Кафедра ландшафтної архітектури та фітодизайну розвиває міжнародне наукове співробітництво
У минулому 2023 році колектив кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну під науковим керівництвом доцента Ольги Зібцевої та за участі однієї студентки та колег з кафедри відтворення лісів та лісових фітомеліорацій і кафедри таксації лісу та лісового менеджменту здійснювали наукові дослідження в рамках двостороннього українсько-турецького проекту «Розвиток систем озеленення в малих містах з метою оптимізації зв’язків середовища проживання та стійкості до змін клімату» за запропонованою турецькою стороною методикою.
В якості об’єкту дослідження (з урахуванням безпекових умов) було обрано територію малого міста Кагарлик Київської області. Метою досліджень було визначення тенденцій щодо динаміки земельного покриття модельного малого міста за період з 1991 по 2021 рік на основі використання ГІС технологій і пошук заходів щодо запобігання збільшення негативного антропічного впливу на фоні глобальної зміни клімату.
Рисунок 1 – Супутникове зображення м. Кагарлик (GoogleMap)
Рисунок 2 – Синтетичне зображення Landsat, згенероване на основі моделей гармонійної регресії CCDC (комбінація каналів: SWIR1-NIR-Red).
За використання загальнодоступних супутникових знімків відстежено динамічні процеси на території модельного міста для подальшого формування на його території екологічно збалансованої комплексної системи озеленення з урахуванням глобальних урбанізаційних процесів та зміни клімату.
Вуличне озеленення м. Кагарлик
Паркові насадження м. Кагарлик
За матеріалами досліджень співробітниками кафедри було опубліковано двоє тез наукових доповідей і прийнято участь у двох міжнародних науково-практичних конференціях.
Ольга Зібцева, доцент кафедри
ландшафтної архітектури та фітодизайну