Кафедра фізичного виховання

Проекти кафедри

 Головне завдання колективу кафедри фізичного виховання – заохочення і залучання студентів (бакалаврів, магістрів, аспірантів), науково-педагогічних, наукових працівників і співробітників університету до занять фізичною культурою або спортом.

З цією метою усі роки існування кафедри в університеті проводяться різноманітні фізкультурно-оздоровчі, спортивно-масові заходи як серед студентів так і серед науково-педагогічних працівників і співробітників університету: змагання, як з окремих видів спорту так і комплексні змагання – спартакіади, спортивні вечори, змагання з окремих видів спорту, показові виступи під час загальноуніверситетських свят.

Результати змагань висвітлюються на сайті університету, в університетській газеті “За сільськогосподарські кадри” яка виходить з вересня 1956 року. Багато статей до міських, всеукраїнських газет “Вечірній Київ”, “Спортивна газета” писав свого часу завідувач кафедри фізичного виховання Олександр Іванович Федоренко. Ці статті стали чи не єдиним достовірним джерелом історії розвитку фізичної культури і спорту в університеті.

Проведенням спортивних змагань, придбанням спортивного інвентарю, спортивного обладнання в університеті займався спортивний клуб УСГА (1963-1993), який отримував фінансування від обласної профспілкової організації. В спортклубі працювали тренери, інструктори які проводили навчально-тренувальні заняття, навчально-тренувальні збори зі збірними командами студентів університету, відряджали команди на змагання по України, СРСР, за кордон. В спортивному клубі працювали як фахівці спортивних федерацій з різних видів спорту так і викладачі кафедри фізичного виховання (за сумісництвом). Для проведення спортивних змагань залучались і викладачі кафедри фізичного виховання, за кожні спортивні змагання судді отримували оплату згідно відомостей (зразки відомостей збереглися в архіві кафедри фізичного виховання).

З 1993 року фізкультурно-оздоровчі і спортивно-масові заходи в університеті організує і проводить у вільні від занять години науково-педагогічний колектив кафедри фізичного виховання під керівництвом ректорату, проректора з навчальної і виховної роботи. З 2017 року змагання серед студентів, які проживають у гуртожитках університету і окремі фізкультурно-оздоровчі заходи проводить навчально науковий центр культурно-виховної роботи.

 

Традиційні форми фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи:

- спартакіада студентів НУБіП України: ПОЛОЖЕННЯ про фізкультурно-масову та спортивну роботу в Національному університеті біоресурсів і природокористування України 2018, Таблиця загального заліку Cпартакіади студентів НУБіП України 2017-2018 навчального року, Протоколи змагань.

 

- спартакіада студентів, які проживають в гуртожитках НУБіП України

- спартакіада “Здоров’я” серед наукових, науково-педагогічних працівників і співробітників структурних підрозділів НУБіП України: Таблиця загального заліку Cпартакіади Здоров`я серед науково-педагогічних, наукових працівників і співробітників структурних підрозділів НУБіП України 2017-2018 навчального року

- проведення змагань на кубок університету з різних видів спорту. Положення про різні змагання розміщені на сторінці: Положення про змагання, бланки заявок. Статті про змагання: Результати турніру з тенісу настільного на кубок проректора з навчальної і виховної роботи С. Кваші 2017 року присвяченого 120 річчю НУБіП України, 130 студентів НУБіП України прийняли участь в легкоатлетичному кросовому забігові «Золота осінь»

- заняття студентів у спортивних секціях з різних видів спорту. Інформація про розклад роботи і досягнення секцій розміщена на сторінці: Спортивні секції та оздоровчі групи


- заняття науково-педагогічних працівників в оздоровчих групах. Інформація про розклад занять груп розміщена на сторінках груп: бадмінтон, волейбол, теніс настільний, міні-футбол

 

- факультативні заняття студентів у позанавчальні години. Інформація про розклад роботи розміщена на сторінці: Спортивні секції та оздоровчі групи


- участь команд і окремих кращих спортсменів університету у спортивних змаганнях: міських, всеукраїнських, міжнародних. Інформація розміщена на сторінках: Всеукраїнські та міжнародні змагання, Кращі спортсмени університету- висвітлення інформації про фізкультурно-масову і спортивну роботу в новинах офіційному сайті університету і на сторінці "Спортивні новини".

Нові форми фізкультурно-оздоровчої роботи


-
ознайомлення першокурсників, які щойно вступили до університету з роботою кафери фізичного виховання. Статті:

Кафедра фізичного виховання відчинила свої двері для першокурсників, У першокурсників – перші спортивні змагання, Першокурсники, вперед!; Футбольні баталії першокурсників: перемогли майбутні менеджери, День знань 2017: першокурсники випробували свої сили в спортивних змаганнях, Факультет землевпорядкування підвів підсумки роботи Школи першокурсника


- відновлення проведення змагань спартакіади студентів першокурсників - спортивне свято з нагоди «Дня знань». Статті про змагання: Запрошуємо на спортивне свято з нагоди «Дня знань» для першокурсників (програма), Спортивні змагання серед першокурсників з нагоди свята «День Знань», Спортивне свято з нагоди «Дня знань» для першокурсників (програма)
- змагання студентів з багатоборства “Краща спортивна академічна група”. Статті про змагання:

Агробіологічний факультет – переможці змагань на кращу спортивну академічну групу НУБіП Україн, Фізкультурно-спортивне свято «День НУБіП України 2017»: результати першого дня змагань; Найспортивніша академгрупа 2017 на агробіологічному факультеті

- чемпіонат НУБіП України зі спортивного 15-тиборства “UNI – SPORTMAN  НУБіП  України. Статті про змагання:

Микола Костенко переможець третього відкритого чемпіонату НУБіП України з спортивного 15–тиборства “UNI – SPORTMAN НУБіП України – 2018" у рамках святкування 120-річниці заснування НУБіП України, В університеті проводиться ІІ чемпіонат зі спортивного 15-борства «UNI-SPORTMEN»; Микола Костенко абсолютний переможець «UNI – SPORTMEN НУБіП України - 2017»

- військово-спортивні змагання «Патріот НУБіП України» серед студентів університету з нагоди «Дня захисника України»: Команда механіко-технологічного факультету перемогла у військово-спортивних змаганнях «Патріот НУБіП України» з нагоди «Дня захисника України»
 
- змагання на факультетах серед науково-педагогічних, наукових працівників і співробітників, статті: Гуманітарії провели День фізичного здоров’я та визначили найспортивнішу кафедру, Спартакіада здоров’я і спорту на гуманітарно-педагогічному факультеті:

- нові  форми змагань з окремих видів спорту, як серед студентів, так і серед науково-педагогічних працівників: ПОЛОЖЕННЯ про відкритий професорський турнір з тенісу настільного у рамках святкування 120-річниці заснування НУБіП України серед науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти
- проведення практичних занять з фізичного виховання зі студентами у навчальних групах за спеціалізацією з 12 видів спорту

 

    З 1957-58 навчального року щорічно! вже більше 60 років поспіль в університеті проводиться Спартакіада студентів серед збірних команд факультетів. В різні часи до програми спартакіади студентів  входили 12-25 змагань з різних видів спорту в залежності від історичного етапу розвитку спорту в суспільстві в певні історичні періоди.

    В окремі періоди проводилась Спартакіада студентів перших курсів про що свідчать публікації в університетській газеті у 1970-их, 80-их  роках.

    З 2014 року за ініціативою нового завідувача кафедри Костенка М.П. до навчально-методичного комплексу занять з фізичного виховання введено модуль “спеціалізація” Студенти під час практичних занять з дисципліни ”фізичне виховання” мають можливість пройти поглиблене вивчення, опанування засадами одного з 11 видів спорту (баскетбол, волейбол, футбол, аеробіка, атлетична гімнастика, карате, спортивне орієнтування тощо). Проводять зі студентами заняття за спеціалізацією викладачі кафедри фізичного виховання фахівці з перелічених видів  спорту.

    Кращі спортсмени університету в складі збірної команди України беруть участь у чемпіонатах Європи, світу з різних видів спорту. Більше інформації розміщена на сторінці: Всеукраїнські та міжнародні змагання. Статті:
Першокурсниця Олександра Ілюхіна ‒ чемпіонка Європи зі стрільби з рушниці  

    Участь спортсменів університету у міжнародних турнірах з різних видів спорту:

- Студент гуманітарно-педагогічного факультету Павло Смоляк: секрет спортивних успіхів у чітко розставлених пріоритетах: спочатку лекції, потім тренування, а після – робота

 

    Збірні команди студентів і кращі спортсмени університету беруть участь у чемпіонатах України з різних видів спорту:

-          перетягування канату: Чоловіча збірна НУБіП України з перетягування канату - чемпіони України, жіноча – срібні призери, Чоловіча і жіноча збірні університету стали переможцями Чемпіонату України з перетягування канату.

Викладачі університету щорічно беруть участь у змаганнях ЗВО розташованих на території Голосіївського району Києва, є багаторазовими переможцями і призерами "Всеукраїнської спартакіади «Здоров’я» серед науково-педагогічних працівників аграрних ЗВО ІІІ-ІV рівня акредитації". Змагання з 2001 до 2019 року проводило один раз на 2 роки Міністерство аграрної політики і продовольства України. Статті: Спортивні команди університету гідно представили НУБіП у Всеукраїнській спартакіаді «Здоров’я»  

    Студентські збірні команди університету беруть участь у чемпіонатах міста Києва з різних видів спорту:

 -          пляжний футбол: Студентська збірна НУБіП з пляжного футболу здобула перемогу в Чемпіонаті міста Києва

Університет закуповує спортивну форму для студентських збірних команд з різних видів спорту: Нова спортивна форма для збірних команд університету з перетягування канату для нових перемог

    В університеті щороку проходять відбори з лав перщокурсників до збірних команд з різних видів спорту.
    Університет закуповує спортивну форму для студентських збірних команд з різних видів спорту: Нова спортивна форма для збірних команд університету з перетягування канату для нових перемог

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook