Кафедра фізіології, біохімії рослин та біоенергетики

Адреса: м. Київ, вул. Героїв Оборони, 13, корпус 4

Тел.: (044) 527-89-66

Електронна пошта: [email protected]

Завідувач кафедри:
Бойко Ольга Анатоліївна

кандидат біологічних наук, доцент

 

Випускникам шкіл: візьми участь в Олімпіаді та отримай 20 додаткових балів при вступі в НУБіП!

 

Формування кафедри фізіології рослин започатковане в період викладання фізіології рослин на кафедрі ботаніки сільськогосподарського відділення Київського Політехнічного інституту (КПІ) в 1898 році. Незмінним керівником цієї кафедри з 1898 по 1928 рік був засновник школи українських фізіологів, найближчий учень Тімірязєва К.А. – професор, академік АН УРСР Е.П. Вотчал.

В 1939 році на базі агрономічного факультету КПІ була створена в КСПГ кафедра фізіології рослин. За певних модифікацій у назві: “Фізіологія рослин і мікробіологія”, “Фізіологія та біохімія рослин”, “Фізіологія та біохімія в рослинництві”, “Селекція та фізіологія рослин”, “Фізіологія рослин, вірусологія та біотехнологія рослин”, “Фізіологія, екологія рослин та біомоніторинг”, кафедра продовжує існувати і нині. Кафедрою фізіології рослин в різний період часу завідували: професор А.А. Кузьменко (1939–1941), доцент Ф.І. Завгородній (1945–1954), професор І.М. Толмачов (1954–1962), професор С.І. Лебедєв (1962–1980).

На кафедрі працювали видатні вчені – професор О.О. Табенський, чл.-кор. АН БРСР І.К. Малюшицький, професор П.П. Оксіюк, чл.-кор. АН УРСР А.С. Оканенко, доцент А.М. Гурмаза. Основним напрямком робіт в цей період було вивчення водного режиму, полуденної депресії фотосинтезу, мінерального живлення сільськогосподарських культур, морозостійкості та дихання рослин.

Після 1980 року кафедрою від 1 до 5 років керували: доцент О.П. Ларін, доцент Д.Й. Лаврентович, професор С.С. Малюта, професор А.А. Булах, доктор біологічних наук Т.В. Чугункова, доцент М.Д. Мельничук, доктор біологічних наук Н.М. Рашидов, доктор біологічних наук П.М. Царенко. З 2007 року кафедрою керує доцент О.А. Бойко.

                                                           Колектив кафедри, 2017 р.

Новини

13 березня 2018
ВП НУБіП України "Мукачівський аграрний коледж"

Профорієнтація, як спосіб допомоги для вибору майбутньої профеcії

Всі новини
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015