Марія Зінченко: легкоатлетка, яка вирішила покорити вершини психології
Вибір професії для молодої людини є чи не найскладнішим та найвідповідальнішим на життєвому шляху. От і наша абітурієнтка, Зінченко Марія з Полтавщини, з мальовничого містечка Гребінка, вперше познайомилася з НУБіП України під час відвідин Дня відкритих дверей та прийняла рішення залишитися в цьому виші на найближчі роки.
Наш діалог почався з вражень, які переповнювали дівчину напередодні вступної кампанії. Цікавість та стурбованість читалися в її очах. Але приємне спілкування з деканом гуманітарно-педагогічного факультету Інною Савицькою вселяли спокій та впевненість у завтрашньому дні. Тож, йдучи коридором третього корпусу, Марія відповіла на декілька запитань.
Розкажи трішки про себе та свої уподобання, хоббі.
— Я випускниця Гребінківської гімназії досить активна людина і довгий час моїм головним уподобанням був спорт. Я професійно займалася легкою атлетикою. Виконала нормативи майстра спорту України. Можна сказати, я жила легкою атлетикою. Але зараз вирішила змінити свою професійну спортивну діяльність на не менш цікаву для мене галузь – психологію, тому мій вибір впав на спеціальність 053 "Психологія". Адже психолог – це спеціаліст, який допомагає віднайти душевний спокій та рівновагу. З його допомогою людям простіше переживати стреси та емоційні травми.
Це непростий шлях. Тобі потрібно буде долати нові вершини.
— Я спортсменка, а спортсмени ніколи не бувають колишніми. Вони звикли до важких викликів та випробувань. Тому я точно знаю, що здолаю і цей шлях.
Чому ти обрала НУБіП України для здобуття вищої освіти?
— Згідно рейтингу вищих навчальних закладів, НУБіП України входить до числа найпрестижніших. Маю надію, що вступаючи до нього, потраплю в дружну родину однодумців, людей з креативним мисленням, сучасним світоглядом, націленим у майбутнє. Впевнена, що здобута освіта дозволить почуватися конкурентоспроможною на ринку праці. Наш світ швидко змінюється, деякі професії зникають, а на зміну їм приходять нові. Коли молода людина обирає собі фах, вона враховує, аби професія була популярна не лише сьогодні, але і через 10-20 років. Це називається стабільністю попиту на професію. Але існують «вічні» професії, і професія психолога належить саме до таких. Психолог – це майстер, художник людської душі, який допомагає людині знайти справжню гармонію з навколишнім світом. Мені подобається вислів: "Вилікувати душу – вилікувати тіло", лікувати людські душі завжди потрібно і вкрай важливо, особливо в сучасних умовах війни і постійного стресу. НУБіП України – це сучасний університет, провідний заклад освіти, науки і культури в Україні, який співпрацює з різними вишами світу, тому маю надію стати фахівцем європейського та світового рівня та бути успішною у швидкозмінному світі.
Чого ти очікуєш від навчання на гуманітарно-педагогічний факультеті НУБіП України?
— Я знаю, що на гуманітарно-педагогічному факультеті є можливість отримати подвійний диплом. Я отримала незабутні враження, коли відвідала з батьками День відкритих дверей, пам’ятаємо ми й про теплі, гостинні зустрічі з викладачами кафедри філософії та міжнародної комунікації, які приймали нас під час відвідин університету. На цій кафедрі працюють творчі люди, віддані своїй справі, що щедро поділилися з нами своїм оптимізмом, жагою до пізнання. Я переконана, що всі працівники гуманітарно-педагогічного факультету такі ж відкриті до діалогу, цікаві особистості, високі професіонали. З ними навчання буде цікавим та радісним.
Маріє, ми бажаємо тобі успіхів, впевнені, що твій вибір правильний і тобі точно буде цікаво відкривати нові горизонти у нашому університеті.
— Дякую. Я вже чекаю коли вийду на навчання та почну нову сторінку свого життя. Адже професія психолога в сучасних умовах є досить затребуваною. Адже психологічні травми не менш болючіші та небезпечніші, ніж фізичні.
На цьому наш діалог закінчився. Марія легкою та впевненою ходою вийшла з корпусу, щоб зовсім скоро сюди повернутися в якості студентки гуманітарно-педагогічного факультету.
А ми хочемо побажати їй успіхів у доланні та досягненні нових вершин. Займайте активну позицію у виборі професійного шляху, зважуйте кожен крок, зроблений у професійному самовизначенні і тоді, ви будете впевнені, що зробили все для того, щоб обрана професія приносила вам задоволення, була цікава протягом усього життя. Бо професіонал – це, у першу чергу, той, хто захоплено працює та постійно вдосконалює свою майстерність. А це вже заслуговує повагу зі сторони роботодавців та бажання утримати таких спеціалістів. Тож вдалого старту та успішного фінішу тобі, Маріє!
Розмову провела
доцент кафедри філософії та міжнародної комунікації,
Аліна Супрун