудував хату власноруч, і вона стоїть досі, залишаючись родинним гніздом Сувидів. НУБіП розглядав для навчання давно, а остаточно визначився, коли побував на Днях відкритих дверей.
Діана ж обрала фах землевпорядника. Земля була, є і буде, певна дівчина. То чому б і не спробувати стати фахівцем із землевпорядкування? І, як і Іван, вона подала документи тільки сюди, в НУБіП.
Якщо ж не пощастить дітям стати студентами бюджетної форми навчання, обидві сім’ї готові сплачувати контракт. Лиш би це був наш університет, якому вони довіряють.
Киянин Микола Кулясь пов’язує своє майбутнє з екологією. НУБіП екологів готує найкраще серед усіх університетів, певен хлопець. Тому і долучився до університетської Всеукраїнської олімпіади з біології. Екологічних же проблем у нас дуже багато: до забрудненості повітря і води, неналежної утилізації відходів додалися збитки завдані навколишньому середовищу війною, особливо катастрофічні наслідки підриву рашистами Каховської ГЕС. Тут роботи, як то кажуть, на наш вік вистачить.
Валентин Обрамбальський